DREWNIANE DRZWI WEWNĘTRZNE NA WYMIAR


Drewniane drzwi wewnętrzne - kolaż kilkudziesięciu różnych drzwi na wymiar: drzwi pokojowe, drzwi przeszklone, drzwi rzeźbione, drzwi białe i kolorowe, drzwi dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe - szeroki wybór.

Drzwi wewnętrzne naszej produkcji - różne rodzaje.Spis treści podstrony DRZWI WEWNĘTRZNE

Kliknięcie spowoduje skok do sekcji na tej podstronie

Przeskocz spis treści


Jakie drzwi wewnętrzne produkujemy?


Wit Stwosz to producent drzwi wewnętrznych na wymiar. Produkujemy drzwi na zamówienie dając Klientom możliwość ich całkowicie zindywidualizowanej aranżacji w niemal dowolnym aspekcie, oto niektóre z dostępnych opcji i możliwości:

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar z owalnym przeszkleniem. Szkło w przeszkleniu ręcznie malowane.

Ładne i dobre drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar. Mogą się już Państwo do tych przymiotników zacząć przyzwyczajać. Również pozostałe drzwi wewnętrzne, które zaprezentujemy na tej stronie będą ładne i dobre. Wyjątkami będą tylko drzwi piękne i bardzo dobre (ewentualnie najlepsze) :)Drzwi wewnętrzne w stylu minimalistycznym, loftowym, retro, rustykalnym, prowansalskim, angielskim...


Produkujemy drzwi zaprojektowane według estetyki dowolnego trendu w architekturze wnętrz, np.:

Wymienione wyżej to najpopularniejsze style we wzornictwie i designie (dizajnie) spośród wszystkich pojawiających się w Państwa zamówieniach wewnętrznych drzwi na wymiar. Nie ograniczamy się jednak li tylko do nich, jeśli Państwa inspiracje dotyczą wnętrz zupełnie innych stylistycznie, jesteśmy do Państwa usług również zawsze wtedy, kiedy mają Państwo chęć na:

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar z owalnym przeszkleniem na tle czarno-białego zdjęcia pomieszczenia z licznymi drzwiami tego rodzaju.

Zdjęcie w tle ukazuje jakie praktyczne zastosowanie dla wewnętrznych drzwi na wymiar z pierwszego planu znalazł ich właściciel. Projekty ogranicza tylko wyobraźnia :)Wszyscy mamy swoje ulubione miejsca, krainy geograficzne, kraje czy miasta. Z wielu z tych miejsc wywodzą się style we wzornictwie w mniejszym lub większym stopniu inspirowane lokalnym klimatem, architekturą czy historią. Spośród wymienianej już tutaj stylistyki z konkretnym miejscem kojarzą się np. drzwi wewnętrzne w stylu francuskim, angielskim, skandynawskim czy Hampton - nazwa tego ostatniego pochodzi od The Hamptons - nadmorskiego resortu, w skład którego wchodzą miasta Southampton i East Hampton znajdujące się w amerykańskim stanie Nowy Jork (na wyspie Long Island).

Oprócz tych najbardziej znanych i najpopularniejszych stylów w designie wnętrz inspirowanych miejscem, jeśli preferują Państwo inne regiony i wolą na przykład:

Nasze drzwi stylowe to nie tylko drzwi wewnętrzne, ale i drzwi zewnętrzne. Wachlarz stylistyczny obu rodzajów drzwi jest niemal taki sam, a różnice między nimi nie dotyczą liczby możliwości, ale popularności poszczególnych stylów. Zachęcamy do samodzielnego sprawdzenia dostępnych stylistycznie możliwości w przypadku drzwi zewnętrznych (kliknięcie w link spowoduje przeniesienie do zakładki "drzwi zewnętrze"): drzwi zewnętrzne rustykalne

Jasne drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar na tle zdjęcia prezentującego w zbliżeniu ich fronton.

Wyczarujemy dla Państwa drzwi wewnętrzne na wymiar z każdego gatunku drewna.Kolory drzwi wewnętrznych na wymiar


Wit Stwosz dostarcza do Państwa domów i mieszkań (ale też - choć oczywiście o wiele rzadziej - do rezydencji czy pałaców) drzwi wewnętrzne na wymiar w dowolnym kolorze drewna (dąb, wenge, heban, jesion itp.), dowolnym kolorze z palety RAL (biel, szarość, czerń brąz, zieleń itp.) i w niektórych innych popularnych barwach (np. beton).

Drzwi wewnętrzne w kolorze drewna

Jeśli chodzi o nasze niezmiennie od lat modne drzwi wewnętrzne w kolorze drewna, najpopularniejsze są wśród Państwa wspominane już:

Nieco rzadziej produkujemy drzwi wewnętrzne o innych odcieniach drewna jak:

z gatunków krajowych: czereśnia, wiśnia, śliwa, sosna (w tym sosna górska i sosna złocista), świerk, grusza, jabłoń, kasztan, modrzew (jako modrzew europejski w swojej ofercie kolorystycznej mamy też pozaeuropejskie gatunki modrzewia, np. modrzew amerykański, modrzew japoński i modrzew syberyjski), klon, jodła, osika, jawor, brzoza, grochodrzew, bukszpan, limba, wiąz, trześnia

a z drewna egzotycznego: sapeli, palisander, teak, cedr, doussie, sucupira, makassar, amarant, żółtodrzew żółty, jatoba, merbau, iroko, badi, robinia akacjowa, lapacho, bambus, ipe, tauari, hevea, tempas, tauari.

Drzwi wewnętrzne kolor dąb

Pisząc w niektórych miejscach o drzwiach wewnętrznych w kolorze dębu dokonujemy pewnego uproszczenia. Nie ma jednego koloru dębu, a zamiast po prostu dębowej nasze drzwi na zamówienie mogą mieć barwę: złoty dąb, dąb bielony, dąb naturalny, dąb bagienny, dąb szary, dąb sonoma (sonoma czekoladowy, sonoma ciemny, sonoma jasny, sonoma perłowy, sonoma tabac, sonoma trufla), dąb april, dąb arlington, dąb arctic, dąb ancona, dąb antyczny, dąb burlington, dąb brązowy, dąb bordeaux, dąb europejski, dąb polski, dąb skandynawski, dąb angielski, dąb włoski, dąb burgundzki, dąb irlandzki, dąb palermo jasny, dąb san remo (jasny i ciemny), dąb milano, dąb rijeka, dąb kanadyjski, dąb kalifornia, dąb nebraska, dąb montana, dąb hawana, dąb malibu, dąb japoński, dąb yokohama, dąb nagano, dąb north, dąb syberyjski, dąb kaukaski, dąb truflowy, dąb shetland, dąb halifax, dąb grandson, dąb górski, dąb greko (dąb szary greko), dąb hamilton, dąb królewski, dąb kanion, dąb khaki, dąb koniak, dąb kamienny, dąb craft (craft złoty), dąb santana, dąb salinas, dąb szlachetny, dąb śnieżny, dąb lancelot, dąb lefkas (dąb lefkas ciemny), dąb landino, dąb latte, dąb mocca, dąb miodowy, dąb monument, dąb mleczny, dąb monastery, dąb nelson, dąb nash, dąb alabastro, dąb avorio, dąb bianco, dąb nova, dąb naturo, dąb riviera (riviera jasny i ciemny), dąb klasyczny, dąb retro, dąb rustykalny (rustical / rustikal), dąb vintage, dąb modern, dąb ryfla, dąb rosolare, dąb srebrny, dąb truflowy (trufla), dąb urban bursztynowy, dąb wotan, dąb vulcano, dąb wellington, dąb brunatny.

Jak widać jest w czym wybierać. To napisawszy spróbujemy już do zagadnienia zróżnicowania odcieni dębu (aby niepotrzebnie nie komplikować sprawy) nie wracać. Ostatnie wtrącenie w tej kwestii: większa część z wymienionych wyżej odcieni dębu to barwy okleiny naturalnej (drzwi fornirowane) lub sztucznej, którą stosujemy w przypadku drzwi z MDF i drzwi drewnianych okleinowanych, ale nie na powierzchni drzwi wewnętrznych z litego drewna nie pokrywanych okleiną.

Ciemne, brązowe, dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne na wymiar przeszklone na niemal całej wysokości na tle grafiki z ich projektem i cyrkla.

Drzwi wewnętrzne o wyjątkowym, niepowtarzalnym wzorze, wyprodukowane w ilości sztuk: 1. Wyjątkowość to nasza specjalizacja.Inne kolory
Drzwi wewnętrzne białe, czarne, szare, granatowe, grafitowe...

Nie samymi kolorami drewna Wit Stwosz żyje - w naszej ofercie znajdą też Państwo kolory mniej dębowe, orzechowe czy akacjowe. Wśród drzwi wewnętrznych o innych od drewna barwach (wcale nie mniej popularnych, wcale nie mniej modnych) zdecydowany prym wiodą:

W realizacjach nowoczesnych stosunkowo popularne (oczywiście ich popularność nie może się równać z drzwiami białymi czy szarymi) są

Produkując dla Państwa nowoczesne drzwi na wymiar nierzadko w ramach jednej realizacji łączymy ze sobą różne barwy tworząc drzwi kolorowe (dwu-, trzy-, czterokolorowe, a nieraz jeszcze w zastosowaną kolorystykę bogatsze). Stosunkowo najczęściej łączone są ze sobą biel, czerń i odcienie szarości (drzwi biało-czarne, czarno-białe, biało-szare, szaro-białe, szaro-czarne, czarno-szare oraz czarno-szaro-białe).

Drzwi wewnętrzne dwukolorowe mogą mieć inną barwę od środka pokoju, a inną od jego zewnętrznej strony albo - bardziej typowo - mogą łączyć oba kolory na jednej i tej samej płaszczyźnie.

Różne wyżej wskazane kolory drzwi wewnętrznych stosujemy też w przypadku drzwi zewnętrznych. Jeśli chcieliby Państwo upewnić się czy produkujemy również drzwi wejściowe białe, czarne, grafitowe, w kolorze antracyt lub dowolnym innym zapraszamy do przekonania się o tym tutaj: drzwi zewnętrzne antracyt

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar w kolorze naturalnego drewna z pionowym, prostokątnym prześwietleniem. W tle zdjęcie tego prześwietlenia z metalowym, kutym motywem roślinnym.

Gdyby kiedyś szukali Państwo odpowiedzi na pytanie, czy istnieje producent drzwi drewnianych, który z niepowtarzalności uczynił powtarzalność, znamy odpowiedź. Te niepowtarzalne drewniane drzwi wewnętrzne... i niepowtarzalne drewniane drzwi wewnętrzne z poprzedniego zdjęcia... i niepowtarzalne drewniane drzwi wewnętrzne ze zdjęcia kolejnego niech będą podpowiedzią odpowiedzi, o którego producenta może chodzić.Drzwi wewnętrzne jednoskrzydłowe, drzwi dwuskrzydłowe i 3-skrzydłowe przesuwne...


Produkujemy drzwi wewnętrzne jednoskrzydłowe (nazywane też drzwiami wewnętrznymi pojedynczymi), drzwi wewnętrzne półtoraskrzydłowe (drzwi dwuskrzydłowe asymetryczne, w których wąskie skrzydło bierne nie jest na co dzień otwierane) oraz drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe (czyli drzwi wewnętrzne podwójne). Oprócz nich mamy w ofercie drzwi wewnętrzne przesuwne o właściwie dowolnej ilości skrzydeł (3-skrzydłowe, 4-skrzydłowe, 5-skrzydłowe, a nawet większe).

Drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe

Jeśli chodzi o wewnętrzne drzwi dwuskrzydłowe / drzwi podwójne: produkujemy zarówno drzwi symetryczne, w których oba skrzydła drzwiowe są równie szerokie, jak i drzwi asymetryczne, z jednym skrzydłem szerokim, a drugim węższym.

Skrzydła drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych asymetrycznych nierzadko różnią się między sobą: jedno z nich jest czynne, a drugie bierne. Wyposażone w zasuwki drzwiowe skrzydło bierne jest otwierane tylko od czasu do czasu, kiedy zajdzie taka potrzeba (np. podczas wnoszenia lub wynoszenia mebli). Zarówno skrzydło czynne, jak i bierne mogą być przeszklone (częściowo, w większości lub całkowicie) albo wykonane w całości z MDF albo z litego drewna (drzwi pełne).

Drzwi przesuwne 3-skrzydłowe i większe

Oprócz drzwi pokojowych uchylnych (jedno- lub dwuskrzydłowych) produkujemy też drzwi przesuwne (rozsuwne / rozsuwane), w przypadku których liczba skrzydeł może być właściwie dowolna - produkujemy zarówno drzwi przesuwne jedno-, jak i dwu- oraz trzyskrzydłowe (a także jeszcze większe drzwi cztero- lub pięcioskrzydłowe).

Drzwi dwuskrzydłowe to oczywiście nie tylko drzwi wewnętrzne - o drzwiach zewnętrznych dwuskrzydłowych (a także o drzwiach zewnętrznych jednoskrzydłowych, trzyskrzydłowych itd.) więcej informacji znajdą Państwo tutaj: drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe.

Ekskluzywne drzwi wewnętrzne na wymiar. Eleganckie, białe drzwi, dwuskrzydłowe, ze złotymi ornamentami.

Drewniane dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne białe. Stworzone dla pałacu (stąd złote zdobienia) i tam idealnie komponujące się z aranżacją wnętrz i ich pozostałym wyposażeniem.Drzwi wewnętrzne z dostawką


Drzwi pokojowe dwuskrzydłowe bywają zastępowane drzwiami pokojowymi jednoskrzydłowymi ze stałą dostawką boczną (ew. z dwoma dostawkami bocznymi, po jednej z każdej strony skrzydła). Dostawka boczna to nieruchoma część drzwi (zamontowana na stałe w otworze drzwiowym), która - tak jak skrzydło - może być skonstruowana z MDF, z litego drewna, albo być przeszklone. Dwie dostawki boczne (a więc po jednej dostawce z każdej strony drzwi) mogą być zaprojektowane w przypadku bardzo szerokich otworów drzwiowych (powyżej 160 cm). Wybór drzwi wewnętrznych jednoskrzydłowych z dostawką albo drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych to sprawa Państwa indywidualnych potrzeb i gustu, przy czym niektórzy z Państwa nie muszą wybierać - w szczególnie szerokim otworze drzwiowym można zamontować drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe z dostawkami bocznymi (a więc i jedno, i drugie).

Drzwi z dostawką częściej niż jako drzwi wewnętrzne są montowane w funkcji drzwi zewnętrznych. O drzwiach wejściowych z dostawką nieco więcej informacji znajdą Państwo tutaj: drzwi zewnętrzne z dostawką.


Drzwi wewnętrzne z nadstawką


Nadstawka to dodatkowy, znajdujący się nad skrzydłem drzwiowym panel ozdobny podkreślający drzwi jako ważny wizualnie punkt salonu czy innego wnętrza. Nadstawka sprawia, że drzwi stają się wyższe, dość często jest wykorzystywana w celu podwyższenia ich aż do sufitu. Może być wykorzystana niezależnie od dostawek bocznych, ale regularnie bywa też wykorzystywana wraz z nimi - jest to komplet szczególnie skutecznie podkreślający i powiększający drzwi wewnętrzne - gdyż nie tylko je podwyższa, ale i poszerza.

Drzwi wewnętrzne z nadstawką to opcja dość często wykorzystywana w wysokich mieszkaniach znajdujących się w starych kamienicach, we wszelkiej maści willach (drzwi willowe), pałacykach i pałacach (drzwi pałacowe) ale i w nowoczesnych salonach (drzwi salonowe) wysokich na półtora lub dwie kondygnacje.


Nietypowy kształt drzwi na wymiar


Swoim Klientom oferujemy pełne zindywidualizowanie kształtu produkowanych przez nas drzwi wewnętrznych. Oczywiście możliwość całkowicie indywidualnego zaprojektowania kształtu naszych drzwi nie zmienia faktu, że zdecydowana większość produkowanych przez nas skrzydeł drzwiowych ma kształt jak najbardziej typowy: zwykle produkujemy drzwi wewnętrzne Produkując drzwi wewnętrzne prostokątne, zdecydowanie rzadziej drzwi półokrągłe i drzwi łukowe (drzwi w kształcie łuku), czasem drzwi wewnętrzne ze skosem / pod skosem (drzwi niesymetryczne, w których jeden bok skrzydła drzwiowego jest niższy od drugiego). Wyszukane i ekskluzywne drzwi na wymiar o fantazyjnych kształtach inspirowanych stylem arabskim i różne nietypowe drzwi wewnętrzne niesymetryczne (inne niż nie aż tak rzadkie, wzmiankowane wcześniej drzwi wewnętrzne ze skosem) albo - wręcz przeciwnie - idealnie symetryczne drzwi okrągłe to zamówienia zdecydowanie, dużo, zdecydowanie rzadsze. Ale i je realizujemy z wielką ochotą, gdyby więc kiedykolwiek chcieli Państwo zrealizować jakieś szczególnie nietypowe drzwi na wymiar, wiedzą już Państwo do kogo się zgłosić.

Drewniane, częściowo przeszklone drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne i zaprojektowane w jednakowej stylistyce, wykonane w całości z drewna drzwi pełne.

Drzwi przeszklone czy drzwi pełne? Dobry producent drzwi wewnętrznych zwolennikom każdego z tych rozwiązań może zaoferować drzwi, które spełnia ich oczekiwania.Drzwi wewnętrzne drewniane, drzwi wewnętrzne szklane / przeszklone i drzwi z MDF


Produkujemy drzwi wewnętrzne drewniane, drzwi wewnętrzne z MDF lub z HDF oraz drzwi przeszklone, zarówno jako drzwi z szybą jak i jako drzwi z lustrem (w tym z lustrem weneckim) / lustrzane. Chociaż nie produkujemy drzwi wewnętrznych stalowych ani metalowych, zdarza nam się wykorzystywać stal chromowaną lub metal (np. aluminium) jako element dekoracyjny drzwi drewnianych. W niektórych z naszych realizacji drzwi wewnętrznych stal, aluminium lub inny metal są wykorzystywane jako materiały do obramowania okienek / naświetli / doświetli, co w przypadku nietypowych, nowoczesnych drzwi pokojowych może doskonale wyglądać. Niekiedy też różnej wielkości kute metalowe kraty i kratki są ozdobnym elementem drzwi wewnętrznych przeszklonych.

Drzwi przeszklone naszej produkcji to zarówno drzwi wewnętrzne, jak i drzwi zewnętrzne, o tych drugich mogą Państwo doczytać tutaj: drzwi zewnętrzne przeszklone.

Z jakich gatunków drewna produkujemy drzwi wewnętrzne drewniane?


Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar naszej produkcji mogą być wykonane zarówno z krajowych jak i z egzotycznych gatunków drewna. Stosunkowo najpopularniejsze są drzwi wewnętrzne dębowe, sosnowe, bukowe, olchowe / olszowe, świerkowe, modrzewiowe oraz - spośród drzwi wyprodukowanych z drewna egzotycznego - drzwi wewnętrzne mahoniowe, z drewna meranti, teakowe (z teczyny czyli z drewna tekowego), z drewna badi i z drewna majau.

Drzwi wewnętrzne dębowe

Drzwi wewnętrzne dębowe to wytrzymałe i solidne drzwi dla tych z Państwa, którzy nie chodzą na kompromisy. Drzwi dębowe są wśród wewnętrznych drzwi drewnianych jednym z najbardziej ekskluzywnych produktów. Dąb (a może raczej dębina) zawiera spore ilości naturalnych związków konserwujących i chroniących drewno (garbników), dzięki czemu dębowe drzwi wewnętrzne są niezwykle odporne na pasożyty i pleśń. Ponieważ oprócz wyjątkowej trwałości, solidności i wytrzymałości drzwi dębowe cechuje też piękno można je uznać za drzwi pod wieloma względami idealne. Chociaż drzwi dębowe są wyraźnie droższe od sosnowych, nie brakuje klientów przekonanych, że warto dopłacić aby otrzymać najlepsze drzwi wewnętrzne na wymiar. Najlepsze, bo dotąd wymienione ich zalety - od urody po solidność - choć liczne zdecydowanie zagadnienia jeszcze nie wyczerpują. Ze znaczącą gęstością dębiny są związane jej właściwości izolacyjne, przy czym nie chodzi tu tylko o izolację termiczną (fakt, że drzwi dębowe są ciepłe w przypadku drzwi wewnętrznych na ogół nie jest tak ważny, jak w przypadku drzwi zewnętrznych) ale i o izolację akustyczną / właściwości wyciszające. Drzwi wewnętrzne dębowe będą trafnym wyborem gdyby potrzebowali Państwo naprawdę dobrych drzwi wewnętrznych dźwiękoszczelnych / drzwi akustycznych.

Ekskluzywne drzwi wewnętrzne mahoniowe

Drzwi wewnętrzne mahoniowe to ekskluzywny produkt najwyższej klasy. Mahoń to drewno luksusowe i reprezentacyjne, droższe niż inne gatunki (w tym niż wymieniony wyżej również luksusowy dąb), wyjątkowo odporne na pasożyty i grzyby (pleśnie), choć jako materiał na drzwi wewnętrzne jest raczej wybierany ze względów stylistycznych głównie dla swojej jednolitej, pozbawionej słojów i sęków powierzchni. Odporność na pleśń czy warunki atmosferyczne, tak ważne w przypadku drzwi wejściowych do domu, w przypadku drzwi wewnętrznych są sprawami drugorzędnymi.

Trwałe i wytrzymałe drzwi wewnętrzne z drewna meranti

Drewno meranti należy do gatunków egzotycznych, pochodzi (pierwotnie, sukces tego drewna jako surowca przyczynił się do powstania jego plantacji na całym świecie) z drzew liściastych rosnących na Półwyspie Malajskm i indonezyjskich i malezyjskich wyspach. Drzwi wewnętrzne meranti charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi zarówno jeśli chodzi o hałasy jak i temperaturę (przy czym jak już pisaliśmy właściwości termoizolacyjne nie są w przypadku drzwi wewnętrznych aż tak ważne jak w przypadku drzwi zewnętrznych). Oprócz trwałości i wytrzymałości drzwi wewnętrzne z meranti mają piękny rysunek drewna

Do produkcji wykorzystujemy różne odmiany drewna meranti, od najmniej gęstego white meranti poprzez odmiany dark i red aż po najtwardszą majau (tak zwany mahoń azjatycki).

Piękne drzwi wewnętrzne z drewna badi

Drewno badi to egzotyczne, ładne (o dekoracyjnym rysunku), żółte drewno pochodzące z Afryki Zachodniej. W krajach anglojęzycznych badi jest znane pod nazwą "yellow wood", czyli po prostu "żółte drewno". Cechuje je duża twardość i wynikająca z niej wytrzymałość mechaniczna, w tym odporność na ścieranie i na powstawanie rys czy załamań. Wart wzmianki jest też fakt, że drzwi wewnętrzne z drewna badi charakteryzują się wyjątkową odpornością na warunki zewnętrzne jak wilgoć i zmiany temperatury, co jest wprawdzie właściwością dużo ważniejszą w przypadku drzwi zewnętrznych, ale może się też przydać w przypadku drzwi wewnętrznych łazienkowych lub kuchennych.

Proste, pełne drzwi wewnętrzne z drewna.

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar - proste i eleganckie.Solidne drzwi wewnętrzne teakowe / tekowe

Teak to drewno pochodzące z południowo-wschodniej i południowej Azji (Indie, Tajlandia, Laos, Myanmar), które jest znane wśród stolarzy jako materiał na drzwi niemal "nie do zdarcia", odporne na niemal wszystko włącznie z dużą wilgotnością, a nawet z kwasami. Drewno teakowe właściwie nie nasiąka wodą, nie pęcznieje i nie kurczy się (właściwości te zawdzięcza bardzo dużej zawartości substancji oleistych i kwasu krzemowego), z łatwością można więc z niego wyprodukować na przykład doskonałe, niezwykle trwałe drzwi łazienkowe. Odporność na niesprzyjające warunki pogodowe produktów z drewna teakowego sprawia, że teak jest często wybierany jako surowiec nie tylko do wytwarzania drzwi (z powodu tej odporności częściej niż drzwi wewnętrzne teakowe spotykamy wyprodukowane z tego drewna drzwi zewnętrzne) ale i mebli zewnętrznych (tarasowych / ogrodowych)

Drzwi teakowe są nie tylko solidne i trwałe, mogą też być piękne - teak jest drewnem bardzo ładnie usłojonym i wybarwionym (kolor lekko pomarańczowy).


Tanie drzwi wewnętrzne sosnowe

Choć drzwi wewnętrzne sosnowe należą do kategorii, którą można nazwać ekonomiczną, sosna jako surowiec w wielu sytuacjach nie jest wcale gorsza od droższych gatunków drewna - pod względem stosunku jakości do ceny wypada zwykle bardzo dobrze, nic dziwnego, że jest jednym z najchętniej wybieranych gatunków do produkcji drzwi wewnętrznych, a także okien i mebli drewnianych w Polsce. Ładne drzwi drewniane surowe wykonane z sosny będą się bardzo dobrze komponowały z meblami i innymi elementami wyposażenia wnętrz w stylu industrialnym lub skandynawskim. Drzwi wewnętrzne o naturalnym, brązowo-żółtym kolorze drewna sosnowego

Sosna jest drewnem miękkim i lekkim, a więc lekkie też będą wewnętrzne drzwi sosnowe, co bywa atutem dla osób starszych czy dzieci. W polskich warunkach dobre drzwi sosnowe to drzwi uniwersalne, które mogą znaleźć idealne dla siebie miejsce zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecięcym, w kuchni, w łazience czy w garażu.


Nowoczesne drzwi wewnętrzne bukowe

Drzwi wewnętrzne bukowe to stosunkowo solidne drzwi (nie tak solidne jak drzwi dębowe, ale solidniejsze od drzwi sosnowych), dość odporne na wgniecenia i inne uszkodzenia. Drewno bukowe (buczyna) jest bardzo twarde (na skali twardości równe drewnu dębowemu, jesionowemu i teakowemu), a jego naturalną barwą jest jasny, ładny brąz, który bywa dość chętnie wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Ponieważ buk jest drewnem dość ciężkim, ciężkie też będą drzwi z niego wykonane. Drzwi bukowe cechują się korzystnymi parametrami izolacyjności akustycznej, mogą się więc sprawdzać jako ciche drzwi wygłuszające / drzwi akustyczne.


Drzwi wewnętrzne olchowe / olszowe

Olcha to popularne w Polsce drewno stosowane zarówno w stolarce otworowej (okna i drzwi, przy czym w przypadku olchy są to głównie drzwi wewnętrzne) jak i w produkcji mebli (w tym będących również naszą specjalnością mebli na wymiar).

Drewno olchy jest lekkie, miękkie i elastyczne, niestety również dość łupliwe. Z powodu tych charakterystyk, a także małej odporności na działania owadów, do produkcji solidnych drzwi zewnętrznych olcha nadaje się "średnio" (eufemizm), na szczęście w przypadku drzwi wewnętrznych wady tego drewna w porównaniu z zaletami (drewno ładne, łatwo się obrabiające, podatne na polerowanie i klejenie) na ogół nie są zbyt istotne, a drzwi wewnętrzne olchowe to Państwa częsty i doskonały wybór.

Drewno olchowe ma ciepłą, miłą oku barwę. W Polsce występuje w czterech odmianach: olcha szara, olcha czarna, olcha zielona i olcha pomarszczona.


Najtańsze drzwi wewnętrzne świerkowe

Drewno świerkowe jest tanie, ale niestety nie jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o wybór surowca do produkcji drzwi wewnętrznych (jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne - tym bardziej). Jest miękkie, lekkie i mało wytrzymałe. Drzwi wewnętrzne świerkowe produkujemy tylko na zamówienie Klientów, którzy na pewno wiedzą czego chcą. Świerk można traktować jako tańszą i gorszą alternatywę dla sosny - w ogromnej większości przypadków z pary drzwi sosnowe lub drzwi świerkowe te pierwsze (drzwi sosnowe) będą zdecydowanie bardziej godne polecenia. W całej prezentowanej tu grupie gatunków drewna wykorzystywanych do produkcji drzwi wewnętrznych (sosna, świerk, modrzew, dąb, badi, meranti, mahoń, teak, olcha, buk) to świerk jest drewnem najtańszym. Niestety w tym przypadku niska cena ma swoje głębokie uzasadnianie w parametrach jakościowych produktu.


Trwałe drzwi wewnętrzne modrzewiowe

Drewno modrzewia jest bardzo twarde (ta sama klasa twardości drewna według Janki co drewno dębowe, bukowe i teakowe), wśród gatunków drzew iglastych jest drewnem najtwardszym i do produkcji drzwi najlepszym / najszlachetniejszym. Drzwi z drewna modrzewiowego mają ciekawą, dotyczącą twardości zaletę: im są starsze, tym twardsze (następuje mineralizacja drewna, czyli jego tak zwane kamienienie).

Swoim wyglądem i budową anatomiczną drewno modrzewiowe przypomina drewno sosnowe, różni się jednak od niego wybarwieniem. Drzwi z drewna modrzewiowego w swoim naturalnym kolorze (a więc drzwi, które nie są lakierowane np. na biało, szaro lub czarno) mają odcień żółtawo-czerwonawy (podczas gdy w przypadku drzwi z drewna sosnowego był to kolor brązowo-żółty). Modrzew (jako materiał) cechuje się naturalnie wysokim połyskiem, a jego usłojenie regularnym charakterem i ładnym rysunkiem.

Drzwi wewnętrzne modrzewiowe są bardzo solidne i wytrzymałe, odporne na korozję biologiczną (w tym na gnicie / murszenie), na odkształcanie się, na pękanie, a nawet na działanie kwasów i zasad.


Inne gatunki drewna wykorzystywane do produkcji drzwi wewnętrznych

Wyżej opisaliśmy gatunki drewna, które łącznie są przez nas wykorzystywane w blisko stu procentach realizacji drzwi wewnętrznych. Ale "blisko sto procent", to nie to samo, co "sto procent". Produkując drzwi wewnętrzne na wymiar czasami mamy do czynienia z realizacjami bardzo nietypowymi, a w takich sytuacjach zdarza się, że zamiast dębu, sosny, mahoniu czy meranti wykorzystamy np. grab, brzozę, jodłę, topolę, kasztanowca, lipę, palisander, cis, grochodrzew, doussie (nazywane z rzadka "dussie"), heban, kokos lub wiąz górski. Niektóre z tych gatunków mają charakter luksusowy i ekskluzywny (heban, kokos, doussie, palisander), inne z kolei mają parametry, które poza szczególnymi sytuacjami zniechęcają do ich wyboru jako surowca do produkcji drzwi wewnętrznych.

Drzwi drewniane Wit Stwosz to oczywiście również drzwi zewnętrzne, jeśli chcieliby Państwo poczytać też o gatunkach drewna wykorzystywanych do produkcji drzwi wejściowych zapraszamy tu: drzwi zewnętrzne drewniane

Ładne drzwi wewnętrzne na wymiar o naturalnej barwie drewna.

Ładne drzwi wewnętrzne z drewna. Najlepsze drzwi środka - ani skromne, ani ekskluzywne.
Drzwi wewnętrzne z drewna klejonego


W Wicie Stwoszu mamy całkowitą kontrolę nad surowcem, z którego produkujemy swoje drzwi wewnętrzne na wymiar. Służącą do produkcji drzwi klejonkę wytwarzamy we własnym zakładzie. Nasza klejonka (tak, nazwa może brzmieć dziwnie) to płyta trójwarstwowa o listwach drewnianych ułożonych w poszczególnych warstwach prostopadle do siebie, a więc klejonych przeciwprężnie. Przy nowoczesnej, zaawansowanej technologii produkcji drzwi drewniane z klejonki są mniej skłonne do paczenia się, pękania, odkształcania i wyginania niż drzwi z litego drewna. Drzwi z klejonki są też od drzwi z litego drewna odporniejsze na zmiany wilgotności, stabilniejsze i trwalsze. W nowoczesnym stolarstwie klejonka jest zdecydowanie najlepszym i najczęściej wybieranym surowcem do produkcji najwyższej klasy drzwi drewnianych.


Powierzchnia drzwi drewnianych


Nasze drewniane drzwi wewnętrzne mogą mieć zarówno powierzchnię szczotkowaną (która ładnie ukazuje strukturę słojów drewna) jak i gładką. Jakość drzwi drewnianych zależy od wielu czynników, są wśród nich tak oczywiste rzeczy jak jakość samego drewna, ale i pozornie mniej istotne rzeczy, jak choćby sposób nakładania lakieru. Drzwi wewnętrzne Wit Stwosz (podobnie zresztą do naszych drzwi zewnętrznych) są na ogół malowane w komorze (tak zwaną metodą ciśnieniową), a lakierowana powierzchna jest zawsze pod osobistym nadzorem konkretnego rzemieślnika. W przypadku niektórych luksusowych drzwi stylowych np. postarzanych drzwi wewnętrznych prowansalskich, pożądany efekt jest osiągany przez całkowicie ręcznie lakierowanie / malowanie drzwi.

Białe drzwi wewnętrzne na wymiar - drewniane drzwi półokrągłe otoczone prześwietleniami. Jako tło wykorzystano zdjęcie dziewczynki - modela.

Białe drzwi wewnętrzne drewniane - drzwi półokrągłe otoczone prześwietleniami.Rodzaje konstrukcji drzwi drewnianych


Drewniane drzwi wewnętrzne Wit Stwosz są produkowane w trzech różnych technologiach:


Drzwi drewniane płycinowe

Drzwi drewniane płycinowe składają się z drewnianego szkieletu czyli ramy (lub ramiaka), która może być wypełniona płytami drewnopochodnymi albo (w przypadku naszych drzwi zazwyczaj) cieńszymi płytami drewnianymi. Płycina, od której pochodzi nazwa drzwi płycinowe to wypełnienie albo okładzina skrzydła drzwiowego (płyciny nie są więc ramą drzwi, ale tę ramę wypełniają).


Drzwi drewniane płytowe

Drzwi wewnętrzne płytowe podobnie do płycinowych składają się między innymi z drewnianego szkieletu (czy ramy / ramiaka), ale w ich przypadku ten szkielet jest jedynym drewnianym elementem konstrukcyjnym. Rama drzwi płytowych jest wypełniona materiałem drewnopochodnym np. płytami układanymi w jodełkę. Materiał wypełniający ramę obity jest płytami pilśniowymi z obu stron drzwi. Choć nie dotyczy to akurat produktów Wit Stwosz warto w tym miejscu zaznaczyć, że najpopularniejszym wypełnieniem drzwi płycinowych w Polsce jest karton / tektura o strukturze plastra miodu (który jest niezbyt skuteczną warstwą izolacyjną zarówno jeśli chodzi o izolację akustyczną, jak i termiczną).


Drzwi wewnętrzne z litego drewna

Drzwi wewnętrzne z litego drewna, podobnie do drzwi płycinowych i płytowych składają się z drewnianej ramy, w ich przypadku ta rama jest jednak wypełniona deskami z drewna o tej samej co grubości, co sama rama.

Jak odróżnić drzwi płycinowe od drzwi płytowych?

Drzwi płytowe najłatwiej jest odróżnić od drzwi płycinowych po widoczności ramy konstrukcyjnej, która w przypadku drzwi płytowych jest ukryta, a drzwi płycinowych – widoczna. Należy w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że widoczne na skrzydłach drzwiowych płyciny mogą występować w obu rodzajach drzwi (w drzwiach płytowych jako płyciny dekoracyjne), sama więc ich obecność nie mówi nam jeszcze o tym, że mamy do czynienia z drzwiami płycinowymi.


Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar z rzeźbioną drewniana opaską drzwiową. Oprócz drzwi na zdjęciu widoczna twarz uśmiechniętej dziewczynki (fotomontaż).

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar z ozdobną, rzeźbioną opaską.Drzwi wewnętrzne drewnopodobne


Do tej pory sporo miejsca poświęciliśmy drzwiom drewnianym, ale w Wicie Stwoszu produkujemy też drzwi wewnętrzne drewnopodobne. Materiały drewnopodobne nie są wprawdzie tak szlachetne jak drewno, ale na potrzeby produkcji drzwi wewnętrznych płyty HDF, MDF lub LDF są również dobrym wyborem. Płyty te nie byłyby najlepszym wyborem do produkcji drzwi wejściowych do domu, ale bardzo dobrze nadają się jako surowiec do produkcji drzwi wewnętrznych, które ze swojej natury nie muszą na co dzień stawiać czoła deszczowi, śniegowi i dużym wahaniom temperatury. Dobrze wykonane wewnętrzne drzwi drewnopodobne (czyli na przykład drzwi wewnętrzne Wit Stwosz) to drzwi trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne (na ogół nie tak odporne jak drzwi drewniane, ale - jak wzmiankowaliśmy - w przypadku drzwi wewnętrznych jest odporność jak najbardziej wystarczająca).


Kolorowe i białe drzwi z MDF

Drzwi wewnętrzne drewnopodobne mogą - tak jak drzwi drewniane - być pomalowane na właściwie dowolny kolor. Drzwi z MDF (jak również z LDF, HDF) to stosunkowo najczęściej drzwi białe, kremowe, szare, brązowe, czarne, antracytowe, drzwi w kolorze drewna (najczęściej imitowane / wybierane kolory to dąb sonoma, złoty dąb, winchester, wenge, orzech, buk, mahoń) oraz drzwi w kolorze betonu.


Co oznaczają skróty LDF, MDF i HDF?

Płyty LDF, MDF i HDF to różne rodzaje płyt pilśniowych tworzonych przez sprasowanie włókien roślinnych (najczęściej drzewnych) z klejem. Płyty LDF, MDF i HDF różnią się od siebie gęstością: najpopularniejsza wśród nich MDF (z angielskiego: Medium Density Fiberboard), ma gęstość średnią (zwykle 650 - 800 kg/m3), płyta LDF (z angielskiego: Low Density Fiberboard) jest lżejsza (gęstość poniżej 650 kg/m3), a HDF (z angielskiego: High Density Fiberboard) - cięższa (powyżej 750 kg/m3). Niekiedy płyty HDF i LDF są uznawane za odmiany MDF, choć według innych klasyfikacji są to "byty" od MDF odrębne.


Rodzaje powierzchni drzwi drewnopodobnych


Wewnętrzne drzwi z HDF, z MDF oraz z LDF mają powierzchnię wykończoną lakierem (drzwi lakierowane / drzwi malowane) lub okleiną, przy czym w przypadku wyboru okleiny ta może być naturalna (drzwi fornirowane) lub sztuczna (drzwi laminowane).


Drzwi wewnętrzne fornirowane

Dobrze wykonane drzwi fornirowane są dla niewprawionej osoby bardzo trudne do odróżnienia od drzwi drewnianych. Zabezpieczona lakierem zewnętrzna warstwa drzwi fornirowanych to bardzo cienkie płaty naturalnego drewna, które zachowują naturalny kolor i usłojenie surowca, z którego zostały wyprodukowane. Fornir, nazywany też naturalną okleiną drewnianą jest mocowany do skrzydła drzwiowego za pomocą specjalistycznego kleju mącznego, co jest najtrwalszym sposobem mocowania wśród wszystkich oklein (trwalszym od okleiny laminowanej). Za wadę wewnętrznych drzwi fornirowanych można uznać fakt, że ich powierzchnia jest stosunkowo łatwa do zarysowania, a pozbycie się z takich drzwi rys jest dość trudne i pracochłonne (zwykle wymaga też wizyty fachowca).

Jak to opisaliśmy wyżej materiałem wykorzystywanym do produkcji forniru jest naturalne drewno. Gatunek wybranego do forniru drewna ma znaczenie nie tylko dla końcowego koloru i wyglądu usłojenia powierzchni naszych drzwi, ale i dla odporności powierzchni naszych drzwi na uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia drzwi pokrytych fornirem wyprodukowanym z sosny, brzozy lub jodły jest wyraźnie mniej odporna na uszkodzenia od powierzchni pokrytej fornirem z dębu, orzecha lub cisu / cisa.


Drzwi wewnętrzne laminowane / okleinowane

Wewnętrzne drzwi laminowane mają powierzchnię pokrytą laminatem, czyli sztuczną okleiną o wysokiej trwałości, odporną nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, jak uderzenia, ścieranie czy zadrapania, ale i na gorąco, wilgoć czy substancje plamiące. Odporność laminowanej powierzchni drzwi na domowe środki czyszczące sprawia, że jest ona łatwa do utrzymania w czystości, a efektem łatwości czyszczenia (szczególnie laminatu nieporowatego, gładkiego, antyalergicznego) jest dość powszechne uznawanie laminowanych powierzchni za higieniczne (m.in. dlatego drzwi wewnętrzne laminowane znajdują zastosowanie np. jako drzwi szpitalne).

Powierzchnia drzwi laminowanych może być pokryta laminatem o dowolnym kolorze, przy czym oprócz standardowych kolorów z palety RAL mamy też możliwość zastosowania laminatu o kolorze naturalnego drewno (w przypadku laminatu imitacja drewna nie jest jednak tak dobra jak w przypadku forniru). Drzwi laminowane są trudniejsze do zarysowania od drzwi fornirowanych, a dodatkową ich zaletą jest to, że ewentualne uszkodzenia ich powierzchni łatwiej niż w przypadku drzwi fornirowanych naprawić (do niwelacji uszkodzeń powierzchni drzwi laminowanych służą specjalne woski i kredki). Warto jednak dodać, że jeszcze łatwiejsza do naprawy niż powierzchnia drzwi laminowanych jest powierzchnia drzwi lakierowanych/ malowanych (o których nieco więcej napiszemy za chwilę).

W produkcji drzwi wewnętrznych (w tym ościeżnic) stosunkowo najczęściej wykorzystujemy laminat CPL (Continuous Pressed Laminate - laminat poddawany ciśnieniu ciągłemu), który składa się z kilku (trzech lub czterech) sprasowanych na gorąco warstw papierów. Papiery te są nasączone specjalnymi klejami i dodatkowo pokryte warstwą lakieru z żywicy melaminowej (odporną na ścieranie).


Drzwi laminowane HPL

Pisząc o drzwiach wewnętrznych laminowanych należy też wspomnieć o szczególnej odmianie laminatu - HPL (High Pressure Laminate czyli laminat wysokociśnieniowy), który jest na tle innych laminatów szczególnie trwały i wytrzymały. Drzwi wewnętrzne HPL (czyli o powierzchni pokrytej laminatem wysokociśnieniowym) są często wyborem nr 1 w hotelach (drzwi hotelowe), biurach, szpitalach (drzwi szpitalne) i innych obiektach użyteczności publicznej (może być nie tylko trwały i wytrzymały, ale i trudnopalny). Laminat HPL oprócz drzwi dla hoteli czy szpitali znajduje jednak też czasem zastosowanie w produkcji drzwi dla domów prywatnych, zwłaszcza drzwi przesuwnych (i drzwi zewnętrznych, którymi się jednak na tej podstronie nie zajmujemy).


Drzwi wewnętrzne lakierowane / malowane

Lakier jako forma pokrycia powierzchni drzwi jest w przeciwieństwie do forniru i laminatu stosowany niezależnie od surowca, z którego drzwi zostały wyprodukowane. Lakierowane drzwi wewnętrzne mogą być zarówno drzwiami z drewna, jak i z MDF, HDF lub LDF.

Drzwi wewnętrzne lakierowane mogą mieć dowolny kolor z palety RAL, przy czym stosunkowo najpopularniejsze są wśród Państwa drzwi wewnętrzne białe, antracytowe, szare, czarne lub brązowe. Nierzadko wybierają też Państwo drzwi kolorowe, łączące różne współgrające ze sobą barwy na jednej powierzchni, przy czym kolory użyte w tym celu mogą być zarówno odważne i nowoczesne (pasujące stylistycznie tylko do niektórych aranżacji): czerwień, żółć, błękit czy zieleń, jak i wymienione już wyżej i typowe: biel, szarość, czerń, brąz, antracyt. Drzwi wewnętrzne biało-czarne, szaro-czarne, biało-szare itd. są w niektórych sytuacjach wyborem stylistycznie idealnym, jeśli mają Państwo chęć lub potrzebę właśnie takiego wykończenia swoich drzwi wewnętrznych - z przyjemnością służymy swoją radą i doświadczeniem.

Naprawa powierzchni drzwi lakierowanych jest zdecydowanie łatwiejsza od naprawy drzwi fornirowanych czy laminowanych i polega na zaszpachlowaniu oraz ponownym polakierowaniu uszkodzonego miejsca.

Przeszklone drzwi wewnętrzne na wymiar z półokrągłym, łukowym nadświetlem. Otwarte drzwi wewnętrzne w kolorze brązowym, na dalszym planie (za korytarzem) zamknięte drewniane drzwi zewnętrzne na wymiar. Na lewo od drzwi wewnętrznych duży, elegancki, drewniany zegar stojący.

Eleganckie, przeszklone drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar z łukowym nadświetlem prezentują się w tym domu naprawdę dobrze. Zresztą widoczne na drugim planie drewniane drzwi zewnętrzne również generują sporo pozytywnych komentarzy.Drzwi przesuwne, rozwierne, harmonijkowe, składane i wahadłowe

Ze względu na sposób otwierania drzwi wewnętrzne dzielimy na:

Drzwi wewnętrzne rozwierane / rozwierne / uchylne

Drzwi wewnętrzne rozwierane / rozwierne / uchylne - najpopularniejszy typ otwierania drzwi wewnętrznych. Drzwi uchylne mogą być drzwiami jednoskrzydłowymi lub dwuskrzydłowymi, ze względu na pozycję zawiasów dzielimy je dodatkowo na drzwi lewe i prawe, a ze względu na kierunek otwierania skrzydła na drzwi otwierane do środka i drzwi otwierane na zewnątrz pomieszczenia.

Drzwi wewnętrzne przesuwne / rozsuwane / rozsuwne

Drzwi przesuwne znane też jako drzwi rozsuwane, drzwi rozsuwne, drzwi suwane i drzwi zasuwane to drugi pod względem popularności (po drzwiach rozwieranych) sposób otwierania drzwi wewnętrznych. Drzwi przesuwne są doskonałym rozwiązaniem do małych mieszkań, wąskich przedpokojów i innych nieustawnych pomieszczeń. Skrzydło drzwi przesuwnych zwykle przesuwa się na ścianę zasłaniając ją, rzadszym mechanizmem są drzwi przesuwne chowane w ścianę / drzwi wsuwane w ścianę czyli tak zwane drzwi wewnętrzne w kasecie (ścianki działowe w które będziemy wsuwać swoje drzwi wewnętrzne nie mogą być cieńsze niż ok. 13 cm, a więc chęć posiadania drzwi wsuwanych w ścianę / drzwi w kasecie dobrze uwzględnić już na etapie projektowania tych ścianek, aby nie było problemów z miejscem dla kasety drzwi przesuwnych).

W niektórych sytuacjach wadą drzwi przesuwnych jest to, że nie są one zbyt szczelne i (w związku z tym) słabiej niż drzwi wewnętrzne rozwierane tłumią głośne dźwięki.

Nasze drzwi wewnętrzne przesuwne / drzwi rozsuwane są w pełni konfigurowalne pod względem kształtów i rozmiarów. Pod względem ilości skrzydeł drzwi przesuwnych oferujemy Państwu:

Drzwi rozsuwne pokojowe są przez nas oferowane również w wersji ekskluzywnej. Luksusowe drzwi przesuwne na wymiar to zwykle drzwi ze szlachetnych gatunków drewna lub drzwi przeszklone, niekiedy wręcz drzwi szklane (rozróżnienie między drzwiami przeszklonymi, a drzwiami szklanymi jest dość płynne), np. drzwi przesuwne francuskie.

Drzwi przesuwne wcale nie muszą być drzwiami wewnętrznymi, np. są one często wykorzystywane też jako drzwi tarasowe lub balkonowe, a wtych funkcjach są oczywiście drzwiami zewnętrznymi. A jakie jeszcze drzwi zewnętrzne przesuwne mamy w ofercie? Odpowiedź znajda Państwo tutaj: drzwi zewnętrzne przesuwne.


Drzwi wewnętrzne składane / łamane i składano-przesuwne

Drzwi wewnętrzne składane / łamane i składano-przesuwne / przesuwno-składane / łamano-przesuwne / przesuwno-łamane. Drzwi składane to rozwiązanie łączące zalety wymienionych wyżej najpopularniejszych systemów, czyli drzwi uchylnych i drzwi rozsuwanych. Kiedy otwieramy drzwi wewnętrzne łamane ich skrzydła "łamią się" (albo składają) w miejscach do tego przewidzianych (czyli na łączeniach), zwykle pośrodku (to tak zwane drzwi symetryczne, oczywiście na zamówienie wykonujemy dla Państwa również drzwi łamane asymetryczne). Skrzydła drzwi łamanych często oprócz składania mogą się przesuwać na boki, w takiej sytuacji możemy mówić o drzwiach składano-przesuwnych, przesuwno-składanych, łamano-przesuwnych lub przesuwno-łamanych (niech mnogość nazw Państwa nie onieśmiela - każda z nich opisuje tak naprawdę ten sam mechanizm). Drzwi łamane i przesuwno-składane sprawdzają się szczególnie dobrze w pomieszczeniach o ograniczonej, niewielkiej i nieustawnej przestrzeni gdyż do otwierania wymagają dużo mniej miejsca od swoich klasycznych, uchylnych odpowiedników. Drzwi łamane maję też w porównaniu z drzwiami rozwieranymi jeszcze jedną zaletę, która może być przydatna w drzwiach do pokojów / pokoi (obie formy są poprawne) niektórych nastolatków - nie da się nimi porządnie trzasnąć.


Drzwi wewnętrzne harmonijkowe

Jeśli z powodu braku miejsca skrzydła drzwi uchylnych i przesuwnych nie będą się rozwierały lub rozsuwały do końca, zamiast drzwi łamanych możemy też zastosować drzwi harmonijkowe, których mechanizm przypomina ten stosowany w drzwiach składanych - różnicą jest to, że w drzwiach harmonijkowych mamy do czynienia z dużo większą liczba łamań. Drzwi wewnętrzne harmonijkowe (inaczej drzwi harmonijka) składają się z licznych wąskich i ruchomych, składających się jak harmonijka lameli. Równie często jak do zamykania pokoi drzwi tego typu wykorzystuje się do zamknięcia garderoby, spiżarni, wnęki, szerokiego przejścia między połączonymi pokojami, pomieszczenia gospodarczego. Drzwi wewnętrzne harmonijkowe mają dwie wady:


Drzwi wewnętrzne wahadłowe

Drzwi wahadłowe nie są rozwiązaniem z którego szczególnie często korzysta się w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Są jednak sytuacje, w których drzwi wewnętrzne wahadłowe sprawdzają się doskonale, w związku z czym jest to dość popularne rozwiązanie w niektórych restauracjach, hotelach, sklepach czy firmach. W funkcji drzwi barowych do kuchni drzwi wahadłowe są dziś niemal standardem.


Drzwi wewnętrzne obrotowe

Typowe drzwi obrotowe to w przypadku drzwi wewnętrznych stosunkowo rzadko stosowane rozwiązanie, o wiele częściej spotykamy je jako drzwi zewnętrzne. Zdarza się, że szklane drzwi obrotowe są dobrym stylistycznie pomysłem w bardzo szerokich przejściach - pamiętajmy, że drzwi takie obracają się wokół osi obrotu, która zawsze pozostaje w świetle drzwi i zmniejsza szerokość przejścia.


Drzwi wewnętrzne przesuwno-obrotowe

Drzwi wewnętrzne przesuwno-obrotowe (obrotowo-przesuwne) / obrotowo-uchylne (uchylno-obrotowe). Drzwi wewnętrzne obrotowo-uchylne (inne, równoległe nazwy: drzwi przesuwno-obrotowe, drzwi obrotowo-przesuwne, drzwi uchylno-obrotowe) to mechanizm popularniejszy od typowych drzwi obrotowych. Podobnie jak drzwi składane lub drzwi harmonijkowe również drzwi obrotowo-przesuwne najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których (najczęściej ze względu na ograniczoną przestrzeń) zastosowanie tradycyjnych drzwi uchylnych jest niewskazane. Drzwi uchylno-obrotowe często pomagają rozwiązać konflikt pomiędzy sąsiadującymi skrzydłami drzwiowymi, które w warunkach standardowych drzwi rozwieranych utrudniałyby sobie jednoczesne otwarcie. Drzwi przesuwno-obrotowe są też na ogół bardziej praktyczne od standardowych drzwi obrotowych - po ich otwarciu w świetle drzwi pozostaje znacznie więcej miejsca do przejścia. Z kolei powodem dla którego drzwi przesuwno-obrotowe są wybierane zamiast typowych drzwi przesuwnych jest większa szczelność, a więc i lepsze wyciszanie hałasów.

Drzwi wewnętrzne obrotowo-przesuwne mogą otwierać się w obie strony – do środka lub na zewnątrz pomieszczenia, co jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w korytarzach znajdujących się w ciągu ewakuacyjnym, gdzie ułatwia sprawne i szybkie otwarcie drzwi w przypadku większej liczby osób napierających na nie. Możliwość otwierania skrzydła drzwiowego w obie strony jest też doceniana przez osoby niepełnosprawne, którym na ogół łatwiej jest otwierać drzwi w kierunku przed siebie. Zaleta ta sprawia, że drzwi wewnętrzne obrotowo-uchylne są często wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej.

Przeszklone drzwi wewnętrzne. Ręczne malunki na przeszkleniach uczyniły z tych drzwi niemal witraż.

Duże, przeszklone drzwi wewnętrzne na wymiar. Ręczne malunki na przeszkleniach sprawiają, że drzwi przypominają witraż.Wymiary drzwi wewnętrznych


Wymiary drzwi wewnętrznych dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Najpopularniejsze wymiary drzwi to 70, 80, 85, 90, 95, 100, 110 lub 120 cm szerokości (dla drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych będzie to raczej 140, 150, 160, 180 lub 200 cm) i 190, 200, 210, 220, 230, 240 lub 250 cm wysokości. Oczywiście dostępne są wszelkie możliwe konfiguracje tych typowych, i innych nietypowych wymiarów, np. drzwi wewnętrzne 210 x 80, 200 x 80, 210 x 160, 210 x 100, 200 x 120, 200 x 100, 200 x 80, 220 x 120, 180 x 90 cm (wysokość x szerokość). Wśród wszystkich wyżej wymienionych rozmiarów drzwi stosunkowo najwięcej produkujemy drzwi o szerokości 70, 80 lub 90 cm. i wysokości 200 lub 210 cm. Trzeba przy tym pamiętać, że ościeżnica oczywiście zawsze musi być nieco większa od skrzydła drzwiowego (aby je pomieścić), na przykład ościeżnica określana jako dziewięćdziesiątka (służąca do zamontowania skrzydła o szerokości 90 cm) ma zwykle szerokość zewnętrzną (od strony krawędzi muru) 102 cm, a wewnętrzną (od strony skrzydła drzwiowego) ok. 92 cm. Z powyższego wynika, że zdecydowanie najczęściej zamawiają Państwo drzwi z futrynami o szerokości zewnętrznej 82, 92 lub 102 cm.

Grubość drzwi wewnętrznych na wymiar zwykle mieści się w przedziale 3,5 cm - 7 cm (chociaż ze względu na indywidualny charakter produktu nie jest tak zawsze i wszędzie)

Podsumowując i rozszerzając podane wcześniej informacje, najczęściej zamawiane u nas drzwi wewnętrzne mają wymiary:

Drzwi o wysokości 200 cm

drzwi jednoskrzydłowe: 70 x 200 cm, 80 x 200 cm, 85 x 200 cm, 90 x 200 cm, 95 x 200 cm, 100 x 200 cm, 110 x 200 cm, 120 x 200 cm
drzwi dwuskrzydłowe: 120 x 200 cm (powtórka, która nie jest błędem), 140 x 200 cm, 160 x 200 cm,

Drzwi o wysokości 205 cm

drzwi jednoskrzydłowe: 70 x 205 cm, 80 x 205 cm, 85 x 205 cm, 90 x 205 cm, 95 x 205 cm, 100 x 205 cm, 110 x 205 cm, 120 x 205 cm, 140 x 205 cm, 160 x 205 cm,
drzwi dwuskrzydłowe: 120 x 200 cm (powtórka jak wyżej), 140 x 205 cm, 160 x 205 cm,

Drzwi o wysokości 210 cm

drzwi jednoskrzydłowe: 80 x 210 cm, 85 x 210 cm, 90 x 210 cm, 95 x 200 cm, 100 x 210 cm, 110 x 210 cm, 120 x 210 cm,
drzwi dwuskrzydłowe: 120 x 200 cm (powtórka), 140 x 210 cm, 160 x 210 cm,

Drzwi o wysokości 220 cm

drzwi jednoskrzydłowe: 80 x 220 cm, 85 x 220 cm, 90 x 220 cm, 95 x 200 cm, 100 x 220 cm, 110 x 220 cm, 120 x 220 cm,
drzwi dwuskrzydłowe: 120 x 200 cm (jak wyżej), 140 x 220 cm, 160 x 220 cm,

Drzwi o wysokości 225 i 230 cm

drzwi jednoskrzydłowe: 80 x 225 cm, 80 x 230 cm, 90 x 225 cm, 90 x 230 cm, 100 x 225 cm, 100 x 230 cm, 110 x 225 cm, 110 x 230 cm, 120 x 225 cm, 120 x 230 cm, 140 x 225 cm,
drzwi dwuskrzydłowe: 140 x 230 cm, 160 x 225 cm, 160 x 230 cm, 180 x 230 cm,

Drzwi o wysokości 240 i 250 cm

drzwi jednoskrzydłowe: 80 x 240 cm, 80 x 250 cm, 90 x 240 cm, 90 x 250 cm, 95 x 240 cm, 95 x 250 cm, 100 x 240, 100 x 250 cm, 110 x 240 cm, 110 x 250 cm, 120 x 240 cm, 120 x 250 cm,
drzwi dwuskrzydłowe: 140 x 240 cm, 140 x 250 cm, 160 x 240 cm, 160 x 250 cm, 180 x 240 cm, 180 x 250 cm, 200 x 240 cm, 200 x 250 cm.

Drzwi o szerokości 120 cm mogą występować zarówno jako drzwi jednoskrzydłowe jak i jako drzwi dwuskrzydłowe. W tej drugiej opcji są to drzwi asymetryczne, w których wąskie skrzydło bierne ma szerokość połowy szerokiego skrzydła czynnego, drzwi takie bywają też nazywane drzwiami półtoraskrzydłowymi.

Stosunkowo najszersze drzwi wewnętrzne to zwykle drzwi pokojowe i drzwi kuchenne, nieco węższe są zwykle drzwi łazienkowe (chociaż ta zależność częściej niż w domach jednorodzinnych występuje w blokach), a najwęższe drzwi do garderoby, drzwi do spiżarni oraz drzwi techniczne do pomieszczeń gospodarczych. To oczywiście tylko pewna zależność od której w Państwa indywidualnych projektach stosowane są liczne wyjątki.

Wymiary drzwi wewnętrznych pokojowych i kuchennych wg przepisów budowlanych

Wymiary drzwi wewnętrznych (podobnie jak drzwi zewnętrznych) w Polsce są regulowane przepisami budowlanymi zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (jednolity tekst rozporządzenia znajduje się w: Obwieszczeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 8 kwietnia 2019 r.).

Drzwi wewnętrzne pokojowe oraz drzwi kuchenne powinny mieć w świetle ościeżnicy co najmniej 80 cm szerokości i 200 cm wysokości. Nie dotyczy to budynków użyteczności publicznej, w których drzwi wewnętrzne (z wyjątkiem drzwi do pomieszczeń technicznych i gospodarczych), powinny być o co najmniej 10 cm szersze (ich minimalna szerokość w świetle ościeżnicy to 90 cm). Zgodnie z przepisami drzwi pokojowe, drzwi kuchenne i drzwi wewnętrzne w budynkach użyteczności publicznej nie powinny mieć progów. (§ 75. wspominanego wyżej Obwieszczenia Ministra Inwestycji i Rozwoju)

Wymiary drzwi wewnętrznych łazienkowych

Drzwi wewnętrzne łazienkowe powinny mieć szerokość co najmniej 80 cm w świetle ościeżnicy (i wysokość 200 cm jak wymieniane wcześniej drzwi pokojowe czy kuchenne). Te same wymiary obwiązują w przypadku drzwi do umywalni czy wydzielonego ustępu, wszystkie one powinny też mieć w swojej dolnej części otwory wentylacyjne o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 220 cm2 - taką minimalną powierzchnię ma na przykład podłużny otwór (lub podcięcie u dołu drzwi) o długości 44 cm i wysokości 5 cm (albo o długości 22 cm i wysokości 10 cm). Drzwi wewnętrzne do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu muszą być drzwiami otwieranymi na zewnątrz pomieszczenia, a jeśli nie są to drzwi do łazienki ogólnodostępnej mamy też możliwość zastosowania drzwi łazienkowych przesuwnych lub składanych (§ 79. Obwieszczenia)

Wymiary drzwi łazienkowych w budynkach użyteczności publicznej

Ustępy ogólnodostępne w budynkach użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego i zakładach pracy muszą być wyposażone w drzwi o minimalnej szerokości 90 cm, a więc o 10 cm większej od drzwi łazienkowych w prywatnych domach i mieszkaniach (minimalna wysokość drzwi 200 cm nie ulega zmianie). Drzwi do kabin ustępowych muszą być otwierane na zewnątrz, mieć co najmniej 200 cm wysokości, 80 cm szerokości i prześwit między drzwiami a podłogą 15 cm. W przypadku kabin ustępowych przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych szerokość drzwi nie może być mniejsza od 90 cm, a w przypadku łazienek w żłobkach, klubach dziecięcych, przedszkolach i innych formach opieki przedszkolnej minimalna wysokość drzwi kabinowych to 150 cm (§ 85. Obwieszczenia).

Jeśli oprócz wymiarów drzwi wewnętrznych pokojowych, kuchennych czy łazienkowych interesują też Państwa standardowe wymiary drzwi wejściowych (i przepisy budowlane odnoszące się do kwestii wymiarów tych drzwi) zapraszamy do odwiedzin odpowiedniej sekcji na podstronie "Drzwi zewnętrzne" (zostaną Państwo do niek przeniesieni po kliknięciu w link): drzwi zewnętrzne - wymiary.

Piękne pałacowe drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne - białe drzwi drewniane w otoczeniu przyściennych białych półkolumn. Będąca tłem ściana ma kolor czerwony.

Jesteśmy producentem drzwi wewnętrznych. Zarówno drzwi standardowych, jak i nietypowych, zarówno drzwi pokojowych, kuchennych i łazienkowych do małego mieszkania jak i ekskluzywnych drzwi pałacowych (tu akurat zdjęcie drzwi jednego z pałaców).Drzwi wewnętrzne prawe i lewe, drzwi otwierane do środka lub na zewnątrz


Produkujemy (wszystkie) cztery rodzaje drzwi wewnętrznych zawiasowych:

Drzwi wewnętrzne prawe czy lewe? Jak to rozpoznać?

Jeśli chcemy rozpoznać czy dane drzwi wewnętrzne są lewe czy prawe należy stanąć do nich twarzą od strony, w którą drzwi się otwierają - tak aby otwierając drzwi trzeba je było w swoją stronę ciągnąć, a nie od siebie pchać. Jeśli nasze drzwi otwierają się w kierunku na zewnątrz pokoju, kuchni lub łazienki - stajemy przed drzwiami od strony przedpokoju lub korytarza. Jeśli drzwi otwierają się do środka pokoju lub kuchni (nie dotyczy to drzwi do łazienki, które wg przepisów mają zawsze otwierać się na zewnątrz, chyba, że są drzwiami przesuwnymi lub harmonijkowymi) ustawiamy się twarzą do drzwi stojąc wewnątrz pokoju lub kuchni. Po odpowiednim ustawieniu sprawdzamy czy zawiasy badanych drzwi znajdują się po naszej prawej czy lewej stronie. Jeśli zawiasy są po prawej stronie - stoimy przed drzwiami wewnętrznymi prawymi, a jeśli po lewej - przed drzwiami wewnętrznymi lewymi. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie widać zawiasów (bo są one ukryte) nie ma większych problemów z określeniem ich umiejscowienia nawet bez otwierania drzwi - wystarczy pamiętać, że zawiasy są po przeciwnej stronie drzwi, niż klamka.

Czy lepsze są drzwi wewnętrzne lewe czy prawe?

Zwykle przyjmujemy, że dla osób praworęcznych drzwi wewnętrzne lewe są nieznacznie wygodniejsze od drzwi prawych, a dla osób leworęcznych nieznacznie wygodniejsze są drzwi wewnętrzne prawe. Wiele spośród dopytywanych o to wprost osób nie widzi jednak żadnej różnicy w wygodzie użytkowania drzwi lewych i prawych ...

Kiedy wybrać drzwi wewnętrzne otwierane na zewnątrz, a kiedy drzwi otwierane do środka / do wewnątrz pokoju?

Drzwi wewnętrzne otwierane do wewnątrz pokojów dobrze sprawdzą się w domach, domkach i mieszkaniach, w których przedpokoje lub korytarze są małe i wąskie - w takiej sytuacji drzwi otwierane na zewnątrz (czyli w stronę korytarza lub przedpokoju) mogłyby się obijać o znajdujące się za nimi w przedpokoju szafki, szafy czy wieszaki.

Drzwi wewnętrzne otwierane na zewnątrz pokojów dobrze sprawdzą się w domach, domkach i mieszkaniach, w których przedpokoje lub korytarze są obszerne. Jeśli chcemy zastosować drzwi wewnętrzne otwierane na zewnątrz pokojów (a więc w stronę przedpokoju / korytarza) zwróćmy uwagę, aby strefy otwierania różnych drzwi pokojowych, łazienkowych, kuchennych, a także drzwi wejściowych do domu lub mieszkania nawzajem ze sobą nie kolidowały.

Drzwi łazienkowe i drzwi do WC zgodnie z przepisami budowlanymi muszą otwierać się na zewnątrz. Uzasadnieniem dla tych przepisów są względy bezpieczeństwa - jeśli ktoś zasłabnie w łazience lub WC łatwiej będzie udzielić mu pomocy jeśli nie będzie tarasował swoim ciałem wejścia do pomieszczenia. Logicznym jest zastosowanie zasady otwierania drzwi na zewnątrz we wszystkich małych pomieszczeniach bez okien typu garderoby, schowki czy spiżarnie. Drzwi wewnętrzne otwierane do środka w takich pomieszczeniach powodowałyby uderzanie osoby akurat znajdującej się w środku. Prawdziwy problem mógłby się jednak pojawić w sytuacji, gdyby wewnątrz wyposażonej w drzwi otwierane do środka garderoby, spiżarni lub schowka ktoś zasłabł. Ciało takiej osoby mogłoby bardzo skutecznie utrudnić dostęp do wnętrza pomieszczenia osobom, które próbują nieść poszkodowanemu pomoc.

Kolaż zdjęć z różnymi drzwiami wewnętrznymi, w tym białymi drzwiami pałacowymi ze zdjęcia umieszczonego wyżej.

Drzwi wewnętrzne naszej produkcji.Producenci drzwi wewnętrznych w Polsce


Branża stolarki otworowej (produkcja drzwi i okien) jest w Polsce bardzo silna, jest to jedna z niewielu polskich branż, które nie tylko niemal w całości opanowały krajowe podwórku, ale które bardzo skutecznie radzą sobie też poza granicami naszego kraju: nie tylko w Europie, ale i na świecie. Kupując polskie drzwi, okna i meble kupują Państwo jakość docenianą już niemal wszędzie. To oczywiście nie tylko nasza zasługa, jesteśmy tylko kroplą w morzu dobrych polskich producentów drzwi wewnętrznych, takich jak (wymieniamy w kolejności alfabetycznej, nie jest to ranking): Agmar, Anbo, Cal, Classen, D.R.E. (DRE), Entra (marka Asilo), Erkado, Everhouse, Hormann Polska, Invado, Inter Door, Intenso Doors, KMT, Krispol, Lizurej, Moric, Perfectdoor, Pol-skone, Porta KMI Poland, Stolpaw, Uniprofil, Urzędowski, Vasco, Velux, Vinci, Voster, Windoor, Wiśniowski. Nie każdy z wymienionych producentów drzwi wewnętrznych jest naszą bezpośrednią konkurencją, niektórzy z nich specjalizują się w typach drzwi, których my nie produkujemy jak drzwi wewnętrzne stalowe, drzwi wewnętrzne metalowe, drzwi wewnętrzne z PCV (PVC), albo drzwi wewnętrzne najtańsze (a przynajmniej drzwi wewnętrzne tanie) - z przeznaczeniem do sprzedaży za pośrednictwem marketów budowlanych. Znacząca część z tych firm produkuje jednak - tak jak i my - solidne i - w swojej klasie cenowej - dobre drzwi wewnętrzne drewniane i z płyt MDF, HDF i LDF (laminowane, malowane lub fornirowane), na ogół nie są to jednak drzwi wewnętrzne na wymiar, które są produkowane na indywidualne zamówienie Klienta, co jest naszą specjalizacją. Argumentów za wyborem drzwi wewnętrznych wyprodukowanych przez naszą konkurencję jest wiele, na szczęście nie brakuje też takich, które powinny zachęcić Państwa do wyboru drzwi Wit Stwosz. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną www aby poznać niektóre z nich.


Zakup drzwi wewnętrznych na wymiar Wit Stwosz


Nie ma lepszego sposobu na kupno naszych drzwi wewnętrznych jak bezpośredni kontakt telefoniczny lub e-mailowy z naszą firmą. Drzwi wewnętrznych Wit Stwosz nie znajdą Państwo w sklepach z wyposażeniem wnętrz i budowlanych typu Leroy Merlin, Castorama, Obi, Mrówka, Fimal, Ikea, Jysk, Vox, Majster, Bricoman czy Bricomarche ani na portalach internetowych Allegro, Ceneo lub OLX (być może za wyjątkiem drzwi używanych na Allegro lub OLX). Serdecznie polecamy Państwu wszystkie te sklepy i portale, jednakże specyfika produkcji drzwi wewnętrznych na wymiar (słyszy się też czasem określenie "drzwi pod wymiar") jest jednak taka, że każde skrzydło drzwiowe i każda ościeżnica są przez nas tworzone na indywidualne zamówienie konkretnej osoby, firmy lub instytucji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że istnieją sytuacje życiowe, w ktorych to cena drzwi wewnętrznych jest najważniejsza, a nie ich jak najlepsza jakość albo jak najkorzystniejszy stosunek jakości drzwi do ceny. Jeśli tym, co Państwa najbardziej interesuje są bardzo tanie i dobre drzwi wewnętrzne, wymienione wcześniej portale typu Allegro, OLX i Ceneo są miejscami, które dla takiego zakupu mogą być idealne. Gotowe drzwi pokojowe, kuchenne i łazienkowe wystawione do sprzedaży w wymienionych wcześniej marketach budowlanych jak Castorama, Leroy Merlin, Obi, Bricomarche czy Mrówka są z pewnością tańsze, niekiedy nawet sporo tańsze (może za wyjątkiem jakichś ekskluzywnych drzwi wewnętrznych drewnianych - aż tak dokładnie nie sprawdzaliśmy) od produktów Wita Stwosza, jednak część z Państwa podejmują decyzję o wyborze wyposażenia swojego domu lub mieszkania zdecydowanie wybierze nie najtańsze, ale najlepsze drzwi wewnętrzne. Wit Stwosz produkuje drzwi na wymiar właśnie dla tych z Państwa, ale mamy w ofercie też mniej ekskluzywne produkty "środka", które nie są wprawdzie najtańsze, ale mają doskonały stosunek jakości do ceny. Nasze doświadczenie wskazuje, że produkcja drzwi na nieco mniejszą skalę, bardziej rzemieślnicza niż taśmowa i skupiona bardziej na jakości produktów niż na ich ilości ma niezaprzeczalne zalety, dzięki którym dla części z Państwa zakup drzwi Wit Stwosz jest najlepszą możliwą decyzją.


Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe i drzwi przylgowe


Produkujemy drzwi wewnętrzne bezprzylgowe (znane też pod nazwą: drzwi wewnętrzne bezfelcowe) oraz drzwi wewnętrzne przylgowe. Czym drzwi bezprzylgowe różnią się od drzwi przylgowych?

Drzwi bezprzylgowe / bezfelcowe mają zawiasy, których nie widać po zamknięciu drzwi (mówi się o nich, że są to "zawiasy chowane"). Powierzchnia zamkniętego skrzydła drzwi bezprzylgowych tworzy wraz z ościeżnicą jednorodną, płaską powierzchnię.

Drzwi przylgowe mają zawiasy, które po zamknięciu skrzydła drzwi nadal są dobrze widoczne od strony, w którą drzwi się otwierają (drzwi wewnętrzne otwierane do środka pokoju mają zawiasy od strony pokoju, a drzwi pokojowe otwierane na zewnątrz mają zawiasy widoczne od strony korytarza lub przedpokoju. Powierzchnia zamkniętych drzwi przylgowych nie tworzy z ościeżnicą jednorodnej, płaskiej powierzchni, zamiast tego skrzydło drzwiowe jest przed ościeżnicę wizualnie nieco wysunięte i po zamknięciu minimalnie ją przysłania.

W nowo wybudowanych budynkach zastosowanie drzwi bezprzylgowych niekiedy może nastręczać pewnych dodatkowych, nieprzewidzianych wcześniej trudności. Nowy budynek cały czas osiada i "pracuje" (szczególnie silnie w pierwszym roku od wybudowania), w związku z czym zamontowane w nim drzwi mogą wymagać okresowej regulacji zawiasów. Nie jest to spowodowane wadą drzwi i dotyczy w równym stopniu najlepszych, nawet idealnych drzwi jak najbardziej profesjonalnie i bezbłędnie zamontowanych. Regulacja zawiasów jest czynnością dość prozaiczną w drzwiach przylgowych, ale w drzwiach bezprzylgowych, w których zawiasy są ukryte, jest to zadanie o wiele trudniejsze (oczywiście wykonalne, ale wymagać będzie wizyty specjalistów).


Co to jest przylga / felc?

Przylga to fragment bocznej krawędzi skrzydła drzwi przylgowych, widoczny na niej "ząbek" lub "schodek" który po domknięciu drzwi wystaje przed ościeżnicę i zakrywa szparę między drzwiami a futryną. Próbując to nieco inaczej, ale równie obrazowo wyjaśnić - boczna krawędź skrzydła drzwi przylgowych / felcowych ma wcięcie, które przy zamykaniu drzwi "wchodzi" w otwór drzwiowy. Ta sama boczna krawędź ma też jednak niewielką wypukłość (rzędu 1,5 cm - 2 cm), która po zamknięciu drzwi pozostanie poza otworem drzwiowym i częściowo zakryje futrynę. Ten właśnie zakrywający futrynę "ząbek" czy "schodek" to przylga inaczej zwana felcem. Nasze drzwi są wyposażone w przylgi dostosowane wielkością do Państwa zapotrzebowania, stosunkowo najczęściej wybierany jest przez Państwa felc 15 mm, 19 mm oraz 20 mm.


Drzwi bezprzylgowe i drzwi przylgowe w różnych stylach aranżacji wnętrz

Drzwi przylgowe to drzwi klasyczne pasujące do bardzo szerokiej gamy aranżacji, wykorzystywane na przykład we wnętrzach urządzonych w stylu angielskim, retro, kolonialnym, wiktoriańskim, toskańskim czy romantycznym. Drzwi wewnętrzne przylgowe doskonale komponują się też z bliskimi naturze, tradycyjnymi wnętrzami w stylu skandynawskim, wiejskim, rustykalnym czy prowansalskim.

Drzwi bezprzylgowe / bezfelcowe to nowoczesne drzwi o designie doskonale wpisującej się w stylistykę (między innymi) loftów oraz różnych innych wnętrz industrialnych lub minimalistycznych.

Drewniane drzwi wewnętrzne na zamówienie - drzwi białe na korytarzu, bogato zdobione, 3 sztuki.

Jeśli podobają się Państwu te drewniane drzwi na wymiar, producent drzwi wewnętrznych zaprasza do współpracy.Montaż drzwi wewnętrznych


Montaż drzwi pokojowych, kuchennych czy łazienkowych jest o wiele prostszy od montażu drzwi zewnętrznych. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że nikt nigdy tych drzwi nie będzie próbował wyważać, a - nawet jeśli - zadaniem drzwi wewnętrznych na ogół nie jest zbyt długie stawianiu oporu. Montując drzwi wewnętrzne nie musimy też pamiętać o termoizolacji i mostkach cieplnych (mostkach termicznych), w tym przypadku wystarczy nam przestrzegać kilku podstawowych zasad jak wstawianie drzwi pokojowych, kuchennych i łazienkowych dopiero po położeniu na podłodze posadzki, a nie wcześniej (posadzka podwyższa poziom podłogi i szpara między zamontowanym skrzydłem drzwiowym a później położoną posadzką mogłaby się okazać niewystarczająca), jeśli jednak mamy w domu posadzkę drewnianą drzwi wewnętrzne należy montować przed jej lakierowaniem. Montując drzwi wewnętrzne możemy się skupić na sprawach, które omawialiśmy wcześniej - czy drzwi pokojowe i kuchenne mają się otwierać do środka, czy na zewnątrz (pamiętamy, że drzwi do łazienki muszą być drzwiami otwieranymi na zewnątrz), czy wstawiamy drzwi wewnętrzne lewe czy prawe, czy chcemy je wyposażyć w klamki czy w gałki. Niezależnie od faktu, że montaż drzwi wewnętrznych nie jest wyjątkowo trudny, wielu z Państwa preferuje, aby był on wykonany przez wyspecjalizowaną ekipę, którą w Wicie Stwoszu chętnie Państwu zapewniamy. Wybór profesjonalnego, a nie samodzielnego montażu drzwi wewnętrznych ma też pewne uzasadnienie w polskich przepisach podatkowych - zakup drzwi wewnętrznych jest w Polsce obciążony podatkiem VAT w wysokości 23 %, ale jeśli zamiast drzwi kupią Państwo usługę montażu razem z drzwiami, VAT na całość (montaż drzwi + same drzwi) wyniesie już tylko 8 %.

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar z prześwietleniami po bokach od skrzydła drzwiowego. Drzwi białe zdobione, obok mniejsze drzwi (również białe) bez prześwietleń.

Jak to obudowa drzwiowa może zmienić drzwi. Tu niemal widać większego i mniejszego brata, choć skrzydła drzwiowe są w obu przypadkach jednakowe.Miejsca montażu drzwi wewnętrznych Wit Stwosz


Zapewniamy montaż drzwi wewnętrznych Wit Stwosz na terenie całego kraju. Aby wymienić tylko największe z miejscowości, do których dojeżdżają nasze ekipy montażowe:

Mazowsze

Warszawa, Płock, Ożarów Mazowiecki, Ostrołęka, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Wołomin, Żyrardów, Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna

Górny Śląsk

Katowice, Gliwice, Opole, Zabrze, Bytom, Tychy, Rybnik, Ruda Śląska, Bielsko-Biała (Bielsko), Chorzów, Jastrzębie-Zdrój, Tarnowskie Góry, Mysłowice, Żory,

Dolny Śląsk i Sudety

Wrocław, Jelenia Góra, Wałbrzych, Głogów, Lubin, Legnica, Świdnica, Bogatynia, Świeradów Zdrój, Karpacz, Polkowice

Wielkopolska

Poznań, Kalisz, Gniezno, Konin, Kleczew, Leszno, Piła, Luboń, Śrem, Turek, Września, Krotoszyn, Jarocin

Małopolska

Kraków, Lublin, Częstochowa, Radom, Kielce, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Bielsko-Biała (Biała), Tarnów, Nowy Sącz, Wieliczka, Olkusz, Oświęcim, Zawiercie, Chrzanów, Skawina

w tym Podhale

Zakopane, Nowy Targ, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Rabka Zdrój, Szczawnica

Podkarpacie

Rzeszów, Tarnobrzeg, Przemyśl, Krosno, Sandomierz, Stalowa Wola, Mielec

Warmia

Olsztyn, Braniewo, Orneta, Lidzbark Warmiński, Frombork, Biskupiec

Mazury

Mrągowo, Węgorzewo, Ełk, Giżycko, Ostróda, Mikołajki, Pisz

Podlasie i Polesie

Białystok, Bielsk Podlaski, Augustów, Międzyrzec Podlaski, Białowieża, Biała Podlaska

Pomorze Zachodnie

Szczecin, Koszalin, Słupsk, Kołobrzeg, Świnoujście, Stargard, Szczecinek, Police, Dziwnów, Ustka, Mielno, Międzyzdroje

Pomorze Gdańskie (Wschodnie) i szerzej rozumiane Pomorze Nadwiślańskie

Gdańsk, Sopot, Gdynia (Trójmiasto), Bydgoszcz (którą wymienimy jeszcze raz przy okazji Kujaw), Toruń, Elbląg, Grudziądz, Tczew, Starogard Gdański, Kwidzyn, Malbork, Świecie, Krynica Morska, Hel, Jastarnia, Łeba

w tym Kaszuby

Kościerzyna, Kartuzy, Wejherowo, Chojnice, Lębork, Rumia, Reda

Kujawy

Bydgoszcz, Włocławek, Ciechocinek, Inowrocław

Ziemia Łódzka

(Ziemia Łęczycka, Sieradzka i Wieluńska): Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Bełchatów, Zgierz, Pabianice, Radomsko, Sieradz, Zduńska Wola, Kutno

Ziemia Lubuska i Łużyce

(aby nie wchodzić w zbędne polemiki przyjmijmy, że chodzi o obszar obecnego województwa lubuskiego): Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary

Prosimy nie jednak załamywać rąk jeśli mieszkają Państwo np. na Rusi Czerwonej (w tej historycznej krainie leżą m.in. Zamość, Chełm i obecna stolica województwa podkarpackiego - Rzeszów) czy w innym regionie którego wyżej nie wymieniliśmy. Prosimy o kontakt, z pewnością i u Państwa z przyjemnością zamontujemy drzwi wewnętrzne swojej produkcji.

PS: Niektórych z wyżej wymienionych miast nie da się jednoznacznie przydzielić do jakiejś jednej i konkretnej krainy historycznej i mamy świadomość, że niektóre z naszych "geograficznych" decyzji mogą u niektórych z Państwa powodować pewien dyskomfort. Jeśli np. jakiś mieszkaniec Lublina, Radomia, Kielc, Sosnowca lub Dąbrowy Górniczej nie uważa się za mieszkańca Małopolski (do czego w obecnym podziale Polski na województwa ma pełne prawo) - przepraszamy.

Otwarte na oścież dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne na wymiar. Za nimi salon, widok z korytarza.

Drzwi szeroko otwarte... zapraszamy.Drzwi wewnętrzne z progiem


Generalną zasadą jest, że drzwi kuchenne i drzwi wewnętrzne do pomieszczenia przeznaczonego na stały pobyt ludzi (drzwi pokojowe) nie mogą mieć progów (a więc muszą to być drzwi bezprogowe), o czym mówi wymieniane i przytaczane już wyżej rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (a konkretnie § 75 ust. 3. tego rozporządzenia). Na szczęście decyzja czy dane pomieszczenie jest przeznaczone na stały pobyt ludzi nie musi być subiektywna, przepisy definiują, że pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt ludzi, to takie, w których przebywanie tych samych osób w ciągu doby trwa dłużej niż 4 godziny. W związku z tym w większych domach w niektórych pokojach wciąż możemy - jeśli tylko chcemy - stosować drzwi wewnętrzne z progami (mamy tu oczywiście pewne ograniczenia, np. sypialnia to w sposób oczywisty pomieszczenie przeznaczone na stały pobyt ludzi w związku z czym można w niej stosować wyłącznie drzwi bez progu). W mniejszych domach i w mieszkaniach, w których raczej nie ma pokoi niewykorzystywanych przez zdecydowaną większość dnia skazani jesteśmy - czy tego chcemy czy nie - na drzwi bez progów. Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami małego mieszkania czy ogromnego pałacu łazienkę i WC możemy - według własnego uznania - wyposażyć zarówno w drzwi wewnętrzne z progiem, jak i w drzwi wewnętrzne bez progu.

Wiedząc już, jak rzadko możemy sobie na próg w drzwiach wewnętrznych pozwolić, powstaje pytanie: po co go w ogóle montować? Progi w drzwiach wewnętrznych pełnią głównie funkcje estetyczne, pomagają w wizualnym oddzielaniu różnych wzorów czy rodzajów podłogi między dwoma pomieszczeniami, ale też uszczelniają drzwi co sprawia, że drzwi są cieplejsze (chociaż energooszczędność drzwi wewnętrznych to temat marginalny w wyjątkowych sytuacjach - w których się przecież specjalizujemy - otrzymujemy zamówienia na drzwi wewnętrzne ocieplane), lepiej chronią przed cyrkulacją niepożądanego powietrza (drzwi z progiem mogą sprawniej oddzielić pomieszczenie dla osób palących od reszty domu), nie przepuszczają światła przez szparę pod drzwiami i są bardziej dźwiękoszczelne (drzwi wewnętrzne akustyczne lub dźwiękoszczelne bywają bardzo zrozumiałą potrzebą jeśli mieszkamy pod jednym dachem z nastolatkiem słuchającym głośnej muzyki lub z osobą ćwiczącą grę na jakimś instrumencie choć bywają też drzwiami pierwszej potrzeby w sypialni pragnących intymności młodych rodziców). Niezależnie od zalet progi mają też pewną oczywistą wadę - ułatwiają potknięcia i zwiększają częstotliwość złamań, w związku z czym należy je szczególnie odradzić w sytuacji, w której z pomieszczenia mają korzystać małe dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne.

Na Państwa zamówienie wyposażymy swoje drzwi wewnętrzne w progi z drewna, PCV / PVC (tworzywa sztuczne), stali lub aluminium / metalu. Zdecydowanie najczęściej wybierają Państwo progi drewniane, co ma oczywiste uzasadnienie w nie tylko w fakcie, że progi drewniane zapewniają lepsze wyciszenie i izolację termiczną niż ich stalowe, aluminiowe czy plastikowe odpowiedniki ale i w tym, że progi drewniane lepiej wyglądają i ładnie komponują się stylistycznie z drewnianymi i drewnopodobnymi podłogami w Państwa domach (a to w końcu względy stylistyczne są głównym powodem, dla którego progi są w drzwiach wewnętrznych pokojowych od czasu do czasu w ogóle stosowane).


Drzwi wewnętrzne antywłamaniowe


Wit Stwosz ma w swojej ofercie (oczywiście między innymi) drewniane drzwi antywłamaniowe na wymiar. Mogą to również być bezpieczne drzwi wewnętrzne (choć w sposób oczywisty drzwi antywłamaniowe kojarzą nam się przede wszystkim z drzwiami zewnętrznymi), ale jeśli uwzględnimy fakt, że wewnątrzklatkowe drzwi wejściowe do mieszkania to również drzwi wewnętrzne (według ścisłej nomenklatury są to drzwi wewnętrzne wejściowe z klatki schodowej do mieszkania) fakt, że istnieje wyraźne zapotrzebowanie na drzwi wewnętrzne antywłamaniowe przestanie dziwić. Oczywiście nie musimy się ograniczać do drzwi wejściowych do mieszkania - jeśli tylko takie jest Państwa zapotrzebowanie wyprodukujemy i zamontujemy drzwi wewnętrzne antywłamaniowe do pokoju, w którym trzymają Państwo swoją ulubioną książkę.

Drzwi antywłamaniowe Wit Stwosz to odporne na próby wyważenia, wypchnięcia i wyłamania drzwi wyposażone w specjalne antywłamaniowe okucia. W przypadku drzwi wewnętrznych antywłamaniowych równie ważna jak jakość samych drzwi jest jakość ich montażu. Montaż drzwi wewnętrznych antywłamaniowych w przeciwieństwie do montażu większości pozostałych rodzajów drzwi wewnętrznych nie jest sprawą banalną, aby takie drzwi miały szansę sprawdzić się w swojej antywłamaniowej funkcji ich ościeżnice muszą być bardzo solidnie przytwierdzone do okalającej drzwi ściany. Zresztą ściana, do której drzwi antywłamaniowe są przytwierdzone również musi być bardzo solidna - należy unikać sytuacji, w której najsolidniejsze, najdroższe, najmocniejsze i najlepsze drzwi wewnętrzne antywłamaniowe są przymocowane do lekkiej i słabej ścianki działowej.

Białe, drewniane drzwi dwuskrzydłowe i duży, elegancki salon z drewnianymi meblami na wymiar utrzymanymi w jasnej tonacji

Tego eleganckiego salonu umeblowanego drewnianymi meblami na wymiar strzegą oczywiście drewniane drzwi wewnętrzne naszej produkcji.Drzwi wewnętrzne z futryną / z ościeżnicą (regulowaną lub stałą)


Produkujemy drzwi wewnętrzne z ościeżnicami (jako komplet), które mogą być zamontowane w otworach drzwiowych zarówno przez Państwa samodzielnie, jak i przez naszych monterów. Ponieważ jesteśmy producentem drzwi na wymiar i realizujemy również niepowtarzalne zlecenia indywidualne, jeśli zamówią Państwo u nas wyłącznie skrzydło drzwiowe, a więc drzwi bez ościeżnicy dostarczymy Państwu dokładnie taki produkt, należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że Państwa zapotrzebowanie na drzwi wewnętrzne z futryną / z ościeżnicą w komplecie jest o wiele większe. Nierzadko produkt i usługa są zresztą bardziej kompleksowe niż drzwi z ościeżnicą, mogą to być np. drzwi z klamką, z gałką lub z pochwytem, często zamawiają Państwo również kompleksową obsługę i proszą o komplet drzwi wewnętrznych z montażem.

Produkujemy ościeżnice drzwiowe


Produkujemy, a następnie montujemy w Państwa domach, mieszkaniach, firmach i hotelach różne rodzaje futryn. Mogą Państwo u nas zamówić na przykład:

Nasze drzwi wewnętrzne z ościeżnicą (komplet) są zwykle wyposażone w regulowane futryny z drewna lub z MDF. Ościeżnice z "zimnych" surowców, a więc ościeżnice stalowe, aluminiowe / metalowe i z PCV (PVC) stosujemy wyraźnie rzadziej (ale oczywiście i je można u nas zamówić)

Częściowo otwarte szerokie drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar w kolorze białym, widok z korytarza.

Produkujemy drzwi wewnętrzne na wymiar właściwie każdej wielkości, szerokości i utrzymane w dowolnym stylu.Dlaczego drzwi wewnętrzne Wit Stwosz?

Kiedy decydują się Państwo na zakup naszych drzwi wewnętrznych za czynniki, który najbardziej pomogły w podjęciu wyboru bardzo często wymieniają Państwo doskonały design i jakość wykończenia. Drzwi wewnętrzne Wit Stwosz są też wybierane przez profesjonalistów, którzy sprzedażą i montażem drzwi zajmują się na co dzień, a którzy doceniają nasz produkt również ze względu na nasze przywiązanie do szczegółów: najwyższej jakości futryny / ościeżnice, dostawki, okucia i przeszklenia / świetliki. Bardzo dbamy o to, aby absolutnie każdy element naszych drzwi wewnętrznych: każdy ramiak ościeżnicy bądź skrzydła, każdy samozamykacz, tunel wentylacyjny, odbojnik, pochwyt, ćwierćwałek, wizjer, szpros (szczeblina), zawias i próg, każde naświetle (nadświetle / naświetlenie), doświetle, nadproże, podcięcie, płycina, ślemię oraz każda uszczelka, opaska, klamka i gałka były naszą wizytówką.

Otwarte przeszklone drzwi wewnętrzne na wymiar w kolorze białym, za nimi duży, nieumeblowany jeszcze salon o półokrągłym kształcie właściwie otoczony drewnianymi oknami (okna również w kolorze białym).

Piękny salon z drewnianą podłogą i piękne drewniane okna. Piękne przeszklone drzwi na wymiar są uzupełnieniem idealnie pasujacym do tego wnętrza.Drzwi wewnętrzne ekskluzywne


Jesteśmy jednym z polskich liderów w zakresie produkcji luksusowych drzwi wewnętrznych na wymiar. Produkujemy ekskluzywne drzwi pałacowe, wytworne, rzeźbione drzwi willowe, eleganckie i stylowe drzwi rezydencjonalne, wyrafinowane i piękne drzwi wewnętrzne montowane w szykownych posiadłościach podmiejskich i w prestiżowych rezydencjach w centrach miast, bogato zdobione drzwi do luksusowych hoteli i restauracji. Produkujemy luksusowe drzwi drewniane do budynków zabytkowych, w tym wewnętrzne drzwi rzeźbione inspirowane dawnymi malowidłami, starymi rysunkami, wiekowymi rycinami, muzealnymi obrazami, stylowymi szkicami architektonicznymi i historycznymi opisami. Oczywiście nie ograniczamy się do historii, minionej świetności i współpracy z konserwatorami zabytków - produkujemy również ekskluzywne drzwi wewnętrzne nowoczesne np. luksusowe drzwi wewnętrzne w stylu loft / drzwi loftowe.

Nasze luksusowe drzwi wewnętrzne na wymiar to stylowe projekty łączące w sobie szyk, elegancję i ekstrawagancję lub wyrafinowanie. Wewnętrzne drzwi ekskluzywne Wit Stwosz to zwykle drzwi drewniane, dębowe lub z drewna egzotycznego np. drzwi mahoniowe, tekowe / teakowe lub z drewna meranti (gatunek drewna dostosowujemy do pożądanych efektów wizualnych, dla osiągnięcia niektórych z nich czasem nasze najlepsze drzwi to drzwi z drewna badi, z z olchy lub z modrzewia). Produkcja ekskluzywnych drzwi wewnętrznych i często zamawianych przez Państwa wraz z nimi luksusowych mebli na wymiar i innego wyposażenia wnętrz (np. drewnianych okien skrzynkowych, rzeźbionych zdobień drewnianych) to nasza praca i przyjemność zarazem. Kreowanie niepowtarzalnych i olśniewających wnętrz przez szlachetne, doskonałe drzwi, okna i meble z drewna jest naprawdę pasjonujące. Dzięki naszej dbałości o detale, starannemu wykonaniu i najlepszej jakości surowca (drewna) luksusowe drzwi wewnętrzne, okna i meble Wit Stwosz będą Państwa zachwycać przez dziesięciolecia.

Ekskluzywne drzwi wewnętrzne na wymiar to nie tylko drzwi drewniane - do tej najbardziej prestiżowej kategorii można też zaliczyć niektóre drzwi wewnętrzne przeszklone (w tym przeszklone niemal w całości jak drzwi wewnętrzne francuskie). W niektórych luksusowych projektach drewno łączymy nie tylko ze szkłem, ale również z metalem i stalą (np. niektóre drzwi wewnętrzne loftowe).


Nowoczesne drzwi wewnętrzne loftowe


Jedną z cech loftów jest to, że są one często dużymi, otwartymi przestrzeniami, w sposób oczywisty drzwi wewnętrzne nie są w nich tym elementem wyposażenia wnętrza, który rzuca się tu w oczy. Ale one tam są, niech pozory Państwa nie mylą. Produkowane przez Wita Stwosza nowoczesne drzwi wewnętrzne loft / loftowe to zwykle drzwi luksusowe, choć stylistycznie bardzo różne od wyglądu tradycyjnych, stylowych drzwi ekskluzywnych. Ekskluzywne drzwi wewnętrzne klasyczne to - co opisywaliśmy już nieco wyżej - najczęściej drzwi drewniane (dębowe, mahoniowe, teakowe, olchowe, modrzewiowe, z drewna meranti lub badi...) czasem przeszklone, podczas gdy cechujące się odważnym designem nowoczesne drzwi wewnętrzne loftowe łączą drewno nie tylko ze szkłem, ale i ze stalą lub metalem. Ekskluzywne drzwi loftowe są tak odmienne od bardziej klasycznych realizacji również dlatego, że prestiż nie zawsze jest tu widoczny już na pierwszy rzut oka, a piękno może być wyrafinowane, oszczędne i surowe, przed niewprawionym obserwatorem nawet skryte. Dla równowagi - wprawiony obserwator zwróciwszy uwagę na precyzję wykonania nie będzie miał żadnych wątpliwości co do klasy drzwi wewnętrznych, przed którymi stoi. Drzwi minimalistyczne, w tym niektóre drzwi loft, ujawniają nam swoje szlachectwo gdy zwracamy uwagę na detale, jakość designu i surowców, z których zostały wykonane.

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar ukryte za warstwą graffiti (przeważająca barwa: zielona). Kolorowe drzwi do pokoju młodzieżowego.

Kolorowe drzwi do pokoju młodzieżowego - spełnienie marzeń pewnego nastolatka.Drzwi wewnętrzne przeszklone / oszklone / szklane


Pośród wielu możliwości konfiguracyjnych drzwi wewnętrznych na wymiar Wit Stwosz nie mogło zabraknąć drzwi przeszklonych nazywanych też drzwiami oszklonymi / szklonymi lub drzwiami szklanymi (jeśli przeszklenia zajmują większość powierzchni drzwi). Oferujemy dowolną wielkość i kształt świetlików - przeszklenia drzwi wewnętrznych na wymiar mogą być elementem skrzydła drzwiowego lub dostawki (jeśli mamy drzwi wewnętrzne z dostawką). Jeśli mamy w domu drzwi dwuskrzydłowe przeszklone, możemy wstawić przeszklenie w skrzydle drzwiowym aktywnym, w skrzydle biernym lub w obu.

Przeszklenia w drzwiach pokojowych zwiększają ilość naturalnego światła we wnętrzu naszego domu lub mieszkania (w zależności od usytuowania drzwi przeszklenia mogą doświetlać światłem słonecznym pokój znajdujący się za nimi lub przedpokój / korytarz), co sprzyja lepszemu samopoczuciu mieszkańców domu, pomaga nieco obniżyć rachunki za prąd (w lepiej doświetlonym wnętrzu mamy tendencję do odrobinę późniejszego włączania światła), a - w niektórych aranżacjach - również bardzo ładnie się prezentuje. Nasze drzwi wewnętrzne z szybą mogą być wyposażone w:

Oferując swoje drzwi wewnętrzne przeszklone i drzwi z lustrem pozostawiamy Państwu pełną swobodę w doborze kształtu szyby: świetliki mogą mieć kształt regularny, geometryczny (prostokąt, kwadrat, koło, trójkąt, pięciokąt, sześciokąt, spirala) lub być nieregularne (kształt łzy / łezki, kształty roślinne - liście lub kwiaty). Przeszklenie nie zawsze musi być częścią skrzydła drzwiowego, nierzadko zamawiają Państwo drzwi wewnętrzne ze świetlikiem górnym (umiejscowionym nad ruchomym skrzydłem) oraz drzwi wewnętrzne ze świetlikiem bocznym.

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar ukryte za warstwą graffiti, tym razem przeważającym kolorem użytym w graffiti jest niebieski. Drzwi do pokoju młodzieżowego.

Ta sama realizacja co na zdjęciu wcześniejszym, ale inne drzwi - odrobinę tu więcej koloru niebieskiego.Co to są szprosy / szczebliny


Szprosy (inaczej szczebliny) to listwy dzielące przeszklone skrzydła drzwiowe na mniejsze pola. Historycznie szprosy były stosowane ze względu na niedostępność dużych tafli szkła, przeszklone drzwi składały się więc z licznych małych szybek łączonymi w jedną całość właśnie dzięki szprosom. To rozwiązanie wciąż jest stosowane (nosi nazwę szprosu konstrukcyjnego) choć stosuje się je obecnie wyłącznie ze względów estetycznych - nie mamy problemów z dostępnością większych szyb, a dzielenie ich na mniejsze szybki po to, aby je w skrzydle ponownie połączyć jest dość pracochłonne (i oczywiście mało ekonomiczne). Nie zawsze jednak względy ekonomiczne są najważniejsze, czasem - głównie ze względów stylistycznych - po prostu chcemy otrzymać drzwi wewnętrzne z szybkami, a nie drzwi wewnętrzne z szybą. O wiele częściej stosowanym rozwiązaniem są dziś jednak szprosy wiedeńskie, czyli listwy / listewki naklejane na szybę, które dają bardzo podobny do szprosów konstrukcyjnych efekt wizualny przy zachowaniu pojedynczej, dużej tafli szkła wmontowanego w drzwi. Stosujemy zarówno szprosy wiedeńskie zewnętrzne (naklejane po obu stronach szyby) jak i szprosy wewnątrzszybowe / międzyszybowe (przy szybie podwójnej ramka znajduje się wewnątrz drzwi, między taflami szkła). W swoich drzwiach na wymiar stosujemy zwykle szczebliny drewniane, z MDF lub (rzadziej) aluminiowe. Szprosy w drzwiach wewnętrznych Wit Stwosz tworzą różne wzory, mają dowolną grubość, długość, szerokość i kolor (biały, czarny, kolor RAL, kolor drewna).

Szprosy / szczebliny wiedeńskie i konstrukcyjne są częstym elementem drzwi przeszklonych, ale oczywiście co najmniej równie często znajdują zastosowanie jako ozdobne lub konstrukcyjne elementy okien. Z naszymi drewnianymi oknami ze szprosami moga się Państwo zapoznać tu: Drewniane okna ze szprosami


Drzwi wewnętrzne techniczne


Produkcja drzwi wewnętrznych technicznych nie jest być może naszą specjalizacją, ale i takie drzwi regularnie zdarza nam się (na Państwa zamówienie) produkować. Wytwarzamy drzwi wewnętrzne na wymiar z drewna lub z MDF (często jako drzwi laminowane) o stosunkowo lekkiej konstrukcji, które pełnią funkcje drzwi do magazynu czy pomieszczenia gospodarczego, a nawet drzwi do piwnicy. Jeśli kiedyś będą Państwo potrzebowali drzwi technicznych wewnętrznych z przyjemnością i tę Państwa potrzebę zrealizujemy.


Czy drzwi wejściowe do mieszkania to drzwi wewnętrzne czy zewnętrzne?


Drzwi wejściowe do mieszkania są przez Państwa regularnie nazywane zarówno drzwiami zewnętrznymi (drzwi wejściowe są traktowane jako synonim drzwi zewnętrznych) jak i wewnętrznymi. Nazewnictwo w tej kwestii jak widać jest dość mylące, w Wicie Stwoszu na co dzień spotykamy się z nazywaniem drzwi wejściowych do mieszkania z klatki schodowej zarówno drzwiami zewnętrznymi (do mieszkania), jak i drzwiami wewnętrznymi (klatkowymi). Obie strony mają swoje racje, rozumiemy oba terminy i - na Państwa zamówienie - możemy wyprodukować dwoje niczym się nie różniących drzwi jedne z nich nazywając drzwiami wewnętrznymi wejściowymi, a drugie drzwiami zewnętrznymi do mieszkania wewnątrzklatkowymi. Sami od siebie stosujemy raczej formę "drzwi wewnętrzne wejściowe wewnątrzklatkowe", ale w wielu sytuacjach po prostu dostosowujemy się do języka Klienta. Jakkolwiek nazwą Państwo taki rodzaj drzwi - zrozumiemy.

Prestiżowe drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar do pałacu. Po obu stronach drzwi drewniane półkolumny jako część opaski drzwiowej. Luksus.

Ze skrajności w skrajność. Po przygodzie z drzwiami młodzieżowymi pokrytymi warstwą graffiti zapraszamy do pałacu... Te białe, drewniane, prestiżowe drzwi wewnętrzne zdobią pewien pałac arcybiskupi.Drzwi wewnętrzne akustyczne / wygłuszające / wyciszające / dźwiękoszczelne /ciche


Drzwi akustyczne, drzwi wygłuszające, drzwi dźwiękoszczelne, drzwi wyciszające, drzwi wyciszone / wyciszane, drzwi ciche, drzwi dźwiękochłonne, a nawet (choć bardzo rzadko) drzwi przeciwdźwiękowe to różne nazwy oznaczające drzwi o zwiększonej izolacji akustycznej. Drzwi wewnętrzne akustyczne są najczęściej zamawiane przez mieszkańców budownictwa wielorodzinnego jako drzwi wewnętrzne wejściowe do mieszkania (drzwi wewnątrzklatkowe). Drzwi dźwiękoszczelne to nasza oferta dla tych z Państwa, którzy cenią sobie ciszę i spokój niezależnie od tego, czy chcą izolować się od dźwięków na schodach / klatce schodowej (winda, kroki, pijany sąsiad) czy raczej zależy im na odizolowaniu własnych dzieci od dźwięków ze swojej sypialni.


Współczynnik izolacji akustycznej Rw


Drzwi wewnętrzne akustyczne opisujemy współczynnikiem izolacji akustycznej Rw, który jest wyrażany w decybelach (symbol: dB). Współczynnik Rw określa poziom redukcji hałasu, którego źródło znajduje po przeciwnej stronie drzwi. Wysoki współczynnik Rw cechuje drzwi dobrze wygłuszające dźwięki, a niski charakteryzuje drzwi niezbyt skuteczne w redukcji hałasów.

Aby można było uznać drzwi za akustyczne / dźwiękoszczelne ich wartość Rw powinna wynosić minimum 28 dB. Na Państwa zamówienie produkujemy nie tylko ciche drzwi dźwiękochłonne 28 dB, ale i drzwi wyciszające 32 dB, drzwi wygłuszające 37 dB, drzwi dźwiękoszczelne 40 dB, a nawet drzwi akustyczne 42 dB.

Wyrażana w decybelach wielkość Rw za pomocą której opisywany jest poziom wyciszania drzwi akustycznych rośnie w skali logarytmicznej, co oznacza, że kilka decybeli w jedną lub w drugą stronę bywa różnicą bardzo wyraźnie zauważalną / słyszalną. Większość z nas jest w stanie komfortowo funkcjonować w otoczeniu dźwięków o natężeniu 40 dB (głośność zbliżona do szmerów w domu) czy 50 dB (typowy szum w biurach), ale 60 dB to już mniej więcej głośność odkurzacza, 80 dB - głośnej muzyki w pokoju lub trąbienia samochodu, a 110 dB - piły łańcuchowej. Jak widać wzrost jest bardzo duży - czujemy się komfortowo jeszcze przy 50 dB, a w 110 dB trudno byłoby nam wytrzymać bez odpowiedniego zabezpieczenia narządu słuchu. Drzwi wygłuszające 32 dB skutecznie odizolują nas od głośnej muzyki w sąsiednim pokoju, a drzwi akustyczne sprowadzą piłę łańcuchową do poziomu wnętrza głośnej restauracji (ok. 70 dB).

Jak widać po przytoczonych wielkościach skala natężenia hałasu rządzi się nieco innymi prawami niż skale opisujące odległość czy masę, z którymi spotykamy się na co dzień. Każdy się chyba zgodzi, że eksplozja bomby (160 dB) nie jest tylko 4 razy głośniejsza od szmerów w domu (40 dB).


Najgłośniejsze hałasy - ciekawostki z akustycznej skali


Lojalnie uprzedzamy, że nawet nasze najlepsze drzwi akustyczne nie będą szczególnie skuteczne przy próbach wyciszenia wirnika helikoptera w odległości pięciu metrów (130 dB), startu myśliwca (140 dB) czy rakiety kosmicznej (190 dB), która jest sporo głośniejsza nawet od eksplozji bomby (160 dB), za wyjątkiem bomby atomowej (220 dB). Prawdopodobnie najgłośniejszym w całej historii dźwiękiem kiedykolwiek wyemitowanym na Ziemi było 300–350 dB. Za hukiem słyszalnym z odległości 3200 kilometrów stał wybuch wulkanu Krakatau w Indonezji w 1883 r. 3200 km to:

Prestiżowa, ekskluzywna zabudowa drewniana z licznymi drzwiami drewnianymi - widok z sąsiedniego pomieszczenia

Drewniane drzwi wewnętrzne razy 6. Wyczarujemy dowolną zabudowę w drewnie, stworzymy dowolne drewniane meble na wymiar.Drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe / drzwi ppoż. / drzwi ogniotrwałe


Produkujemy drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe występujące również pod nazwami drzwi ogniotrwałe, drzwi ogniowe, drzwi przeciwogniowe czy (tylko w pisowni oczywiście) drzwi ppoż. Drzwi przeciwpożarowe wewnętrzne produkowane przez Wita Stwosza mogą być bezklasowe lub spełniać kryteria klas EI30, EI45, EI60 i EI120. Dla osób nieobeznanych z tymi symbolami: ogniotrwałe drzwi EI30 powstrzymują ogień przez pół godziny, drzwi EI45 przez 45 minut, drzwi EI60 przez godzinę, a drzwi EI120 przez dwie godziny. Wewnętrzne drzwi przeciwpożarowe EI30, EI45, EI60 i EI120 z reguły (choć nie tylko) znajdują zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, uniwersytety, szpitale, sądy, urzędy państwowe) i w firmach (biura, hotele i inne miejsca czasowego zakwaterowania jak pensjonaty, hostele, akademiki, domy opieki), przy czym szczególnie często zamawiane są jako drzwi szpitalne i drzwi hotelowe (drzwi pokojowe w hotelach).

Drzwi wewnętrzne EI30, EI60 i pozostałe drzwi ogniotrwałe w domach jednorodzinnych oddzielają zwykle pomieszczenia gospodarcze od mieszkalnych, np. służą jako drzwi do garażu (wewnętrzne czyli zlokalizowane między garażem a resztą domu), albo drzwi do kotłowni. W różnych firmach i instytucjach służą też jako specjalistyczne drzwi techniczne do pomieszczeń ze środkami chemicznymi i innymi łatwopalnymi materiałami.

Czy warto stosować drzwi przeciwpożarowe?

W wielu sytuacjach jak choćby wspominane wyżej budynki użyteczności publicznej i hotele drzwi ogniotrwałe są stosowane ze względu na przepisy budowlane - w takiej sytuacji nie ma miejsca na dywagacje typu warto czy nie. Od czasu do czasu zdarza się jednak, że drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe są przez naszych Klientów zamawiane również wtedy, kiedy żadne przepisy tego na nich nie wymuszają. Argumentem za wyborem drzwi ppoż. w takich sytuacjach jest to, że drzwi przeciwogniowe spowalniając rozprzestrzenianie się ognia pozwalają na sprawniejszą ewakuację osób tym samym zapewniając im większe bezpieczeństwo. Nic nie jest tak ważne i cenne jak zdrowie i życie, ale znając proporcje spowolnienie rozprzestrzeniania się pożaru może też ograniczyć straty materialne z nim związane choćby przez zapewnienie straży pożarnej dłuższego czasu na dojazd i rozpoczęcia działań.

Oprócz klasy przeciwpożarowej drzwi (EI30, EI45, EI60, EI120) można też sklasyfikować według reakcji na ogień materiału, z którego są wykonane. Klasy materiałów według polskiej normy określającej stopień palności wyrobów budowlanych z wyłączeniem posadzek (PN-EN 13501-1) to stopniując według poziomu odporności na ogień:

Drzwi wewnętrzne drewniane mogą znajdować się w każdej z tych klas oprócz najwyższej (drzwi drewniane nigdy nie będą "niepalne").

Nasze drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe produkowane są z drewna lub z trudnopalnych płyt. Drzwi ogniotrwałe są zawsze wyposażone w samozamykacz (wewnętrzne drzwi samozamykające się). Stosowanie samozamykaczy w drzwiach ppoż. jest w polskim prawie obligatoryjne. Drzwi takie mogą też być dodatkowo (ale nie muszą - to odrębna kategoria) drzwiami dymoszczelnymi.

Przestronny luksusowy salon, a w nim eleganckie meble na zamówienie (na pierwszym planie krzesła rozstawione wokół stołu). Podłoga drewniana. Na zdjęciu widoczne są trzy pary drzwi na wymiar, z czego dwie to przeszklone drzwi dwuskrzydłowe, a jedne to jednoskrzydłowe drzwi pełne. Wszystkie drzwi białe.

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar są dobrym uzupełnieniem tego ekskluzywnego wnętrza, w którym drewno i szkło grają w jednej drużynie dla spotęgowania wrażenia luksusu.Drzwi wewnętrzne przeciwdymowe / przeciwdymne / dymoszczelne


Jak sama nazwa wskazuje wewnętrzne drzwi dymoszczelne (inaczej drzwi przyciwdymowe lub przeciwdymne) mają nas chronić przed rozprzestrzeniającym się w trakcie pożaru dymem. Zdarzają się pożary, w których dym jest bardziej niebezpieczny od samego ognia (może to mieć miejsce np. w przypadku pożaru tworzyw sztucznych lub innych substancji chemicznych wydzielających szkodliwe opary). Technologicznie drzwi wewnętrzne przeciwdymowe od typowych drzwi przeciwpożarowych różnią się przede wszystkim zakazem stosowania w nich kratek wentylacyjnych, podcięć czy tulei umożliwiających swobodną cyrkulację powietrza (podczas gdy drzwi przeciwpożarowe bez funkcji dymoszczelności mogą jak najbardziej taką swobodną cyrkulację powietrza umożliwiać).

Oczywiście drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe i drzwi przeciwdymne można połączyć w jeden produkt, który będzie nas chronił przed oboma zagrożeniami).


Drzwi wewnętrzne hotelowe - producent


Jesteśmy producentem drzwi hotelowych wewnętrznych czyli:


Drzwi wewnętrzne hotelowe Wit Stwosz znajdują zastosowanie jako drzwi do pokoi hotelowych, drzwi łazienkowe, drzwi do SPA, basenów, sal konferencyjnych, sal coworkingowych, kuchni i pomieszczeń socjalnych. Produkowane są z drewna lub z HDF / MDF. W najpopularniejszej wersji z MDF mogą występować jako drzwi fornirowane, lakierowane / malowane albo laminowane. Jeśli chodzi o te ostatnie (drzwi hotelowe laminowane) - do ich produkcji wykorzystujemy laminat CPL (Continuous Pressed Laminate) lub szczególnie trwały i wytrzymały HPL (High Pressure Laminate). Wewnętrzne drzwi do pokoi hotelowych i łazienek wyposażamy w stałe lub regulowane ościeżnice stalowe, ościeżnice z drewna lub z HDF / MDF.

Nasze drzwi hotelowe wewnętrzne mogą być wyposażone m.in. w okucia antypaniczne, samozamykacze i progi automatyczne.

Oferujemy drzwi hotelowe na kartę, z elektronicznymi zamkami hotelowymi zamiast tradycyjnych kluczy. Hotelowe drzwi wewnętrzne Wit Stwosz są solidne, trwałe, bezpieczne i ładne. Co je wyróżnia?:

Drzwi hotelowe Wit Stwosz spełniają wszelkie określone przepisami wymagania (w tym wymagania akustyczne i przeciwpożarowe).

Możliwa jest dostawa z montażem drzwi hotelowych u Państwa w obiekcie, ale umożliwiamy też odbiór własny.

Niemal całkowicie przeszklone drzwi wewnętrzne na wymiar, obok schody na piętro.

Eleganckie szklane drzwi wewnętrzne i eleganckie drewniane drzwi wewnętrzne. Ale... to tylko jedne drzwi. Dwa w jednym.Jakie drzwi wewnętrzne pokojowe, kuchenne i łazienkowe wybrać?


Kupujemy drzwi wewnętrzne do domu jednorodzinnego lub mieszkania! Na co zwrócić uwagę?

Drzwi ładne

Kupujmy ładne drzwi wewnętrzne! Faktem jest, że uroda drzwi dla każdego z nas może znaczyć coś innego - dla części z nas najładniejsze drzwi wewnętrzne to drzwi - klasyk w stylu angielskim, dla innych nic nie może się równać z nowoczesnym stylem loft albo bliskim naturze stylem rustykalnym; dla niektórych najpiękniejsze drzwi wewnętrzne to drzwi białe, dla innych jedyna doskonała barwa drzwi to antracyt, czerń, imitacja betonu albo wenge, orzech lub inny kolor drewna. Tu nie ma jedynej dobrej odpowiedzi. Piękne drzwi wewnętrzne mają się pięknie prezentować na tle konkretnej ściany i w otoczeniu konkretnych mebli. Ciemne czy jasne? Najładniejsze drzwi wewnętrzne tworzą spójną stylistycznie całość z pozostałymi elementami wyposażenia pokoju, przedpokoju, kuchni czy łazienki.

Drzwi praktyczne i funkcjonalne

Kupujmy praktyczne i funkcjonalne drzwi wewnętrzne. Dobrze wybierzmy: drzwi lewe czy prawe, otwierane na zewnątrz czy do środka, jednoskrzydłowe czy dwuskrzydłowe, przesuwne czy przesuwno-obrotowe, harmonijka czy składane, pełne czy przeszklone, drewniane czy z MDF, dębowe czy sosnowe, mahoniowe czy z drewna meranti, z dostawką czy bez, z progiem czy bez, z ościeżnicą regulowaną czy stałą, przylgowe czy bezprzylgowe, przeciwpożarowe czy przeciwdymowe, EI30 czy EI60, akustyczne 32dB czy 42dB? Jeśli nie wiedzą Państwo jak odpowiedzieć na któreś z tych pytań - zapraszamy do lektury niniejszej strony www, zadaliśmy sobie odrobinę trudu aby pomóc w odpowiedzi na większość z nich.

Drzwi solidne i trwałe

Kupujmy drzwi solidne i trwałe, które będą nam dobrze służyły przez wiele lat (najtrwalsze drzwi wewnętrzne nawet przez dziesiątki lat). Solidnie wykonane, porządne drzwi wewnetrzne nie będą się łatwo psuły, będą też gwarancją długotrwałego i bezproblemowego użytkowanie. Trwałe drzwi trzeba rzadziej wymieniać - czyż nie jest atrakcyjnym pomysł, by zrzucić trudy związane z kolejną wymianą drzwi wewnętrznych na barki przyszłych pokoleń?

Drzwi drewniane lub drewnopodobne

W zdecydowanej większości przypadków najlepszym wyborem są dobre drzwi drewniane (czasem dodatkowo przeszklone dla dodania urody) lub z MDF. Jednak to, co jest najlepsze w zdecydowanej większości przypadków nie jest najlepsze we wszystkich przypadkach, dlatego na pytanie jakie drzwi wewnętrzne zakupić każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Wewnętrzne drzwi półokrągłe na strychu / na poddaszu. Drzwi z drewna, na zdjęciu widoczne są też białe drewniane meble na wymiar.

Te drewniane drzwi półokrągłe na poddaszu to drzwi wewnętrzne do pokoju dziecięcego. Tego pokoju dziecięcego na strychu każdy z Państwa byłby w stanie się samodzielnie domyślić. Dlaczego? Po lewej stronie, w lustrze, widoczne jest łóżeczko dziecięce...Jakie drzwi wejściowe do mieszkania w bloku wybrać?


Najlepsze drzwi wejściowe wewnętrzne do mieszkania w bloku (czyli najlepsze drzwi wewnątrzklatkowe) powinny być starannie dobrane z uwzględnieniem co najmniej kilku kryteriów. Bardziej szczegółowe omówienie tych zagadnień znajdą Państwo tu: jakie drzwi wejściowe do mieszkania w bloku? (link do odpowiedniej sekcji na podstronie "drzwi zewnętrzne").

Podsumowując to, co Państwo pod wskazanym linkiem znajdą, ale bez tłumaczenia co poszczególne określenia znaczą czy jak je rozumieć (tego typu tłumaczenia znajdą Państwo pod przytoczonym wyżej linkiem) drzwi wejściowe wewnętrzne do mieszkania w bloku (drzwi wewnątrzklatkowe) powinny być:

  1. funkcjonalne
  2. ładne / dopasowane stylistyczne do aranżacji wnętrza mieszkania
  3. trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne
  4. ciche (dobrze wyciszone)
  5. szczelne

Ładne przeszklone drzwi z drewna wewnętrzne. Drzwi białe na wymiar, wokół drzwi widać eleganckie meble drewniane, w tym drewniany stół na wymiar, drewniane krzesła i drewnianą, przeszkloną witrynę na wymiar.

Piękne, przeszklone drzwi wewnętrzne na wymiar to jedna z naszych specjalności...Drzwi wewnętrzne - cennik


Nasza specjalizacja to produkowane na zamówienie drzwi wewnętrzne na wymiar, nie za bardzo jesteśmy więc w stanie przedstawić Państwu kompleksowy cennik drzwi (obejmujący wszelkie cenowe niuanse). Jednak nie mając ogólnodostępnego cennika jesteśmy w stanie podać Państwu kilka przykładów. Weźmy na tapetę dość standardowe drzwi wewnętrzne z MDF.

Ceny drzwi wewnętrznych z ościeżnicą o szerokości 82 cm, głębokości do 14 cm, wysokości 208 cm

Drzwi pasujące do futryny o zewnętrznych wymiarach:

będą kosztowały w zależności od modelu (ceny netto):

Ceny drzwi wewnętrznych z ościeżnicą o szerokości 92 cm, głębokości do 14 cm, wysokości 208 cm

Te same modele, ale szersze - szerokość futryny: 920 mm (wysokość ościeżnicy 2080 mm i maksymalna grubość muru 140 mm pozostają niezmienione)
to koszt netto (w zależności od modelu):

Ceny drzwi wewnętrznych z ościeżnicą o szerokości 102 cm, wysokości 208 cm i głębokości do 14 cm

Przy szerokości futryny 1020 mm (wysokość ościeżnicy 2080 mm i maksymalna grubość muru 140 mm pozostają niezmienione) ceny netto wymienianych wcześniej modeli to:

Ceny drzwi wewnętrznych z ościeżnicą o szerokości 102 cm, wysokości 208 cm i głębokości do 34 cm

Jeśli potrzebujemy ościeżnicy o większej głębokości, a więc przeznaczonej do grubszej ściany -nasze drzwi wewnętrzne będą nieco droższe.

Futrynę o maksymalnej głębokości 140 mm możemy zastąpić taką o głłębokości do 200 mm, do 260 mm czy do 340 mm.

Dla przykładu zamieńmy grubość ściany na 340 mm, jak będą się kształtowały ceny drzwi wewnętrznych przy tak głębokiej ościeżnicy (szerokość futryny pozostawmy na poziomie 1020 mm, a jej wysokość na poziomie 2080 mm)? Nasze wymienione wcześniej drzwi wewnętrzne z ościeżnicą (komplet) przeznaczoną do dość szerokich otworów drzwiowych i naprawdę grubych ścian / murów będą w tej opcji kosztowały (ceny netto):

Standardowe wyposażenie drzwi wewnętrznych

Wyposażenie drzwi wewnętrznych przedstawionych wyżej w cenniku (wyposażenie ujednolicone na potrzeby cennika, jednakowe dla wszystkich wymienionych w cenniku drzwi):

Podane ceny nie obejmują transportu, montażu i klamek.

Wyposażenie dodatkowe - cennik

Za dodatkową opłatą 300 zł. netto każdy z podanych wyżej modeli drzwi może być lakierowany dwoma różnymi kolorami (inny kolor po każdej stronie drzwi).

Zamiana przedstawionych wyżej modeli na drzwi wewnętrzne do łazienki (czyli wykonanie podcięcia łazienkowego i wstawienie zamka łazienkowego) to dodatkowy koszt 100 zł. netto.

Jeśli w modelach York i Glasgow zamienimy szyby na fazowane dodatkowy koszt netto to 850 zł.

To oczywiście tylko przykładowy i bardzo wąski wycinek cen drzwi wewnętrznych Wit Stwosz. Zachęcamy do szczegółowych zapytań cenowych o interesujące Państwa rozwiązania. Gwarantujemy ceny producenta :)

Dlaczego podajemy ceny netto, a nie brutto

Podajemy ceny netto, gdyż ostateczna cena brutto będzie zależała od tego czy zamówią Państwo usługę montażu drzwi wewnętrznych czy nie. Jeśli nie zamówią Państwo usługi montażu drzwi do podanych wyżej cen doliczamy 23% VAT. Jeśli zamówią Państwo usługę montażu, VAT na całość (czyli na usługę montażu wraz ze wstawianymi drzwiami) wyniesie 8%.

Ładne, drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar w kolorze ciemnego drewna, przed nimi po lewej stronie na drewnianej skrzyni stoją figurki aniołów.

Ładne drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar i ich ochrona, czyli para aniołów.Kolaż zdjęć drzwi wewnętrznych na wymiar od producenta. Drzwi wewnętrzne białe i kolorowe, drzwi przeszklone, drzwi pokojowe, luksusowe drzwi rzeźbione, drzwi dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe.

A na tym kolażu przedstawiającym nasze drzwi na wymiar i stróżów ze zdjęcia powyżej da się odnaleźć.Duży salon i trzy pary drzwi na dwóch ścianach. Każde drzwi wewnętrzne są inne: na pierwszym planie duże, eleganckie, przeszklone drzwi na wymiar, dalej drewniane drzwi pełne jednoskrzydłowe, i drewniane, pełne drzwi dwuskrzydłowe.

Duże, eleganckie, przeszklone drzwi na wymiar, drewniane drzwi pełne jednoskrzydłowe, i drewniane, pełne drzwi dwuskrzydłowe. Każde drzwi wewnętrzne inne, a jednak wszystkie tak do siebie pasujące. Tylko zestawienia typu dobry projektant wnętrz + dobry producent drzwi mogą dać takie efekty.Luksusowy salon ze skórzanymi kanapami na pierwszym planie, dalej drewniane drzwi wewnętrzne z prześwietleniami oraz drewniane schody na wymiar. W salonie dominują brązy.

Elegancki salon nie byłby sobą, gdyby zastosowane w nim drzwi wewnętrzne nie były równie eleganckie, jak reszta sprzętów.Nowoczesne drzwi wewnętrzne na wymiar. Drzwi kremowe z geometrycznymi przeszkleniami. Obok przeszklona gablota z medalami.

Te nowoczesne drzwi wewnętrzne na wymiar wyglądają tu niemal równie dobrze co liczne sportowe trofea widoczne w gablocie po prawej stronie.Para jednakowych drewnianych drzwi na wymiar. Drzwi wewnętrzne z pionowymi deskami.

O ładne i dobre drzwi wewnętrzne nie zawsze łatwo. Właściciel jednego z tych uroczych skrzydeł drzwiowych tak się nim zachwycił, że czem prędzej zamówił drugie. (No dobrze, może niektóre ze zdarzeń przytoczonych w tej historii można traktować z przymrużeniem oka).Drewniane drzwi wewnętrzne z przeszkleniami na wymiar, dwie sztuki na jednej ścianie. Biała ściana między drzwiami ozdobiona jest drewnianymi, poziomymi listwami. Przeszklenia w drzwiach mają kształty trójkątów.

A skoro już przy parach drzwi na wymiar jesteśmy mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejną. Te przeszklone drzwi wewnętrzne tworzą komplet idealny.Widok przez szeroko otwarte, białe drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar. Za nimi po lewej stronie widzimy kolejne białe drzwi wewnętrzne z drewna - tym razem zamknięte, a po prawej, w większym oddaleniu za korytarzem - jakieś meble.

Białe, drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar a za nimi ... białe, drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar!Fotomontaż zestawiający ze sobą białe drzwi wewnętrzne drewniane (widocznych jest dwoje drzwi na wymiar).

Białe drzwi wewnętrzne drewniane razy dwa. Które wydanie drzwi na wymiar bardziej się Państwu podoba? Skromniejsze wydanie drzwi po lewej stronie czy bardziej rozbudowana, bogatsza wersja drzwi po prawej?Po prawej stronie drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar w kolorze białym, za nimi na tej samej ścianie rozbudowana, trzydrzwiowa, również biała i drewniana szafa na wymiar. Na dalszym planie ogromne okna rozciągające się od podłogi aż po sufit, a za nimi taras i ogród.

Drewniane drzwi wewnętrzne, drewniana szafa na wymiar, drewniane okna. Wszystkie drewniane elementy wyposażenia tego wnętrza (oprócz podłogi) są białe, wobec czego aranżacja jest wizualnie spójną całością.Białe, drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar - widok z wnętrza pokoju. W oddali widać drugie drzwi pokojowe, a oprócz nich kominek, telewizor, łóżko, elegancką drewnianą komodę i wiszące nad nią lustro. Podłoga drewniana, na niej brązowy dywan.

Stonowane kolorystycznie wnętrze pokoju (dominuje biel, kolor kremowy i brązy, za niewielki dodatek należy tu uznać czerń) strzeżonego przez nasze białe drewniane drzwi wewnętrzne.Przeszklone, białe drzwi wewnętrzne na wymiar.

Produkujemy ładne, przeszklone, drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar. Niniejszą informację można przekazywać dalej :)Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar, na pierwszym planie duże drzwi przeszklone, nieco dalej - na końcu korytarza - drzwi pełne. Ściany korytarza mniej więcej do wysokości pasa obłożone drewnianymi płytami ozdobnymi.

Jesteśmy producentem drzwi wewnętrznych trwałych i solidnych. Produkujemy drzwi wewnętrzne ze wszystkich gatunków drewna (od sosny, poprzez buk i olchę po dąb i gatunki egzotyczne) oraz z płyt MDF.Szeroko otwarte, duże, przeszklone drzwi wewnętrzne drewniane z wzorzystym ornamentem ciągnącym się  w poprzek skrzydła drzwi. Drewniane meble po bokach, inne drewniane drzwi i schody na wymiar naprzeciwko.

To prawda: oto duże, ładne, przeszklone drzwi wewnętrzne. Ale widoczne po bokach drewniane meble na wymiar i schody naprzeciwko też są niczego sobie.Duże, przeszklone, dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne drewniane na wymiar. Nad nimi - na całej szerokości drzwi - nadświetle. Drzwi wewnętrzne w naturalnym kolorze drewna.

Produkujemy drewniane drzwi wewnętrzne na lata. Co nas charakteryzuje? Nasze drzwi wewnętrzne są trwałe, solidne i mają doskonałe wartości użytkowe.Białe drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar - 2 sztuki, widok korytarza na piętrze. Korytarz jest w trakcie remontu - drewniana balustrada schodów jest pokryta folią.

Drewniane drzwi na wymiar w kolorze białym to stylistyczne bezpieczeństwo - modne drzwi wewnętrzne nie zawsze muszą być białe, ale białe drzwi wewnętrzne były, są i będą zawsze modne.Ekskluzywne wnętrze prowansalskie. Hol, a w nim duże, dwuskrzydłowe, białe, drewniane drzwi i schody

Ekskluzywne wnętrze apartamentu w stylu prowansalskim. Hol, a w nim duże, dwuskrzydłowe, białe drzwi z drewna oraz kręte drewniane schody.Korytarz ze schodami i eleganckimi drzwiami na wymiar. Na podłodze i schodach dywan. Drewniane drzwi pełne po lewej stronie, drewniane drzwi z łukowym nadświetlem na końcu korytarza. Drewniane elementy urządzenia wnętrza w kolorze brązowym.

Wnętrze z duża ilością drewna - nie tylko pod postacią wewnętrznych drzwi drewnianych na wymiar, ale i schodów (drewnianych) oraz obudowy ścian drewnianymi płytami. Czy w Twoim domu nie ma czasami zbyt małej ilości drewna? Zadzwoń lub napisz e-maila - chętnie coś z tym zrobimy :)Kolaż ze zdjęć drzwi na wymiar od producenta. Drzwi wewnętrzne białe i kolorowe, drzwi pokojowe, drzwi przeszklone, luksusowe drzwi rzeźbione, drzwi dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe.

Przegląd drzwi wewnętrznych od producenta.Drzwi wewnętrzne drewniane i drzwi z MDF - kolekcja Radidoors

Drewniane drzwi wewnętrzne sześciokasetonowe, model Bristol - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle angielskie miasto Bristol.

Sześciokasetonowe drzwi wewnętrzne Bristol - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne czterokasetonowe, model Palermo - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle stolica Sycylii - miasto Palermo we Włoszech.

Czterokasetonowe drzwi wewnętrzne Palermo - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne trzykasetonowe, model Rzym - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle wieczne miasto Rzym - stolica Włoch.

Trzykasetonowe drzwi wewnętrzne Rzym - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy albo drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne czterokasetonowe, model Katania - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle Katania miasto na Sycylii we Włoszech.

Czterokasetonowe drzwi wewnętrzne Katania - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy albo drzwi z MDF.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Grenada. W tle miasto w Andaluzji w Hiszpanii - Grenada.

Grenada - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Drewniane drzwi wewnętrzne pięciokasetonowe, model Ulm - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle niemieckie miasto uniwersyteckie Ulm (w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia).

Pięciokasetonowe drzwi wewnętrzne Ulm - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne jednokasetonowe, model Glasgow - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle angielskie miasto Glasgow.

Jednokasetonowe drzwi wewnętrzne Glasgow - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne dwukasetonowe, model Berno - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle szwajcarskie miasto Berno.

Dwukasetonowe drzwi wewnętrzne Berno - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne jednokasetonowe, model York - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle angielskie miasto York

Jednokasetonowe drzwi wewnętrzne York - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Malaga. W tle znane m.in. z unikalnego pałacu Alcazaba miasto w hiszpańskim regionie Andaluzja - Malaga.

Malaga - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Drewniane drzwi wewnętrzne dwukasetonowe, model Zurich - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle szwajcarskie miasto Zurich.

Dwukasetonowe drzwi wewnętrzne Zurich - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne czterokasetonowe, model Wenecja - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle piękne miasto Wenecja we Włoszech.

Czterokasetonowe drzwi wewnętrzne Wenecja - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Kadyks. W tle miasto w Andaluzji w Hiszpanii - Kadyks.

Kadyks - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Drewniane drzwi wewnętrzne sześciokasetonowe, model Cambridge - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle angielskie miasto uniwersyteckie - Cambridge.

Sześciokasetonowe drzwi wewnętrzne Cambridge - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne dwukasetonowe, model Lucerna - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle szwajcarskie miasto Lucerna.

Dwukasetonowe drzwi wewnętrzne Lucerna - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne pięciokasetonowe, model Kolonia - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle niemieckie miasto Kolonia (w kraju związkowym Nadrenia Północna - Westfalia).

Pięciokasetonowe drzwi wewnętrzne Kolonia - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Sewilla. W tle miasto Sewilla - stolica hiszpańskiego regionu Andaluzja.

Sewilla - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Drewniane drzwi wewnętrzne pięciokasetonowe, model Stuttgart - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle niemieckie miasto Stuttgart (stolica kraju związkowego Badenia-Wirtembergia).

Pięciokasetonowe drzwi wewnętrzne Stuttgart - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne czterokasetonowe, model Ankona - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle Ankona - miasto leżące w środkowych Włoszech nad Adriatykiem.

Czterokasetonowe drzwi wewnętrzne Ankona - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne trzykasetonowe, model Mediolan - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle miasto Mediolan - stolica Lombardii we Włoszech.

Trzykasetonowe drzwi wewnętrzne Glasgow - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne czterokasetonowe, model Padwa - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle Padwa - miasto leżące w północno-wschodnich Włoszech.

Czterokasetonowe drzwi wewnętrzne Padwa - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne jednokasetonowe, model Londyn - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle miasto Londyn - stolica Wielkiej Brytanii

Jednokasetonowe drzwi wewnętrzne Londyn - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Drewniane drzwi wewnętrzne trzykasetonowe, model Florencja - drzwi dębowe, drzwi sosnowe, olchowe lub mahoniowe. W tle piękne miasto w Toskanii we Włoszech - Florencja.

Trzykasetonowe drzwi wewnętrzne Glasgow - drzwi drewniane z dębu, z sosny, z mahoniu, z olchy lub drzwi z MDF.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Kadyks. W tle miasto w Andaluzji w Hiszpanii - Kadyks.

Kadyks - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Lugo. W tle miasto w hiszpańskiej Galicji - Lugo.

Lugo - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Bilbao. W tle największe miasto Kraju Basków w Hiszpanii - Bilbao.

Bilbao - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Saragossa. W tle Saragossa - miasto w północno-wschodniej Hiszpanii - stolica wspólnoty autonomicznej i regionu historycznego Aragonia.

Saragossa - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Toledo. W tle miasto Toledo - stolica  wspólnoty autonomicznej Kastylia-La Mancha w Hiszpanii.

Toledo - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Kordoba. W tle miasto w Andaluzji w Hiszpanii - Kordoba.

Kordoba - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.Nowoczesne drzwi wewnętrzne z MDF, model Madryt. W tle stolica Hiszpanii - miasto Madryt.

Madryt - nowoczesne drzwi wewnętrzne z mdf.

Drewniane drzwi wewnętrzne - detale drzwi na wymiar: gzymsy, pilastry, frontony, naświetla, ornamenty, klamki ...

Kolaż ze zdjęć detali drzwi wewnętrznych na wymiar: gzymsy, pilastry, frontony, naświetla, ornamenty.

Drzwi wewnętrzne na wymiar od producenta - kolaż z detalami. Gzymsy, pilastry, frontony, naświetla, ornamenty...Zdobione naświetle - rzeźbione okienko wewnątrz drewnianych drzwi wewnętrznych na wymiar.

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar z rzeźbionym przeszkleniem i roślinnymi ornamentami z drewna.Drewniana rzeźbiona głowica pilastra bogato zdobionych drzwi wewnętrznych.

Rzeźbiona głowica pilastra (płaskiego filara nieznacznie występującego przed lico ściany) będącego częścią obramienia drewnianych drzwi wewnętrznych na wymiar.Zbliżenie na zawias i gzyms naddrzwiowy - wykończenie drewnianych drzwi wewnętrznych na wymiar.

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar - zbliżenie na górny zawias i gzyms naddrzwiowyGórna część drzwi wewnętrznych drewnianych wraz z opaską (obramieniem).

Drzwi wewnętrzne na wymiar - fragment górny wraz z drewnianą opaską (obramieniem).Rzeźbiony gzyms i pilaster z głowicą w stylu jońskim oraz fragment drewnianych drzwi na wymiar.

Rzeźbiony drewniany gzyms i głowica pilastra w stylu jońskim wraz z górnym fragmentem drewnianych drzwi na wymiar.Półokrągłe drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar - górna część drzwi.

Półokrągłe drzwi na wymiar - zbliżenie na górną część drewnianego skrzydła drzwiowego.Półokrągłe drzwi na wymiar wewnątrz prostokątnej opaski - zbliżenie górnej części drzwi wraz z zawiasem.

Półokrągłe drzwi wewnętrzne drewniane wpasowane na wymiar do prostokątnego obramowania.Drewniany ornament będący ozdobnym zwieńczeniem wewnętrznych drzwi na wymiar.

Ozdobny, rzeźbiony medalion wieńczący drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar.Drewniane drzwi wewnętrzne z przeszkleniem wraz z opaską.

Drzwi wewnętrzne - górny fragment z przeszkleniem wraz z otaczającą je opaską drzwiową.Piękne, przeszklone drzwi wewnętrzne na wymiar z ozdobnym półokrągłym nadświetlem (naświetlem).

Przeszklone wewnętrzne drzwi na wymiar - zbliżenie naświetla (nadświetla) półokrągłego.Drewniany fronton z rzeźbionym tympanonem będące ozdobnym zwieńczeniem wewnętrznych drzwi na wymiar.

Rzeźbiony element ornamentowy - fronton (i jego wewnętrzna część - tympanon) wieńczące drewniane drzwi wewnętrzne na wymiarDrewniane drzwi wewnętrzne na wymiar - zbliżenie na rzeźbiony okrągły detal w środkowej części skrzydła drzwiowego.

Okrągły, wyrzeźbiony w drewnie, ozdobny detal środkowej części drewnianych drzwi na wymiar.Białe drzwi pałacowe / drzwi willowe / drzwi rezydencjonalne - luksusowe, prestiżowe, ekskluzywne drzwi z ozdobnym drewnianym gzymsem, którego częścią są rzeźbione głowice.

Białe drzwi wewnętrzne na wymiar - drzwi pałacowe / rezydencjonalne z ozdobnym, drewnianym gzymsem.Brązowe drzwi wewnętrzne z drewna, zaprojektowane i wyprodukowane na wymiar - opaska, mały gzyms i górna część skrzydła drzwiowego.

Górna część drzwi na wymiar z drewnianą opaską i gzymsem.Rzeźbione zdobienie skrzydła wewnętrznych drzwi na wymiar.

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar ozdobione łukowym, rzeźbionym ornamentem.Zdobiona drewniana opaska drzwi na wymiar - jasne, drewniane skrzydło drzwiowe z koroną (gzymsem).

Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar - zbliżenie opaski i korony ościeżnicy (gzymsu).Standardowe drewniane drzwi wewnętrzne w kolorze brązowym - zbliżenie opaski i korony drzwi na wymiar.

Ładne w swojej prostocie drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar: górny - prawy róg ze zbliżeniem opaski.Zdobione wewnętrzne drzwi na wymiar - fragment z półokrągłym rzeźbieniem skrzydła i małym pilastrem, rzeźbiona obudowa drzwi na wymiar z małym okienkiem.

Drewniane drzwi wewnętrzne z rzeźbionym półokrągłym ornamentem skrzydła drzwiowego, zdobiona obudowa drzwi na wymiar z małym pilastrem i przeszkleniem w środkowej części.Dwuskrzydłowe, drewniane drzwi wewnętrzne do rezydencji / willi / pałacyku / luksusowego hotelu - zbliżenie górnej części drzwi z eleganckim, rzeźbionym w drewnie gzymsem i pilastrami po bokach.

Drewniane, dwuskrzydłowe, ekskluzywne drzwi wewnętrzne - górna część z ozdobnym, rzeźbionym gzymsem i pilastrami po bokach.Detal - białe drzwi drewniane - część środkowa z metalową klamką.

Przykładamy się do detali: eleganckie białe drzwi na wymiar z ciemną klamką na pierwszym planie.Baza pilastra, próg i dolny zawias drewnianych drzwi na wymiar.

Większość zdjęć przedstawia górne partie naszych drewnianych drzwi na wymiar, ich fragmenty z ozdobnymi gzymsami itd. A tak nasze drzwi wewnętrzne wyglądają u dołu - jak widać dbamy o szczegóły i każdy detal jak próg, zawias czy opaska pasują do siebie idealnie.Drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar - detal.

Oglądaliśmy już nasze drewniane drzwi na wymiar od góry, widzieliśmy je też w części dolnej - a tak wygląda ich "wnętrze".Górna i boczna, wewnętrzna część otworu drzwiowego - ościeże zdobione białym drewnem oraz fragmenty gzymsu i opaski.

Prawda, że dobrze to wygląda? Nasze drzwi na wymiar i wszystko co je otacza, już tak mają :) Na zdjęciu: ościeże drzwi wewnętrznych wyłożone białym drewnem oraz fragmenty gzymsu i opaski drzwiowej z drewna.Ściana z drewnianymi opaskami drzwiowymi, na drugim planie białe drzwi wewnętrzne z drewna z dużym trójkątnym przeszkleniem.

Drewniane opaski drzwiowe (i nie tylko drzwiowe - również ozdobne biegnące wzdłuż ściany), dalej białe drzwi wewnętrzne na wymiar z miłym dla oka, dużym trójkątnym przeszkleniem.Drewniane drzwi wewnętrzne wyprodukowane na wymiar - środkowa część skrzydła drzwiowego z obramowaniem.

Środkowa część wykonanego na wymiar skrzydła drzwiowego wraz z drewnianym obramowaniem.Drzwi wewnętrzne z drewna w kolorze naturalnym - na zdjęciu górna część drzwi wraz z drewnianymi opaskami i gzymsem w tym samym kolorze.

Drzwi wewnętrzne na wymiar z opaskami i gzymsem z drewna. Zwracamy uwagę, na uroczy - wykonany zgodnie z życzeniem Klienta - mały kwietny motyw.Kontakt

Wit Stwosz - producent drzwi, okien i mebli

Aleja 3 Maja 12/1, 00-391 Warszawa

Telefon: 22 623 83 61

Email: info@witstwosz.pl


Pracowaliśmy, pracujemy lub będziemy pracować dla Klientów z miast (lista niepełna): Warszawa, Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia), Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Szczecin, Lublin, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Toruń. Zawsze z przyjemnością rozszerzamy tę listę.
Zapraszamy.

  • Drewniana kuchnia na wymiar - biało-brązowa.

    Twoja nowa kuchnia?