Producent stołów drewnianych


Długi stół drewniany (blat z litego drewnia), wokół stołu białe plastikowe krzesła z drewnianymi nogami

Stół drewniany z krzesłamiFunkcjonalne stoły na zamówienie


Produkujemy stoły drewniane na zamówienie - stoły idealnie dostosowane do Państwa potrzeb i oczekiwań pod względem funkcjonalnym, stylistycznym i estetycznym.

Stoły drewniane - kolaż dwóch zdjęć. Na pierwszym nogi stołu są wykonane z długich pieńków drzewa, na drugim stół stoi na drewnianych kozłach / koziołkach

Stoły na wymiar z nietypowymi nogami - dla Państwa możemy wyprodukować stół na kozłach albo na drewnianych pieńkach.Stoły drewniane stylowe


Produkujemy stoły drewniane utrzymane we właściwie dowolnej stylistyce. Niezależnie czy wybiorą Państwo styl loft czy rustykalny, postaramy się, aby design zamówionego u nas stołu był najwyższej, światowej klasy (mamy Klientów na całym świecie, a że są wśród nich osoby związane ze wzornictwem na co dzień nie wydaje się, by zwrot w rodzaju "klasa światowa" był tu nadużyciem).

Stół drewniany, na blacie z litego drewna stoi otwarty laptop, za nim biała szklanka i doniczka z rośliną (aloesem). Przy stole wsunięte jest białe krzesło. Stół na pierwszy rzut oka wygląda na mały, ale po przyjrzeniu się bliżej widać, że na zdjęciu widzimy tylko krótszą krawędź stołu, długości dłuższej krawędzi nie znamy

Nie aż taki mały stół drewniany jak na pierwszy rzut oka wygląda (na zdjęciu widać tylko krótszą krawędź stołu).Jaki styl / design jest najpopularniejszy?


Z naszej szerokiej oferty stylowych stołów na wymiar najczęściej wybierają Państwo:

Rzadziej wybierane są stoły drewniane w stylu retro albo stoły w stylu ludwikowskim / Ludwików. Oprócz nich mogą też Państwo u nas zamówić np. stół w stylu boho, biedermeier albo niezwykle ozdobny stół barokowy (stół drewniany rzeźbiony). Jeśli wolą Państwo stół w stylu Hampton, stół w stylu regencji, stół w stylu Ludwika XIV (francuski barok), stół w stylu Ludwika XV (francuskie rokoko), stół w stylu Ludwika XVI (francuski klasycyzm), stół w stylu Ludwika Filipa, stół w stylu starofrancuskim, stół w stylu królowej Anny (zwykle stoły z drewna orzechowego), albo stół w stylu włoskim, greckim, wiejskim, ludowym, art deco, eko, empire, Chippendale'a, shabby chick, amerykańskim, indyjskim, japońskim, marokańskim, orientalnym, wreszcie stół w stylu góralskim / zakopiańskim, gdańskim czy eklektycznym - z przyjemnością wyprodukujemy go na Państwa zamówienie.

Ładny, solidny drewniany stół z grubym blatem. Wokół stołu rozstawione są cztery tapicerowane krzesła. W tle elegnackie drewniane meble kuchenne na wymiar

Solidny stół drewniany z krzesłamiJakie stoły produkujemy?


Na Państwa zamówienie produkujemy (oczywiście między innymi):

Duży obraz z liśćmi monstery, pod nim przy białej ścianie stoi biały stół z czarnymi nogami

W większości zielony obraz i biały stół z czarnymi nogami niemal wtopiony w białą ścianę.
Stoły do restauracji, kawiarni, pubów, barów (stoły jako meble kontraktowe)


Stoły jako meble kontraktowe, przeznaczone przede wszystkim (choć nie tylko) do różnorodnych punktów gastronomicznych to ważna 'noga' naszej stolarskiej (i stołowej zarazem) produkcji.

Produkujemy:

Wymienione wyżej stoły jako meble kontraktowe dla branży HORECA, a więc stoły hotelowe, restauracyjne, kawiarniane czy barowe to przede wszystkim stoły drewniane, ale oprócz stołów z litego drewna mogą to być też stoły z MDF, z HDF, z płyty meblowej, stoły laminowane, ze sklejki, stoły z blatem szklanym lub kamiennym i stoły z metalowymi nogami. Cała ta różnorodność dotyczy zresztą nie tylko stołów dla hoteli, restauracji, kawiarni, pubów i kateringu (HORECA), ale i stołów przeznaczonych do domowej kuchni, jadalni czy salonu.

Realizujemy zlecenia na stoły nietypowe, na Państwa zamówienie tworzymy stoły na jednej nodze, stoły o regulowanej wysokości, stoły ze starego drewna, stoły do candy baru, stoły do gier planszowych (w tym stoły do gry w szachy) lub karcianych (stoły do kart / do gry w karty) oraz stoły drewniane na basen kryty / stoły przybasenowe.Ogromny drewniany stół na wymiar na jachcie. Bardzo solidny stół dębowy.

Piękny, ogromny, drewniany stół na wymiar.
Kształty stołów drewnianych Wit Stwosz


Podobnie jak w niemal każdej innej kwestii, również jeśli chodzi o kształt i rozmiar stołów drewnianych produkowanych przez naszą firmę oferujemy Państwu niemal całkowitą różnorodność.

Mamy w ofercie stoły okrągłe, stoły prostokątne, stoły kwadratowe, stoły pięciokątne, stoły sześciokątne / w kształcie heksagonu, stoły 7-kątne, 8-kątne, 12-kątne (i inne x-kątne z właściwie dowolną liczbą kątów), stoły owalne, stoły nieregularne i stoły modułowe, które można ze sobą niemal dowolne kształty.

Dla fanów alfabetu mamy stoły w kształcie litery I (dość typowe), ale i stoły w kształcie 'U', 'S', 'T', 'V', 'W', 'X' (w tym stoły z podstawą w kształcie litery X), albo 'Z' (jak widać wśród naszych klientów zdecydowanie faworyzowana jest końcowa część alfabetu, prosimy się jednak nie przejmować jeśli Państwa ulubionej litery nie ma tej liście - prawdopodobnie będziemy w stanie wzbogacić swoje portfolio).

Osobom, które zawsze preferowały matematykę nad język polski i geometrię nad alfabet oferujemy oprócz wspomnianych już stołów drewnianych okrągłych, owalnych, kwadratowych, prostokątnych, pięciokątnych, sześciokątnych itd. również drewniane stoły w kształcie trapezu, rombu, trójkąta / trójkątnym, równoległoboka, deltoida, oraz stoły z ramą w kształcie stożka, walca, ostrosłupa, graniastosłupa, prostopadłościanu lub sześcianu.

Fanom geografii oferujemy z kolei stoły z blatem w kształcie obrysu kraju / państwa, miasta lub regionu, który Zamawiający sobie upodobał. W pewnych kręgach dobrze może być widziany stół w kształcie Polski, w kształcie Unii Europejskiej lub Europy, ale i Czech, Niemiec, Francji, Włoch, Grecji, Hiszpanii, Turcji, Szwecji, USA lub Meksyku - to już (zwykle) przede wszystkim w zależności od pochodzenia osoby zamawiającej.

Ze zleceń produkcji stołów drewnianych nietypowych i rzadkich:

Oprócz stołów wyżej wymienionych wykonujemy też wszelkie inne nietypowe stoły na wymiar: stół w kształcie liścia, stół w kształcie anioła, torpedy, boiska do piłki nożnej, beczki, zegarka, ziarna kawy, buta, pnia drzewa, gałęzi, filiżanki, imbryka, ryby, jednorożca, smoka, łzy / łezki, orła, flaminga lub innego ptaka; gruszki, jabłka, arbuza, ananasa, wiśni lub innego owocu; orzecha, gwiazdy, księżyca, oka, głowy (niekoniecznie ludzkiej, może to być też np. głowa byka, lwa, konia lub innego zwierzęcia), hantla / hantli, herbatnika, butelki...

Ogromny drewniany stół na wymiar. Stół bardzo solidny o zdobionym blacie - zdjęcie przedstawia zbliżenie ozdobnych żłobień w blacie.

Ten sam, co na wcześniejszym zdjęciu duży stół drewniany na luksusowym jachcie. Tym razem zbliżenie na gruby, zdobiony blat z litego drewna.
Rozmiary stołów drewnianych Wit Stwosz


Jak po uważnej lekturze naszej strony można się domyślić oferujemy pełną dowolność w kwestii wielkości produkowanych przez siebie stołów. Mamy w ofercie stoły wysokie, stoły niskie, średnie i stoły o regulowanej wysokości blatu / stoły z opuszczanym blatem. To oczywiście nie wyczerpuje tematu dostępnych wymiarów / rozmiarów stołów Wit Stwosz. Produkujemy drewniane stoły z grubym blatem i stoły z blatem o standardowej grubości. Stoły drewniane duże i małe (stoły kawowe), niekiedy wręcz stoliki, a także nowoczesne stoły rozkładane, w tym stoły skrzydłowe (z blatem składanym na boki), które w zależności od sytuacji mogą być duże, średnie lub małe.. Jeśli chodzi o popularność częściej niż stosunkowo małe stoły 60 cm x 100 cm (czy nawet wciąż 6 - osobowe stoły 70x100 cm) zamawiają Państwo u nas duże i długie stoły na 12 osób (do jadalni) i większe, np. stoły na 16 osób czy stoły na 20 osób. Oczywiście w ofercie mamy też znajdujące się pod względem rozmiarów gdzieś pomiędzy nimi stoły na 8 albo na 10 osób (stoły 8-osobowe i stoły 10-osobowe). Również nasze stoły sześciokątne i okrągłe nie muszą być tylko niedużymi stołami do kuchni lub jadalni - produkujemy też naprawdę duże stoły na kilkanaście, a nawet na kilkadziesiąt osób. Kiedy stół okrągły zamienimy na stół w kształcie obrączki zyskujemy dodatkowe miejsca do siedzenia po wewnętrznej stronie okręgu. Stoły wielokątne są często przeznaczone dla tylu osób ile zawierają kątów, a więc stół sześciokątny to najczęściej stół na 6 osób, a stół ośmiokątny to zwykle stół na 8 osób, ale (dotyczy to zwłaszcza stołów o mniejszej liczbie kątów, np. sześciokątnych) stoły te mogą też mieć nieco większą długość boków / krawędzi - jeśli np. stworzymy stół sześciokątny, w którym każda krawędź przeznaczona jest dla dwóch osób powstanie nam stół 12-osobowy.

Drewniany, stylowy i bardzo solidny stół i krzesła - meble apartamentowe w stylu rustykalnym / prowansalskim

Rustykalne meble do biesiadnej części apartamentu. Duża ilość drewna czyni tę realizację bardziej swojską i bliższą naturze.


Jaki rozmiar powinien mieć stół jadalniany / kuchenny?


Wysokość stołu do jadalni:

Stół jadalniany / stół do jadalni tworzy aranżacyjną i funkcjonalną całość z innymi meblami w tym pomieszczeniu, a szczególną uwagę należy poświęcić wzajemnemu dostosowaniu wysokości stołu w jadalni i stojących przy nim krzeseł. Krzesła, niezależnie od tego, czy są to krzesła z podłokietnikami czy bez nich, należy móc swobodnie pod blat stołu w jadalni wsunąć, wybierając odpowiedni pod względem wysokości stół z krzesłami należy też pamiętać o tym, aby osoby siedzące przy stole miały odpowiednio dużo miejsca na nogi, co oznacza przynajmniej 25-27 cm (akceptowalne w przypadku osób niższych i tych, o średnim wzroście), a najlepiej 30 cm przestrzeni pomiędzy blatem stołu a siedziskiem krzesła oraz co najmniej 15 cm. pomiędzy blatem stołu a podłokietnikami krzesła.

Standardowa wysokość krzeseł do kuchni i jadalni (wysokość siedziska krzesła nad podłogą, a nie wysokość oparcia) to ok. 45 cm z czego wynika, że dla wygody osób na takim standardowym krześle siedzących stół powinien blat na wysokości 75 cm. I rzeczywiście stoły o wysokości 70 cm - 80 cm. są na rynku standardem, my polecamy raczej górny przedział tego zakresu, a więc 75 cm - 80 cm. - w zależności od wzrostu osób, które mają przy stole siedzieć. Jeśli przy stole mają siadać osoby wysokie lepsze i bardziej komfortowe będą stoły wyższe (a więc raczej 78 - 80 cm), co jest wskazane nie tylko dla ich wygody, ale i zdrowia - wysoki stół pozwoli im uniknąć garbienia się i nadwyrężania kręgosłupa. Odmiennym typem stołu jest stół barowy, wokół którego rozstawione są nie krzesła, a wysokie hokery barowe. Standardowa wysokość blatu stołu barowego nad podłogą to 110 - 120 cm.

Nowoczesne drewniane meble na wymiar do apartamentów. Drewniany stół i krzesła

Nowoczesne drewniane meble na wymiar do apartamentów ze stołem na pierwszym planie.
Wymiary blatu stołu do jadalni / do kuchni


Na ogół przyjmuje się, że aby jedna osoba mogła w miarę komfortowo zjeść posiłek powierzchnia blatu na nią przypadająca powinna wynosić minimum 60x40 cm. Dorosły mężczyzna ma zwykle 'szerokość' około 55 cm. jeśli mężczyzna ów usiądzie i ma mieć jeszcze trochę miejsca na rozłożenie ramion widzimy, że wartość 60 cm zdecydowanie nie jest przesadzona (a w niektórych przypadkach może być wręcz mała). 40 cm to głębokość blatu, która powinna nam wystarczyć aby postawić talerz, szklanki i położyć sztućce. Jeśli chcielibyśmy zapewnić sobie nieco większy komfort albo planujemy używać większej liczby naczyń czy szkła (np. talerzyk na pieczywo, kieliszki na wino) przestrzeń blatu powinna być większa i wynosić 75-80 cm x 45-50 cm.

Wygodny stół kuchenny / jadalniany powinien mieć minimum 1 m szerokości. Raczej odradzamy stoły małe i wąskie, np. dość popularne stoły kuchenne / jadalniane o szerokości 80 cm - chyba, że nie planujemy żeby ktoś miał siadać naprzeciwko siebie (ewentualnie zasiadanie wokół stołu będzie zdarzeniem wyjątkowym) albo nie mamy w swojej jadalni na szerszy stół miejsca. Blat o szerokości 80 cm. raczej nie zapewni nam wystarczającej ilości miejsca np. na stawianie potraw na środku stołu. Oczywiście są sytuacje, w których stoły małe i wąskie będą idealne, zwykle np. są one idealne jako stoły przyścienne.

Oto rozmiary blatów stołowych, które możemy polecić w zależności od liczby osób, które mają równocześnie przy stole siedzieć:


Stoły prostokątne


Zakładamy, że minimalna wielkość blatu przypadająca na każdą z osób siedzących przy stole to 60x40 cm, a komfortowa i wygodna (którą pod pewnymi względami można uznać za optymalną) to 80x50 cm.

Stoły drewniane prostokątne: bardzo długie i wąskie - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzi po 1 osobie

W powyższych przykładach niezależnie od liczby osób, dla których przeznaczony jest dany stół podłużny świadomie nie zwiększamy jego zapewniającej wygodę szerokości ponad 130 cm. Jest to sprawa bardzo umowna i zależy od naszych priorytetów - stoły szersze niż 130 cm utrudniają rozmowę osobom, które siedzą naprzeciwko siebie. Wiele osób zastąpiłoby jednak przyjętą to wartość 130 cm. szerokością nieco większą, np. 150 cm.

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzą po 2 osoby:

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzą po 3 osoby:

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzą po 4 osoby:

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzi po 5 osób:

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzi po 6 osób:

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzi po 7 osób:

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzi po 8 osób:

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzi po 9 osób:

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzi po 10 osób:

Stoły drewniane prostokątne - przy założeniu, że przy krótszych krawędziach stołu siedzi po 12 osób:

Stół kwadratowy dla 100 osób (to czysta teoria, wciąż czekamy na to zlecenie):


Stoły okrągłe - wymiary:


Obwód stołu okrągłego obliczamy według znanego ze szkoły podstawowej wzoru na obwód koła, który jest równy 2 x π x r, gdzie r to promień koła, a π to liczba w przybliżeniu równa 3,14. Pamiętając, że średnica to dwukrotność promienia każde zwiększenie średnicy okrągłego stołu o 20 cm. daje nam zwiększenie jego obwodu o 62,83 cm. W przybliżeniu jest to właśnie tyle miejsca, ile każda z osób siedzących wokół stołu potrzebuje (oczywiście zasada ta nie dotyczy stołów małych - jedna osoba raczej nie zmieści się przy okrągłym stole o średnicy 20 cm :).

Teraz możemy z łatwością wyliczyć ile osób może komfortowo zasiąść wokół okrągłego stołu w zależności od jego średnicy i tak:


Stoły owalne - wymiary


Stół owalny można w pewnym sensie uznać za połączenie stołu prostokątnego ze stołem okrągłym. Mając to w pamięci bardzo łatwo obliczyć wskazane / pożądane wielkości blatów dla stołów owalnych. Stół okrągły wydłużamy (tylko wzdłuż jednej z przekątnych) o 60 cm dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce dla dwóch osób - po jednej osobie po każdej stronie stołu. Wydłużenie stołu okrągłego o 120 cm to dodatkowe miejsce dla czterech osób itd. Bazując na tych założeniach oto wymiary stołów owalnych dla wskazanej liczby osób:

Idąc tym tropem stół owalny dla 30 osób to np. 660x360 cm. - możliwych rozwiązań jest już zdecydowanie zbyt wiele, aby je wszystkie wymieniać, wszystko da się jednak dość łatwo i dokładnie wyliczyć.

Jeśli chodzi o wielkość zamawianych u nas stołów drewnianych na wymiar, zawsze radzimy Klientom, aby dobierali ją licząc nie tylko ilość osób, która ma przy stole zasiadać, ale i proporcję powierzchni stołu do wielkości pomieszczenia, w którym nasz stół się znajdzie. Duży stół w małej jadalni niekiedy jest tylko nieergonomiczny, czasem może wręcz ocierać się o stylistyczną śmieszność.

Jeśli nasz stół jadalniany ustawiony jest wzdłuż ściany minimalna odległość między krawędzią blatu stołu a ścianą to 75 cm - przy założeniu, że za osobą siedzącą przy stole nie będzie ciągu komunikacyjnego / przejścia. Jeśli zależy nam na przejściu za osobami jedzącymi (czyli między wysuniętymi spod stołu krzesłami a ścianą) minimalna odległość stołu od ściany to 120 cm.

Stylowe meble jadalniane: solidny drewniany, ciemnobrązowy stół i drewniane, tapicerowane, biało - brązowe krzesła, dalej brązowe i białe meble kuchenne na wymiar, a nad wszystkim ogromny, ozdobny żyrandol.

Meble do jadalni: solidny drewniany stół i krzesła, dalej meble kuchenne na wymiar, a nad wszystkim ogromny, stylowy żyrandol.Stoły drewniane: stoły dębowe, jesionowe, akacjowe, teakowe i inne


Produkując stoły z drewna stosunkowo najczęściej wykorzystujemy takie gatunki jak: dąb, jesion, akacja, buk, orzech, czereśnia, olcha (olsza), sosna (to dość miękkie drewno, które np. do produkcji blatów nie jest zbyt polecane, ale zawsze znajdzie się przecież jakiś aranżacyjny wyjątek), świerk, modrzew, brzoza, grab, klon, oraz gatunki egzotyczne: mahoń, heban, wenge, palisander, teak (drewno tekowe, teczyna - doskonale sprawdza się przy produkcji stołów zewnętrznych, przeznaczonych do ogrodu, do altany / do altanki, na balkon albo na taras), drewno mango, merbau, bangkirai albo jatoba. Możemy też nieco zawęzić powyższą - dość obszerną - listę gatunków drzew wykorzystywanych w produkcji stołów. Zdecydowanie najczęściej produkujemy dla Państwa ekskluzywne stoły dębowe, które są zarówno niezwykle piękne jak i solidne. Nieznacznie mniej popularne od stołów dębowychstoły jesionowe i akacjowe; z gatunków egzotycznych najczęściej wybierają Państwo stoły mahoniowe, hebanowe, tekowe (teakowe), palisandrowe i stoły z drewna wenge.

Oczywiście drewno, które wykorzystamy do produkcji Państwa stołu zostanie przez nas dobrane w ścisłej współpracy z Państwem - aby sprostać zamierzeniom wizualnym projektu i jego technicznym / funkcjonalnym wymaganiom.

Jakie stoły oprócz drewnianych: stoły metalowo-drewniane i szklane


Nasza specjalizacja to stoły drewniane, ale nie muszą to być w całości stoły z litego drewna. Choć stoły dębowe, stoły jesionowe czy stoły akacjowe z blatami z litego drewna stanowią znaczącą część naszej produkcji, projektujemy i produkujemy również stoły metalowo - drewniane / stoły z drewna i metalu (na przykład stoły drewniane na metalowych nogach / z metalowymi nogami), stoły z drewna i stali nierdzewnej (gdzieniegdzie nazywaną nierdzewką) czyli stoły drewniano - stalowe, stoły częściowo kute, stoły drewniane z kamiennym blatem (stoły z blatem marmurowym, granitowym lub kwarcowym), stoły drewniane z żywicą epoksydową / stoły drewniane zalane żywicą oraz stoły drewniane ze szkłem hartowanym (są to oczywiście głównie stoły ze szklanymi blatami, choć nie wykluczone są też inne łączenia).

Czarny stół drewniany, białe bardzo wygodne krzesła (takie już prawie fotele), stylowe meble kuchenne na wymiar

Ciekawostka: czy przy tym stole stoją jeszcze krzesła, czy już fotele? Zdania są podzielone.
Stoły z MDF, z płyt meblowych i ze sklejki


Oprócz stołów drewnianych i stołów łączących drewno z metalem, stalą i hartowanym szkłem, w sytuacjach w których bardzo ważna jest cena stołu / cena stołów (ma to na ogół miejsce przy realizacji niektórych mebli kontraktowych) produkujemy też stoły z surowców nieco gorszej niż drewno jakości jak płyty MDF, laminat, HDF, płyta meblowa, płyta wiórowa / płyta pilśniowa czy sklejka. Każdy z tych surowców ma jakąś swoją zaletę lub nawet zalety, a że nie zawsze jedynym plusem jest tu cena, zdarza się, że na potrzeby danej realizacji to właśnie któryś z tych surowców jest zamiast drewna wybierany. Oczywiście MDF, HDF lub płyta meblowa mogą - podobnie jak drewno - być połączone ze szkłem (np. stół ze szklanym blatem), z metalem (stół z metalowymi nogami), ze stalą (stół ze stalowymi nogami) lub z kamieniem (stół z blatem kamiennym). Możliwe jest łączenie wymienionych wyżej surowców ze sobą lub z drewnem. Popularnym przykładem łączenia surowców są stoły z blatem z MDF i z drewnianymi nogami (albo z nogami metalowymi lub stalowymi).

Podłużne drewniane stoły rozstawione w kształcie dużego prostokąta, wokół tak rozstawionych stołów widocznych jest 28 krzeseł (plus kilka krzeseł przy ścianie). Stoły czarne, krzesła tapicerowane biało-czarne (tapicerka biała, nogi czarne).

Drewniane stoły przygotowane do ugoszczenia 28 osób
Blaty drewniane, kamienne, szklane...


Blaty naszych stołów to zwykle blaty drewniane albo blaty szklane, dużo rzadziej są to blaty kamienne (granitowe, kwarcowe lub marmurowe), blaty betonowe (niekiedy wybierane w przypadku stołów loftowych), blaty z MDF (blaty fornirowane lub lakierowane), blaty z HPL, blaty ze sklejki, blaty z konglomeratu albo blaty kompozytowe. Wśród wymienionych na pierwszym miejscu blatów drewnianych najpopularniejsze są blaty dębowe, bukowe (w tym blaty z buku twardzielowego / buku rdzeniowego) i jesionowe. Nieco rzadziej stosujemy blaty akacjowe (w tym z akacji parzonej i z akacji azjatyckiej), brzozowe, jaworowe, czereśniowe i orzechowe (głównie z orzecha amerykańskiego) oraz blaty teakowe / tekowe, palisandrowe, bambusowe, blaty z drewna wenge, merbau, jatoba i hevea. Może nie największą, ale stałą i niezmienną od lat popularnością cieszą się blaty ze starego drewna / blaty z drewna postarzanego.

Luksusowe meble drewniane na wymiar do apartamentu - meble apartamentowe na zamówienie

Luksusowe meble drewniane na wymiar - ekskluzywne meble apartamentowe na zamówienie.
Nogi stołu / nogi stołowe drewniane, metalowe lub stalowe


Niezależnie od materiału, z jakiego wykonane są nogi stołu warto zwrócić uwagę na ich umiejscowienie. W przypadku tradycyjnych stołów prostokątnych często (ale nie zawsze - zawsze są tylko wyjątki) dobrym pomysłem jest nie umieszczanie ich przy samej krawędzi, ale 'ukrycie' ich nieco głębiej. Nogi umiejscowione tuż przy krawędzi blatu mogą nam utrudniać ustawienie krzeseł inne, niż to producent stołu zaplanował, co może nie być wygodnym rozwiązaniem np. w czasie imprezy, kiedy pomimo utraty komfortu przy stole jesteśmy zdecydowani na dostawienie dla gości dodatkowych krzeseł, puf czy taboretów.

Ekskluzywne, stylowe meble na wymiar - luksusowe meble drewniane: stół, krzesła, fotel i sofa / kanapa.

Ekskluzywne, stylowe meble na wymiar - luksusowe meble drewniane do apartamentów hotelowych: stół, krzesła, fotel i wygodna sofa / kanapa.
Wykorzystanie stołów dębowych i tekowych / teakowych


Eleganckie stoły dębowe i stoły z drewna egzotycznego to na ogół stylowe meble z wyższej półki. Dąb i teak to rodzaje drewna nie tylko szlachetne, ale i praktyczne oraz uniwersalne - doskonale nadają się do produkcji zarówno małych składanych stołów piknikowych, rozsuwanych stołów kuchennych, dużych stołów rozkładanych do jadalni, oraz ogromnych i masywnych stołów bankietowych czy stołów biesiadnych wraz z blatami.

Oczywiście na Państwa życzenie z tego samego drewna możemy zaprojektować i wyprodukować jednolity stylistycznie komplet, np.:

Meble w restauracji hotelowej: zastawiony bogato zdobiony ornamentami czarny stół drewniany i wytworne czarno - czerwone, miękkie drewniane krzesła. Nad stołem elegancki żyrandol.

Drewniane meble do restauracji hotelowej z najwyższej półki.
Ceny naszych stołów drewnianych (ceny producenta)


Ponieważ nasze stoły drewniane (podobnie jak stoły z innych surowców) są produkowane na wymiar i na indywidualne zamówienie każdego z Klientów nie dopracowaliśmy się jeszcze cennika stołów dostępnego online. Ponieważ jesteśmy producentem stołów drewnianych, a nie sklepem internetowym wydaje się, że fakt ten można nam wybaczyć. Stoły nasze nie są najtańsze ponieważ dla nas, jako producenta zdecydowanie ważniejsza od ceny stołu jest jego jakość (w przypadku stołów ekskluzywnych staramy się produkować po prostu najlepsze stoły drewniane na polskim - i nie tylko - rynku) lub stosunek jakości do ceny (w przypadku stołów bardziej ekonomicznych).

Meble restauracyjne w hotelu: brązowy, okrągły stół drewniany z rozstawionymi wokół niego eleganckimi, miękkimi, drewnianymi krzesłami. Nad stołem elegancki żyrandol, na prawo przeszklone drzwi wyjściowe na taras.

Drewniane meble restauracyjne i hotelowe zarazem (meble do restauracji hotelowej).
Kolory naszych drewnianych stołów na wymiar


Jeśli chodzi o kolorystykę naszych stołów drewnianych zdecydowanie najczęściej wybierają Państwo naturalny kolor drewna. Na kolejnych miejscach znajdują się stoły drewniane białe, a dalej stoły czarne. Oferujemy też oczywiście stoły brązowe, czerwone, niebieskie, zielone, różowe, pomarańczowe, żółte, kremowe, szare, ecru, beżowe, stoły w kolorze turkusowym, morskim i stoły kolorowe łączące ze sobą dwie lub więcej z powyższych (lub zupełnie innych) barw. Wśród stołów w kolorze drewna prym wiodą stoły w kolorach tych gatunków drzew, które są w produkcji stołów najpopularniejsze, czyli stoły w kolorze dębu, buku, jesionu, akacji, olchy / olszy, brzozy, jaworu, czereśni, świerku, sosny, modrzewia, brzozy, grabu, klonu i gatunków egzotycznych: teaku / teczyny, palisandru, orzecha amerykańskiego, jatoby, bambusa, drewna wenge, merbau i hevea.

Oferujemy różne możliwości wykończenia powierzchni blatów. Na Państwa zamówienie tworzymy zarówno stoły na wysoki połysk jak i stoły z blatami matowymi albo półmatowymi.

Drewniana kuchnia na wymiar w kolorze naturalnego drewna i brązu.

Piękna drewniana kuchnia na wymiar: szafki kuchenne, stół i krzesła.
Stoły do kuchni i do jadalni


Stoły do jadalni i stoły kuchenne to obok stołów do salonu i stołów restauracyjnych / barowych najczęściej wybierane stoły z naszej oferty. Produkujemy zarówno małe stoły do małych kuchni (wąskie stoły do wąskich kuchni) jak i duże stoły do kuchni dużych (szerokie stoły do kuchni szerokich / długie stoły do kuchni długich).

Do kuchni i do jadalni oferujemy stoły okrągłe, prostokątne, owalne, kwadratowe i o wszelkich mniej typowych kształtach. W naszej ofercie znajdą Państwo też różnorodne komplety, takie jak kuchenne stoły z taboretami albo jadalniane stoły z krzesłami. Często - szczególnie do mniejszych pomieszczeń - wybierają Państwo stoły kuchenne rozkładane / składane lub stoły rozsuwane. W wielu sytuacjach choć trochę miejsca w szafkach pozwala zaoszczędzić praktyczny stół kuchenny z szufladami.

Stoły do kuchni i jadalni powinny nawiązywać wzorniczo do aranżacji całego pomieszczenia, dlatego zaprojektujemy i wyprodukujemy dla Państwa zarówno stół kuchenny rustykalny (w stylu rustykalnym) jak i stół jadalniany skandynawski (w stylu skandynawskim, szwedzkim albo norweskim), stół do kuchni glamour (w stylu glamour), stół do jadalni w stylu nowojorskim (styl New York), stół kuchenny klasyczny (w stylu klasycznym), stół jadalniany prowansalski (w stylu prowansalskim), stół do kuchni kolonialny (w stylu kolonialnym brytyjskim lub amerykańskim), stół jadalniany art deco (w stylu art deco), stół kuchenny w stylu angielskim, stół do kuchni vintage (w stylu vintage), stół jadalniany nowoczesny, np. stół jadalniany loft (loftowy) lub stół jadalniany industrialny.

Drewniana kuchnia na wymiar. Luksusowe meble kuchenne w kolorze białym, stół kuchenny z krzesłami na pierwszym planie.

Piękna drewniane meble kuchenne na wymiar. Stół kuchenny z krzesłami na pierwszym planie.
Stoły zewnętrzne do ogrodu i na taras


Pisaliśmy już wyżej o tym, że nasza oferta stołów drewnianych na wymiar jest bardzo szeroka i że produkujemy stoły do kuchni / kuchenne, stoły do jadalni, stoły do salonu oraz stoły do restauracji, barów i kawiarni. Jednak oprócz stołów przeznaczonych do zamkniętych pomieszczeń oferujemy też jednak stoły zewnętrzne / stoły na zewnątrz czyli stoły przeznaczone do ogrodu, na taras, na balkon, na działkę, na pole (ostatnie stwierdzenie proszę traktować poważnie tylko w okolicach Krakowa, w pozostałej części kraju oferujemy tylko stoły na dwór).

Stoły ogrodowe drewniane (lub stoły tarasowe) są przez Państwa bardzo często zamawiane wraz z drewnianymi ławkami / ławami albo krzesłami, które oczywiście również mamy w swojej ofercie. Drewniane ławy / drewniane ławki / drewniane krzesła, które produkujemy w komplecie są dopasowane stylistycznie do projektu aranżacji ogrodu (tarasu) i oczywiście wykonane z tego samego gatunku drewna, co towarzyszące im stoły do ogrodu / stoły na taras. Całość ma za zadanie nie tylko pięknie się komponować z resztą aranżu, za podstawowe zalety naszych stołów drewnianych uważamy też ich solidność i trwałość, a także funkcjonalność - w określonych przypadkach stoły drewniane tarasowe i ogrodowe (a szczególnie często stoły piknikowe drewniane) mogą też być stołami składanymi, co bardzo ułatwia ich przewożenie i przenoszenie.

Piękne meble z drewna: na pierwszym planie rzeźbiony drewniany stół i utrzymane w tym samym stylu drewniane krzesła, dalej dębowa komoda, witryna, a w drugim pokoju ogromna biblioteczka pokrywająca większą część ściany.

Stylowe meble drewniane na wymiar - od stołu i krzeseł, poprzez komodę i witrynę po bibliotekę. Nasza pracownia stolarska to najlepszy adres aby zamówić eleganckie meble z drewna idealne dostosowane do Państwa wnętrza.
Stoły rozkładane / składane i rozsuwane


Wśród wielu opcji dostępnych u nas stołów niezmiennie popularną od lat niszą są drewniane stoły rozkładane / stoły składane. Oferujemy różne możliwości składania stołu, jak i różne ich funkcjonalności, np.:

Pod względem stylistycznym są to najczęściej stoły rozkładane nowoczesne, nierzadko zamawiane są w komplecie ze składanymi krzesłami. Spośród wielu możliwości konfiguracyjnych najczęściej wybierają Państwo stoły dębowe rozkładane. Jeśli stół rozkładany ma stać w ogrodzie lub na tarasie równie popularnym surowcem jest teak / teczyna / drewno tekowe.

Do małej jadalni często zamiast stołów rozkładanych wybierają Państwo drewniane stoły rozsuwane / z rozsuwanym blatem. W sytuacji gdy ze stołu mają korzystać osoby o bardzo zróżnicowanym wzroście, np. gdy ten sam stół ma służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym albo gdy od czasu do czasu chcemy zmienić swój stół w wysoki stół barowy z hokerami zamiast krzeseł przydatny może okazać się stół z regulowaną wysokością blatu (stół z regulowanym blatem / stół z regulowaną wysokością).

Luksusowe, drewniane meble na wymiar: drewniany stół, krzesła i elegancka, bogato zdobiona witryna - ekskluzywne meble na zamówienie. Na drugim planie duże, białe, drewniane okna z nie do końca zwiniętymi roletami okiennymi. Za oknami ogród.

Luksusowe drewniane meble na wymiar (ekskluzywne, dębowe meble na zamówienie). Ekskluzywny stół na zamówienie i krzesła, dalej witryna.
Nowoczesne stoły loftowe / stoły loft


Stoły loft / stoły loftowe to meble nawiązujące stylistyką do starych fabryk i innych industrialnych lokalizacji (styl industrialny). Styl loft / loftowy powstał w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych niejako z konieczności zagospodarowania pustych budynków pofabrycznych. Styl loftowy szybko jednak stał się modny w środowiskach artystycznych, z czym właściwie mamy po dzień dzisiejszy do czynienia - to wciąż synonim artystycznej swobody w aranżacji wnętrza. Nowoczesny styl industrialny to obecnie styl luksusowy i za takie też należy uznać stoły loft i inne meble, które w tego typu wnętrzach znajdziemy. Nie ma tu miejsca na materiały pośledniej jakości, a surowce powinny być nie tylko wysokiej jakości, ale i naturalne. Żadnych plastików! Dlatego produkując dla Państwa stoły loft / loftowe korzystamy przede wszystkim z drewna (w tym ze starego drewna), szkła, betonu, stali i metalu.

Oferujemy nowoczesne stoły loft do jadalni, do kuchni oraz do salonu. Lofty jako pomieszczenia to zwykle duże otwarte przestrzenie, które nie są podzielone ścianami na kuchnie, jadalnie, salon i pokoje sypialniane, zamiast tego w ich ramach część kuchenna czy jadalniana są wydzielone funkcjonalnie właśnie poprzez meble, które w danym miejscu się znajdują. Większe pomieszczenia dają mieszkańcom więcej poczucia stylistycznej wolności. A skoro przy stylistycznej wolności jesteśmy - nie ma żadnych nakazów umiejscowienia loftowego stołu kuchennego w kuchni, a nie w salonie. Jeśli więc mają Państwo ochotę na aranżacyjne eksperymenty styl loftowy nadaje się do nich idealnie.

Stoły w stylu industrialnym to zwykle minimalistyczne meble drewniane. Podobnie jak w pozostałej części wnętrz loftowych również w przypadku stołów dominującymi kolorami są biały, szary, czarny, beżowy oraz naturalny kolor drewna

Stoły loftowe to najczęściej stoły drewniane, częściej niż w innych wnętrzach zamiast 'zwykłych' krzeseł towarzyszą im drewniane ławy, tapicerowane loże i luksusowe sofy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stół loft był składany choć niewielki stylistyczne ograniczenia sprawiają, że może to być też ogromny, mało mobilny, ciężki i solidny stół z litego drewna (np. stół dębowy). Oferujemy Państwu bardzo popularne stoły loftowe okrągłe, oraz stoły industrialne prostokątne (w tym kwadratowe) i owalne.

Nowoczesne meble kuchenne do apartamentów (na drugim planie aneks kuchenny z wyspą), meble do jadalni (drewniany brązowy stół i białe krzesła) i meble do pracowni (duży drewniany stół i białe półki). Jeden ogromny apartament z trzema różnymi strefami pomieszczenia widocznymi na jednym zdjęciu (na pierwszym planie strefa jadalniana, za nią po lewej pracownia, a po prawej kuchnia).

Nowoczesne drewniane meble do kuchni, pracowni i jadalni. Wszystkie trzy strefy apartamentu na jednym zdjęciu.
Stoły skandynawskie / w stylu skandynawskim


Stonowana, prosta, minimalistyczna estetyka, duże znaczenie praktyczności i funkcjonalności mebli oraz naturalne surowce to domena stołów w stylu skandynawskim. Stoły Wit Stwosz zaprojektowane i wykonane w tym stylu to przede wszystkim stoły drewniane z blatami w kolorze naturalnego drewna, rzadziej są to stoły czarne lub białe. Nogi stołu skandynawskiego wykonane są (jak reszta mebla) z drewna albo ze stali lub metalu, w ich przypadku naturalna kolorystyka nie jest już aż tak ważna, regularnie stosujemy więc np. nogi stołowe białe lub czarne.

Drewniane stoły w stylu skandynawskim znajdujące się w naszej ofercie to zarówno stoły okrągłe jak i prostokątne. W obu przypadkach, niezależnie od kształtu blatu oferujemy też nowoczesne i funkcjonalne stoły skandynawskie rozkładane, w której nieduży na co dzień stół może się rozrosnąć do sporych rozmiarów niezbędnych dla przeprowadzenia domowej imprezy. Taki dobrze zaprojektowany, praktyczny, rozkładany stół skandynawski to w wielu sytuacjach idealny stół do jadalni albo do małej kuchni.

Produkowane przez nas stoły skandynawskie na wymiar są przez Państwa często kupowane w komplecie z krzesłami.

Secesyjne meble na wymiar; drewniane, luksusowe, stylowe meble do apartamentu.

Secesyjna stylistyka wnętrza Państwa apartamentu? Ależ bardzo chętnie.
Co do kompletu ze stołem?


Oprócz stołów i stolików drewnianych do kompletu z przyjemnością produkujemy też:

Stoły drewniane na wymiar - galeria zdjęć:


Pokój z widokiem na ogromny, ekstrawagancki żyrandol po drugiej stronie wewnętrznego okna (znajdującego się pomiędzy dwoma pomieszczeniami). W pokoju drewniany stół i krzesła.

Elegancki pokój na piętrze ze ścianą częściowo wyłożoną drewnem. Przez duże wewnętrzne okno między pomieszczeniami widać ogromny, piękny, ekskluzywny i stylowy żyrandol.Nowoczesne, eleganckie meble do apartamentów, meble na wymiar: na pierwszym planie duży czarny, drewniany stół i czarno-białe krzesła, dalej dwie brązowe sofy i czarny stolik

Nowoczesne, eleganckie i luksusowe meble do apartamentów, meble na wymiar: stół, krzesła, sofy, stolik.Ten sam apartament co na zdjęciu wyżej z innej perspektywy. Solidny drewniany stół i czarno - białe krzesła.

Ten sam apartament co na zdjęciu wyżej, tym razem wzmiankowane wyżej 'nowoczesne, eleganckie i luksusowe meble do apartamentów' oglądamy z nieco innej perspektywy (przez co nie wszystkie meble z poprzedniego ujęcia i tu widzimy).Nowoczesny projekt umeblowania apartamentu: drewniany stół i krzesła (stół brązowy, krzesła brązowe lub brązowo - białe), duża biała sofa.

Nowoczesny projekt nowoczesnego umeblowania nowoczesnego apartamentu :)Luksusowa kuchnia prowansalska z wyspa kuchenną. W części apartamentu poza aneksem kuchennym eleganckie stół, przeszklona gablota / witryna i krzesła.

Luksusowe meble kuchenne prowansalskie oraz stół, krzesła i przeszklona gablota / witryna w stylowym apartamencieMeble kuchenne w stylu prowansalskim oraz stół, krzesła i stojące szafki w luksusowym, stylowym apartamencie. Na ścianie nad szafkami duże lustro.

Widoczny za stołem aneks kuchenny w stylu prowansalskim jest podkreśleniem stylistyki tego apartamentu.Duży, solidny, drewniany stół, za nim dwa krzesła, w tle biblioteczka

Porządny drewniany stół z naszej oferta (nie tylko) dla domów studenckichEkskluzywne meble do gabinetu: stół, stolik ze szklanym blatem i zabudowa drewniana

Drewniane meble do gabinetu. Taki luksus może też zawitać w Państwa kancelarii - wystarczy telefon lub email, zajmiemy się resztą.Porządny, gruby, drewniany blat stołu. Na stole zamknięty laptop z myszką, na laptopie okulary, za stołem krzesło.

Porządny drewniany stół z porządnym drewnianym blatem. Solidny stół na lata. Długie lata.Nowoczesne drewniane meble kuchenne na wymiar do akademików - stół, krzesła, drewniane półki do zabudowy

Współcześni studenci doceniają nowoczesne wnętrza, a w nich nowoczesne stoły i krzesła. To meble na wymiar z naszej zakładki z ofertą mebli do domów studenckichNowoczesne meble do kuchni akademika, oprócz mebli kuchennych do zabudowy część jadalniana pomieszczenia kuchennego ze stołem i krzesłami

Nietypowe, kolorowe meble kuchenne do akademików. Studenci są na ogół dość odważni, wobec czego i odważna stylistyka wnętrz odpowiada im (zwykle) bardziej niż osobom starszymMeble w części wspólnej akademika. W tle biblioteczki pokrywające większość ściany, a na pierwszym planie donica z drzewkiem bonsai, okrągły stół z rozstawionymi wokół niego czterema krzesłami i niejako pochylająca się nad nimi designerska lampa stojąca

Część wspólna nowoczesnego akademika. Design, design, design...Ekskluzywne meble drewniane na luksusowym jachcie, choć akurat tego, że jest to wnętrze jachtu trudno się po zdjęciu domyślić - na pierwszy rzut oka wygląda to po prostu na atrakcyjne wizualnie wnętrze dużego, luksusowego salonu, a nie mesa na jachcie czy statku.

A tu nieco inna perspektywa na te niezwykle udane, luksusowe wnętrze jachtu z drewna / mesę.Luksusowe rzeźbione meble drewniane na wymiar do apartamentu - prestiżowe meble na zamówienie

Luksusowe rzeźbione meble drewniane na wymiar - prestiżowe meble na zamówienie. Oferta dla Państwa apartamentu / apartamentów.Meble do jadalni w stylu prowansalskim. Elegancki drewniany stół i krzesła, w rogu pomieszczenia - przy oknach - fotel.

Stylowe krzesła i stół: meble do jadalni. Elegancki apartament urządzony w tradycyjnym stylu.Nowoczesne meble na wymiar do apartamentu: stół, krzesła, hokery barowe i barek. Projekt.

Podobają się Państwu stoły, krzesła, hokery barowe, barki utrzymane w takiej nowoczesnej stylistyce? Jeśli tak - zapraszamy. Jeśli nie... - zapraszamy. Przygotujemy bardziej klasyczną aranżację.Nowoczesne wyposażenie apartamentów: meble i schody. Na pierwszym planie drewniany stół i krzesła, po lewej stronie przy ścianie tapicerowane siedzisko. Dalej po lewej kręte schody na piętro apartamentu, a po prawej meble kuchenne do zabudowy. Na jeszcze dalszym planie biblioteka, stolik i ogromna sofa w kształcie litery 'L', a na piętrze (antresoli) biurko (na nim monitor, za nim krzesło).

Niezwykle udany stylistycznie nowoczesny apartament z antresolą. W takim otoczeniu aż się chce mieszkać, wypoczywać, ale i pracować.Apartament wykończony drewnem: drewniane krzesła, drewniany stół, drewniana podłoga, drewniana, choć przeszklona witryna, na ścianach boazeria, antresola z drewnianą barierką, a na niej drewniana biblioteczka.

Apartament niemal całkowicie wykończony drewnem. Meble to drewniane krzesła, drewniany stół, drewniana (choć oczywiście przeszklona) witryna, drewniana biblioteczka. Na domiar tego drewnianego na ścianach boazeria, podłoga drewniana i takaż barierka na antresoli.Nowoczesne meble na wymiar w eleganckim apartamencie: stół, sofa / kanapa, krzesła, stolik.

Eleganckie meble na wymiar w nowoczesnym apartamencie.Stoły do restauracji i kawiarni / stoły barowe / stoliki barowe i kawiarniane


Meble restauracyjne na wymiar w sporej restauracji - drewniane stoły, stoliki i krzesła.

W eleganckiej restauracji wśród ładnych mebli i jadło lepiej smakuje.Eleganckie meble w kawiarni na piętrze biurowca: liczne fotele, stoliki, sofy i hokery barowe, dominują jasne kolory (beż i biel) połączone z czernią i naturalnym kolorem drewna

Eleganckie meble do kawiarni / do restauracji: fotele, stoliki, sofy i hokery barowe.Drewniany stół w eleganckiej restauracji, wokół niego stylowe krzesła.

Solidny, brązowy, ładny drewniany stół z rozstawionymi dookoła stylowymi krzesłamiStoły i krzesła w restauracji / kawiarni tuż przy basenie.

Stoliki i krzesła restauracyjne w eleganckiej dubajskiej restauracji hotelowej przy basenie.Umeblowanie dużej restauracji hotelowej: liczne i gęsto ustawione okrągłe stoliki drewniane na metalowych nogach, większe drewniane stoły i tapicerowane krzesła.

Meble restauracyjne / barowe w dużej restauracji hotelowejDrewniany stół w restauracji zastawiony talerzami z jedzeniem i kieliszkami z winem, wokół stołu cztery tapicerowane krzesła, podłoga z drewna, za oknem przystań morska i dwa duże luksusowe jachty.

Smakowicie zastawiony drewniany stół w nadmorskiej restauracji. Luksusowe jachty za oknem sprawiają wrażenie, jakby pukały w szybę aby dołączyć się do uczty.Nakryte okrągłe stoły (obrusy w kolorze białym) i drewniane tapicerowane krzesła wokół nich. Duża sala restauracyjna, na zdjęciu osiem stółów, a wokół każdego z nich siedem do dziewięciu krzeseł.

Eleganckie meble drewniane restauracyjne: stoły i krzesła.Drewniany stół w eleganckiej restauracji, wokół stołu tapicerowane krzesła, na stole serwetki, sztućce, talerze, szklanki i kieliszki.

Elegancki drewniany stół i tapicerowane krzesła w paryskiej restauracji.Podłużne drewniane stoły rozstawione w kształcie dużego prostokąta, wokół tak rozstawionych stołów widocznych jest 28 krzeseł (plus kilka krzeseł przy ścianie). Stoły czarne, krzesła tapicerowane biało-czarne (tapicerka biała, nogi czarne).

Drewniane stoły przygotowane do ugoszczenia 28 osóbMeble do baru lub do restauracji: duży, solidny drewniany stół i wysokie krzesła.

Meble do restauracji / baru: solidny stół z drewna i wysokie krzesła.Meble do baru lub do restauracji: duży, solidny drewniany stół i wysokie krzesła, w tle inne stoły drewniane z krzesłami.

To oczywiście ta sama restauracja co wyżej i ten sam solidny drewniany z wysokimi krzesłami.Kieliszki i palące się świeczki stojące na drewnianych blatach stołów w restauracji, wokół stołów brązowe krzesła z drewna z twardymi siedziskami.

Drewno (stoły i krzesła), szkło (kieliszki) i papier (serwetki)Drewniany stół z rozstawionymi wokół czarnymi tapicerowanymi krzesłami, na blacie stołu półmiski, talerze, sztućce i kubki. Wnętrze restauracji.

Drewniany stół z rozstawionymi wokół czarnymi tapicerowanymi krzesłami. Meble restauracyjne.Ta sama restauracja, co na zdjęciu wcześniejszym: drewniany stół o blacie z zaokrąglonymi krawędziami i czarne tapicerowane krzesła. Na blacie stołu w kolorze drewna rozstawione są półmiski, talerze, sztućce i kubki. Wnętrze restauracyji.

Ta sama restauracja, co na zdjęciu wyżej. Drewniany brązowy stół i czarne tapicerowane krzesła.Solidny drewniany stół o bardzo grubum blacie, drewniane szafki, a w tle inne meble restauracyjne: stoliki, krzesła, fotele.

Tę aranżację wnętrza restauracji z drewnianym stołem o grubym blacie mieliśmy już okazję podziwiać na wcześniejszych zdjęciach.Meble restauracyjne lub kawiarniane: małe drewniane stoliki z krzesłami. Przed nami i po lewej stronie stoliki kwadratowe, po prawej stronie stoliki okrągłe, w tle lada barowa.

Umeblowanie restauracji / kawiarni z drewnianymi kwadratowymi i okrągłuymi stolikami oraz tapicerowanymi krzesłami rozstawionymi wokół nich.Stołki z pieńka i mały stolik z blatem z pieńka, na stoliku butelka wina. bliżej nas fotel, na lewo stolik restauracyjny na kółkach i wygodna sofa, na prawo drewniana zabudowa ściany z półkami na wino. Na drugim planie szklane drzwi zewnętrzne - wejście do lokalu.

Zróżnicowana aranżacja tego lokalu zawiera też opcję prowadzenia konwersacji z perspektywy wygodnej sofy. Drewniane stołki uzupełniają wrażenie naturalności wnętrzaMeble w kawiarni na jednym z wyższych pięter biurowca - małe okrągłe stoliki z białymi blatami i czarnymi nogami oraz wygodne fotele w kolorze kremowym. Bliżej okien ciągnących się na całej szerokości ściany stoliki są kwadratowe i mają szklane blaty, fotele zaś mają ciemne obicie. Na dalszym planie dla wygody Klientów widoczne są jeszcze sofy.

Meble do kawiarni w biurowcu: fotele, okrągłe stoliki (przy oknach stoliki są kwadratowe), sofy.Kompilacja dwóch zdjęć. Na pierwszym widoczna jest nowoczesna aranżacja wnętrza kawiarni ze zwisającymi z sufitu lampami w kształcie dużych żarówek, dalej wygodna sofa. Na drugim zdjęciu mały okrągły stolik drewniany, a na nim otwarty laptop, drewniana tacka z kawą, wodą i deserem oraz okulary przeciwsłoneczne.

Meble do kawiarni: sofa i okrągły stolik kawiarniany / barowy.Filiżanka kawy na drewnianym stole. Na powierzchni kawy wyrysowany pianką liść paproci.

Filiżanka kawy z mleczną pianką na drewnianym stole.Bardzo duże i bardzo wygodne sofy (w tym sofa w kształcie litery L) oraz niskie prostokątne stoliki klubowe / kawiarniane.

Sofy i stoliki klubowe / kawiarniane.Aranżacja dwóch zdjęć. Po lewej mały drewniany stolik na jednej nodze i dwa drewniane krzesła, na stoliku dwie kawy i dwa talerzyki z ciastkami. Po prawej wnętrze kawiarni z dużą liczbą książek. W aranżacji kawiarni duży nacisk na naturalne drewno: na ścianach boazeria, z drewna wykonane są też wszystkie meble: okrągłe stoliki (chociaż akurat stoliki mają metalowe nogi), krzesła, wiszące półki i stojące szafki.

Drewniane meble do kawiarni.Biały talerzyk z łyżeczką i białą pustą filiżanką na drewnianym blacie okrągłego stołu w kawiarni.

Pusta filiżanka na drewnianym blacie okrągłego stołu w kawiarni.Tapicerowana brązowa loża barowa, małe drewniane stoliki na pojedynczych metalowych nogach i krzesła. Na ścianie za stołem i lożą kafelki.

Produkujemy tapicerowane loże barowe, oraz stoliki barowe i krzesła w wersjach nie tylko ekskluzywnych, ale i bardziej ekonomicznych.Drewniana zabudowa ściany z półkami na alkohole, dwa wygodne krzesła (może już fotele) i komfortowa sofa, stolik z blatem z drewnianego pieńka i dwa pieńki jako dodatkowe stołki, ponadto stolik na kółkach, a w tle na ścianie duży zegar i drzwi do lokalu.

I te meble barowe / restauracyjne wyglądają znajomo. Tak, zdjęcia z tego wnętrza już tu pokazywaliśmy.Stolik z blatem z pnia drzewa, dwa dodatkowe stołki z drewnianych pieńków i dwa wygodne krzesła, które można też nazwać już fotelami. W tle drewniane półki z winami.

Planujemy jeszcze kilka zbliżeń tego uroczego barowo - restauracyjnego kącika.Stolik z blatem z pnia drzewa, dodatkowy stołek z pieńka i wygodne krzesło, które można też już nazwać fotelem. W tle drewniane półki z winami. Jest to ten sam lokal i to samo miejsce, co na zdjęciu wyżej tylko w odrobinę większym zbliżeniu.

Stolik, stołek z pieńka i krzesło oraz półki z winami.Zamknięta butelka z winem i dwa puste (na razie jeszcze) kieliszki na stołku z pnia drzewa.

Butelka wina i dwa kieliszki na stołku z pnia drzewa.Stoliki drewniane na wymiar, stoliki i stoły ze szklanymi blatami, stoły nietypowe itp.


Nowoczesne meble na wymiar do apartamentu w stylu loftowym: luksusowe kanapy, stolik

Nowoczesne meble do apartamentów w stylu loftowym.Nowoczesne meble na wymiar - luksusowe meble do apartamentu: sofa, stół, pufy, fotel, stolik

Nowoczesne meble na wymiar do luksusowego apartamentu: sofa, stół, pufy, fotel i stolik.Luksusowe, stylowe meble na wymiar do apartamentów - ekskluzywna czarno - biała aranżacja z zabudowanymi ścianami, dużymi lustrami i wygodnymi sofą i fotelem.

Stylowe meble do apartamentów - ekskluzywna czarno - biała aranżacja z zabudowanymi ścianami, dużymi lustrami i niezwykle wygodną sofą i fotelem. Prestiżowe wnętrze w najlepszym wydaniu. Luksusowe meble w najlepszym tego słowa znaczeniu.Nowoczesny apartament: meble na wymiar (duża biała sofa w kształcie litery L, pufa i przeszklony stolik) i kręte schody. W tle (w drugim pomieszczeniu) widoczne czerwone meble kuchenne.

Nowoczesne meble do apartamentów: duża biała sofa w kształcie litery L, pufa, przeszklony stolik i schody.Białe meble. Apartament z kolorystyczną dominacją bieli i brązów naturalnego drewna. Luksusowe meble do zabudowy, ogromna ekskluzywna sofa, metalowo - drewniany stolik i nietypowy fotel

Apartament z kolorystyczną dominacją bieli i brązów pochodzących z naturalnego drewna. Luksusowe meble do zabudowy, ogromna ekskluzywna sofa, metalowo - drewniany stolik i duży, nietypowy, wygodny fotel.Ekskluzywne meble. Apartament luksusowy z meblami tapicerowanymi i twardymi drewnianymi meblami do zabudowy

Ten sam apartament co na zdjęciu wyżej. Meble tapicerowane białe, oprócz nich drewniane meble twarde, w tym meble do zabudowy. Te same, co wcześniej: ogromna ekskluzywna sofa, metalowo - drewniany stolik i duży, nietypowy, wygodny fotel.Nowoczesne meble do apartamentu w stylu loft - duże, luksusowe sofy / kanapy i stojący między nimi stolik w kolorze brązowym. W tle zabudowany biały aneks kuchenny.

Nowoczesne meble do apartamentu w stylu loft - duże, luksusowe sofy / kanapy i stolik w kolorze brązowym. Na drugim planie zabudowany białymi meblami na wymiar aneks kuchenny.Ekskluzywne stylowe meble na wymiar - ogromna brązowa kanapa i stolik. Na ścianie naprzeciwko kominek, nad nim telewizor, a obok drewniane białe półki pokrywające część ściany bliższą oknu.

Ekskluzywne, stylowe meble do apartamentów (ogromna brązowa kanapa i ładny stolik).Nowoczesne meble na wymiar: stolik, pufa i - przede wszystkim - ogromna, wygodna sofa w kształcie litery 'L'

Nowoczesne meble na wymiar. Zadanie niemal nie do wykonania: odwiedzić ten apartament i nie rozsiąść się w tej ogromnej sofie.Stylowe, najwyższej klasy meble na wymiar do apartamentów. Fotel, sofa, stolik, półki, witryna. Meble białe, kremowe lub w naturalnym kolorze drewna.

Tylko to, co najlepsze. Od nas, dla Państwa.Drewniane meble na wymiar w stylu prowansalskim: stół, krzesła, szafki, komoda.

Drewniane meble apartamentowe w stylu prowansalskim: komoda, szafki, stół, krzesła.Luksusowe wnętrze  na wymiar - meble z drewna na zamówienie.

Reprezentacyjny hol, hall lub sień z ogromnym całościennym lustrem. Udaną kompozycję ze stylowymi drewnianymi meblami tworzą piękne schody i przeszklone drzwi wejściowe z kutą, ozdobną kratą.Luksusowe, drewniane wnętrze z białymi, rzeźbionymi, bogato zdobionymi drzwiami wewnętrznymi na wymiar. Wokół drzwi półkolumny korynckie, na ścianie liczne portrety, a na pierwszym planie rzeźbiony, drewniany stół na wymiar.

W tym pałacu nasza pracownia stolarska odpowiadała nie tylko za piękne drewniane meble na wymiar, jak choćby widoczny na pierwszym planie stół, ale i za całą stolarkę drzwiową i okienną. A skoro jest okazja, pochwalmy się też drzwiami...Luksusowe, drewniane drzwi na wymiar, po bokach od drzwi kolumny w stylu korynckim i niewielkie drewniane stoliki, na ścianie portrety papieży.

A skoro już mamy pochwalić się drzwiami: oto ich zbliżenie. Jak łatwo domyślić się po portretach papieży wokół drzwi, znajdują się one w budynku należącym do kurii (w pałacu arcybiskupów).Elegancki drewniany stół ozdobiony rzeźbieniami.

Nie potrafiliśmy sobie też odmówić zdjęcia tego pięknego, rzeźbionego stołu z drewna.Szykowne meble na wymiar (stół, krzesła i fotel) i okna drewniane w dużym, pięknym, luksusowym salonie.

Tę niepowtarzalną aranżację tworzą nie tylko stylowe meble na wymiar, ale i piękne, ogromne, szykowne białe okna.Duże, białe drewniane okna i meble na wymiar w środku eleganckiego pomieszczenia.

Duże, białe okna drewniane wraz ze stylowymi meblami na wymiar tworzą tu kompozycję, która idealnie wypełniła tę ciekawą, a niezbyt przecież dużą przestrzeń.Luksusowe meble drewniane na wymiar. Zabudowa drewniana wnętrza eleganckiego jachtu, choć akurat tego, że jest to wnętrze jachtu (a konkretnie mesa) trudno się po zdjęciu domyślić.

Drewniane wnętrze luksusowego jachtu / statku - meble z drewna naszej produkcji. Mesa wyczarowana na indywidualne zamówienie inwestora.Luksusowe, drewniane meble na wymiar na ekskluzywnym jachcie lub statku: luksusowe krzesła, kanapa, drewniana podłoga i ekskluzywna witryna na wymiar.

Kolejny przykład stworzonego przez nas przede wszystkim w drewnie luksusowego wyposażania jachtu.Aranżacja dziewięciu zdjęć, na dwóch z nich siedzący studenci pracują na komputerach, na pozostałych meble do domów studenckich: stoły, krzesła, biblioteka, łóżka, sofy, stoliki.

Meble do akademików i sympatyczni studenci, którym zdarza się je użytkować.Komfortowa sofa / kanapa w kształcie litery L i stolik z drewnianym blatem, na stoliku laptop, tablet i telefon

Takie komputery produkuje jakaś inna firma, ale u nas mogą Państwo zamówić taką sofę i stolik z drewnianym blatemWyspy kuchenne z funkcją stołu


Luksusowe, drewniane wnętrza na wymiar - meble z drewna na zamówienie.

W tej pięknej angielskiej rezydencji odpowiadaliśmy za wszystko co z drewna. Na jej potrzeby wyprodukowaliśmy drewniane meble na wymiar, oraz drzwi zewnętrzne, drzwi wewnętrzne, drewniane okna, drewnianą zabudowę ścian czy podłóg.
Widoczna na zdjęciu na pierwszym planie wyspa kuchenna oddziela elegancki salon od części kuchennej pomieszczenia.Drewniana kuchnia na wymiar z niebieską (drewnianą) wyspą kuchenną.

Drewniane kuchnie na wymiar mogą się składać z elementów o różnych kolorach. Niebieska wyspa kuchenna wygląda ciekawie na tle białych mebli.Biała, drewniana kuchnia z wyspą - udana aranżacja. Wszystkie meble kuchenne zaprojektowane na zamówienie.

Oto kolejna udana aranżacja. Niniejszym przedstawiamy ... kolejną białą, drewnianą kuchnię na wymiar.Biała drewniana kuchnia na wymiar otwarta na salon.

Biała kuchnia drewniana otwarta na salon. Meble kuchenne oczywiście zaprojektowano i wyprodukowano na indywidualne zamówienie.Drewniana kuchnia na wymiar z wyspą kuchenną. Widok na białe meble kuchenne zza wyspy.

Biała kuchnia na wymiar z drewna z wyspą.Drewniane meble kuchenne na wymiar w domu studenckim / domu akademickim: stół zintegrowany z wyspą kuchenną, krzesła i białe meble do zabudowy: szafki, półki i szuflady

Białe meble kuchenne do akademików z brązową wyspą zintegrowaną ze stołem.Meble kuchenne do akademików: czarne wysokie krzesła, wyspa kuchenna i meble do zabudowy w naturalnym kolorze drewna i białe.

Skoro już przy kuchniach na wymiar jesteśmy - oto kolejna propozycja praktycznych i ładnych mebli kuchennych do akademików.Biurka drewniane na wymiar


Luksusowe, drewniane meble gabinetowe. Drewniana zabudowa gabinetu.

Najwyższej klasy drewniane meble gabinetowe na wymiar.Meble gabinetowe: drewniany stół / biurko, wygodny fotel i krzesło. Meble rzeźbione.

Ładne drewniane meble gabinetowe na zamówienie.Drewniane meble do zabudowy i eleganckie drewniane biurko. W tle bardzo duże, białe okno drewniane.

Drewniane meble do zabudowy pomogły nam 'wycisnąć' z tego pomieszczenia ergonomiczne maksimum.Drewniane biurko gabinetowe, przed nim dwa wygodne fotele, a za nim drewniana zabudowa ściany

Meble gabinetowe: drewniane biurko, fotele i zabudowana drewnem ścianaEkskluzywne drewniane biurko do gabinetu / biurko gabinetowe na zamówienie

Małe, a luksusowe biurko do gabinetu / biurko gabinetowe na zamówienie. Najwyższej jakości drewno sprawia, że najwyższa klasa mebla nie pozostawia wątpliwości.Duże biurko dyrektora w kolorze drewna. Biurko narożne z szufladami, do wykonania jako mebel drewniany lub z MDF.

Biurko dyrektora na zamówienieKontakt

Wit Stwosz - producent drzwi, okien i mebli

Aleja 3 Maja 12/1, 00-391 Warszawa

Telefon: 22 623 83 61

Email: info@witstwosz.pl


Pracowaliśmy, pracujemy lub będziemy pracować dla Klientów z miast (lista niepełna): Warszawa, Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia), Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Szczecin, Lublin, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Toruń. Zawsze z przyjemnością rozszerzamy tę listę.
Zapraszamy.

  • Drewniana kuchnia na wymiar - biało-brązowa.

    Twoja nowa kuchnia?