DREWNIANE OKNA NA WYMIAR


Drewniane okna na wymiar w pięknym salonie.

Salon z eleganckimi drewnianymi oknami na wymiar.

Spis treści podstrony OKNA DREWNIANE

Kliknięcie spowoduje skok do sekcji na tej podstronie

Przeskocz spis treści


Okna drewniane - producent


Wit Stwosz to producent okien drewnianych na wymiar. Produkujemy dobre okna na zamówienie realizując zarówno „typowe” jak i najbardziej nietypowe zlecenia. W rzeczywistości każde zamówienie okien w naszej pracowni to zupełnie indywidualny projekt i niepowtarzalne wykonanie. Drewniane okna na wymiar dają nam dużo możliwości aranżacji i kształtowania wnętrz.

Dlaczego warto postawić na okna drewniane na wymiar? Żadne inne rozwiązanie nie zapewni tak doskonałego wyglądu i elegancji. Warto przy tym pamiętać, że okna z drewna to nie tylko styl, ale i komfort, niezawodność, trwałość i jakość trudna do porównania z innymi rozwiązaniami.

Oferujemy między innymi:

Drewniane okna na wymiar w kolorze naturalnym - widok ze środka pomieszczenia.

Eleganckie okna z drewna w kolorze naturalnym - widok ze środka pomieszczenia.Gotowość, a wręcz ochota do podejmowania się projektów obejmujących również niestandardowe rozmiary i najróżniejsze kształty, a także szeroki wachlarz stylistyczny to elementy wyraźnie wyróżniające naszą pracownię na tle rynku. Dzięki indywidualizacji każdego projektu jesteśmy firmą, która doskonale sobie radzi z rekonstrukcjami, renowacjami i odtworzeniami starych konstrukcji okien drewnianych, w tym tymi prowadzonymi pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. Każdy nasz projekt jest niepowtarzalny, ale tym, co łączy wszystkie okna na wymiar tworzone w naszej pracowni jest ich nieprawdopodobna jakość i trwałość. I oczywiście trudne do podrobienia piękno.

Aby produkowane przez nas okna drewniane na wymiar sprostały Państwa oczekiwaniom, a także trudnym warunkom atmosferycznym, w których niejednokrotnie będą się znajdować, do ich produkcji wykorzystujemy tylko najlepsze drewno, starannie wyselekcjonowane i poddane niezwykle dokładnej, pieczołowitej obróbce. Nasze drewniane okna na zamówienie nie pękają i nie odkształcają się pod wpływem temperatury, wyróżniają się też niską nasiąkliwością. Niespotykanej jakości towarzyszy piękny, naturalny wygląd, który wzbogaca tak elewację jak i wnętrze mieszkania, domu, dworca czy pałacu.

Drewniane okna na wymiar w kolorze naturalnym w eleganckim salonie z fotelem, kominkiem i obrazem

Drewniane okna na wymiar współtworzące ciepły, bliski naturze klimat w salonie.Z jakich gatunków drewna produkujemy okna drewniane


W naszej pracowni już od dziesiątek lat zajmujemy się produkcją luksusowych, ekskluzywnych okien na zamówienie. Stosunkowo najczęściej są to okna dębowe (w tym okna ze złotego dębu, okna z jasnego dębu, okna z ciemnego dębu, okna z dębu bagiennego oraz okna z dębu zabielanego lub drapanego), nieco rzadziej „spod naszych dłut” wychodzą okna sosnowe albo okna meranti, a także okna modrzewiowe, jesionowe czy świerkowe. Nasze okna na wymiar nierzadko są wyprodukowane z wyszukanych gatunków drzew egzotycznych - na indywidualne zamówienie produkujemy dla Państwa między innymi:

Drewniane okna na wymiar w pięknej drewnianej kuchni, okna i meble kuchenne są w kolorze ciemnobrązowym.

Kuchnia na wymiar wraz ze specjalnie do niej zaprojektowanymi drewnianymi oknami.Jakie rodzaje okien drewnianych produkujemy?


Wykonujemy i montujemy wszystkie rodzaje okien drewnianych na wymiar. W naszej ofercie znajdą Państwo drewniane okna tarasowe, okna dachowe, okna połaciowe, okna kolankowe, okna narożne, okna przesuwne, uchylne i harmonijkowe, okna ze szprosami i bez nich, okna zlicowane z elewacją, okna niezlicowane i półzlicowane, okna z okiennicami, okna z parapetem, okna z pojedynczą szybą, dwukomorowe okna trzyszybowe, jednokomorowe okna dwuszybowe, okna jednoskrzydłowe i podwójne okna dwuskrzydłowe a także potrójne okna trzyskrzydłowe i większe, okna o podwyższonym stopniu izolacji / izolacyjności akustycznej (w tym okna dźwiękoszczelne), okna o podwyższonym stopniu izolacji / izolacyjności cieplnej / termicznej czyli okna energooszczędne i okna pasywne, okna ppoż (przeciwpożarowe) w klasach EI30 i EI60 (okna drewniane EI30 wytrzymują ogień przez 30, a okna drewniane EI60 przez 60 minut), okna duże (np. wspomniane już wcześniej okna tarasowe i balkonowe) i małe, okna otwierane do wewnątrz / do środka pomieszczenia i okna otwierane na zewnątrz, okna jednoramowe, okna skrzynkowe i okna półskrzynkowe, okna zespolone (okna z szybami zespolonymi), okna o nietypowych kształtach, w tym okna łukowe, okrągłe, owalne, trójkątne, trapezowe, asymetryczne i wiele innych.
Nasze okna drewniane na wymiar są wyposażone w doskonałej jakości, dobrze wyglądające, trwałe i solidne okucia.

Piękne drewniane okna na wymiar i drzwi wejściowe, drewno w kolorze brązowym, widok na willę ze schodami kamiennymi z zewnątrz.

Luksusowe drewniane okna na wymiar dodające willi ekskluzywnego charakteru (końcowy etap budowy).Okna skrzynkowe


Wit Stwosz to producent okien skrzynkowych, które są dość często spotykane w dawnych kamienicach, dworkach, rezydencjach i pałacach. Są to okna stylizowane na stare nadające starym budynkom charakterystyczny, przytulny klimat. Drewniane okna skrzynkowe były powszechnie montowane w wieku XIX i w pierwszej połowie wieku XX. W drugiej połowie XX wieku odeszły do lamusa, ale obecnie między innymi ze względu na modę na styl retro wracają do popularności. Obecnie są często stosowane zarówno nowopowstających podmiejskich rezydencjach jak i w starych budynkach objętych ochroną konserwatorską (w których stare okna skrzynkowe nie zawsze są wymieniane na nowe, czasami zamiast wymieniać poddaje się je renowacji, którą też się zajmujemy).

Produkujemy różnorodne rodzaje okien skrzynkowych: okna krosnowe (okna skrzynkowo-krosnowe), okna polskie (okna skrzynkowo-polskie, które otwierają się do wewnątrz jak i na zewnątrz) i okna półskrzynkowe. Stosunkowo najczęściej wybierają Państwo pierwszą z opcji (okna krosnowe). Drewniane okna skrzynkowe to bardzo często (prawie zawsze) okna ze szprosami, ze skrzydłami nierzadko dodatkowo podzielonymi poziomym ślemieniem (dzięki czemu po obu stronach okna mamy zarównio skrzydła górne, jak i dolne). Nasze duże i masywne okna drewniane skrzynkowe są regularnie wzbogacane ornamentami i / lub rzeźbami (okna rzeźbione) które zdobią ślemię lub słupek. Ładne okna skrzynkowe (szczególnie stare okna poddawane renowacji) mogą być wyposażone w lufcik, z kolei nowoczesne okna skrzynkowe mogą być wyposażone w szyby zespolone (okna skrzynkowe drewniane wyposażone w ten typ szyb niemal zawsze bedą oknami energooszczędnymi). Ramiaki i ościeżnice okien skrzynkowych są grubsze od ramiaków i ościeżnic w tradycyjnych oknach innego typu (i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż ościeżnice te muszą utrzymać podwójne skrzydła okienne).

Niskie drewniane okno na wymiar, widok z sypialni, wraz z oknem w pokoju są niskie drewniane meble na wymiar i łóżko.

Niskie, drewniane, łukowe okno na wymiar wraz z elegancką, zaprojektowaną na potrzeby tego pomieszczenia komodą.Okna drewniane ze szprosami


Okna drewniane ze szprosami (inaczej okna drewniane ze szczeblinami) to okna, w których tafla szkła podzielona jest na mniejsze pola przez listwy / listewki, które mogą pełnić funkcję konstrukcyjną (kiedy łączą małe tafle szkła w jedną konstrukcję) albo czysto ozdobną (kiedy są przyklejane do jednolitej, większej tafli szkła - szprosy wiedeńskie).

Historycznie okna ze szprosami były standardem, co było spowodowane trudną dostępnością (albo wręcz niedostępnością) dużych tafli szkła, okna musiały się więc składać z wielu małych szybek połączonych w jedną konstrukcję dzięki szprosom / szczeblinom. Okna ze szprosami konstrukcyjnymi (bo taką nazwe nosi to rozwiązanie) jest dzisiaj stosunkowo rzadkie i stosowane wyłącznie ze względów estetycznych (wszak nie mam dziś problemu z dużymi taflami szkła, a dzielenie ich na mniejsze szybki aby je znów połączyć w jedną całość jest dość pracochłonne i kosztowne). Z tych samych względów (względów estetycznych) produkujemy okna ze szprosami wiedeńskimi, które wizualnie trudno odróżnić od okien ze szprosami konstrukcyjnymi, a w których czysto dekoracyjne szprosy naklejane są na szybę. Okna drewniane ze szprosami wiedeńskimi zewnętrznymi mają listwy (szprosy / szczebliny) naklejane po obu stronach szyby, a okna drewniane ze szprosami wewnątrzszybowymi / międzyszybowe (mają drewniana ramkę znajdującą się między taflami szkła, (wewnątrz szyby podwójnej)

Okna ze szprosami Wit Stwosz mogą mieć szprosy o dowolnej grubości, długości i szerokości oraz różnorodnych kształtach. Szprosy mogą tworzyć na powierzchni okna różne wzory, moga też mieć niemal każdy kolor, którego Państwo sobie zażyczą (biały, szary, czarny, dowolny kolor RAL, naturalny kolor drewna). Często jest to kolor reszty ramy okna, ale bywa też kolor z nią kontrastujący. Jeśli chcą Państwo doczytać nieco więcej o dostępnych kolorach okien zapraszamy tutaj: Okna drewniane białe, szare, czarne i kolorowe

Białe drewniane okno na wymiar, widok z zewnątrz, okno zdobione kolumienkami.

Drewniane białe okna z kolumienkami.Okna drewniane energooszczędne i okna pasywne


Ciepłe okna drewniane (okna energooszczędne i okna pasywne) są nieco droższe od okien standardowych, ale poniesione na nie wydatki będą nam się z biegiem czasu zwracać - ciepłe, drewniane okna energooszczędne zimą sprawiają, że zimą na ogrzewanie domu zużywamy mniej energii. Ich dodatkowa zaletą jest to, że latem lepiej od okien tradycyjnych chronią nas przed upałem, jeśli używamy klimatyzacji i w najgorętszym okresie roku będziemy więc mogli nieco na rachunkach za prąd oszczędzić. Okna energooszczędne (i jeszcze bardziej oszczędne okna pasywne) zmniejszają zapotrzebowanie energetyczne budynku, wobec czego przyczyniają się do niższych rachunków za energię cieplną i / lub energię elektryczną (dodatkowo czyniąc życie mieszkańców domu bardziej komfortowym, szczególnie w czasie upałów).

Współczynnik przenikalności ciepła U (Ud)


Współczynnik przenikalności cieplnej U nazywany też współczynnikiem Ud to najistotniejszy parametr pomiarowy służący do opisu właściwości termoizolacyjnych okien (i nie tylko okien - stosujemy go również dla innych elementów domu, np. drzwi zewnętrznych czy ścian). Współczynnik przenikalności ciepła U opisywany jednostką miary W/(m²K) czyli Wat/(metr kwadratowy razy Kelwin) i określa ilość energiii traconej za pośrednictwem danej powierzchni okna, ściany lub drzwi. Im współczynnik U jest niższy, tym okna są bardziej energooszczędne. Najlepsze okna energooszczędne to z punktu widzenia termoizolacyjności okna o najniższym współczynniku U.


Czym okna energooszczędne różnią się od okien pasywnych?Okna energooszczędne (inaczej: okna termoizolacyjne) i okna pasywne to nowoczesne okna projektowane i produkowane z myślą o osiągnięciu jak najlepszych parametrów termoizolacyjności. Okna pasywne różnią się od okien energooszczędnych jeszcze lepszą izolacją termicznej - przyjmuje się, że okna pasywne (czyli okna do domu pasywnego) powinny mieć współczynnik przenikania ciepła U niższy niż 0,8 W/m²K. Z kolei okna energooszczędne (a więc do domuenergooszczędnego) mogą mieć współczynnik przenikania ciepła U nieco wyższy niż 0,8 W/m²K, ale nie wyższy od 1,1 W/m²K.

Czy warto wybrać okna energooszczędne?


Opłacalność inwestycji w okna drewniane energooszczędne może być rozważana nie tylko z punktu widzenia ekonomicznego, ale i ekologicznego. dla osób, którym ekologia (ograniczając zużycie energii ograniczamy emisję dwutlenku węgla) leży na sercu wybór okien energooszczędnych, a nawet pasywnych jest sprawą oczywistą. Ochrona środowiska naturalnego nie dla każdego jest jednak sprawą priorytetową, a okna energooszczędne i pasywne bywają też wybierane przez osoby skupiające sie wyłącznie na ekonomicznym aspekcie wyboru. Szczęśliwie okna pasywne i energooszczędne mają też kilka cech, które sprawiają, że mogą być wybrane ze względów całkowicie pozaekologicznych:

Ciepły montaż okien energooszczędnych i pasywnych


Aby sprawnie przeprowadzić profesjonalny montaż okien energooszczędnych należy dokładnie przygotować do tego ścianę z otworem okiennym. Termoizolacyjne ościeżnice okienne mogą być montowane tylko w dokładnie oczyszczonym i osuszonym murze. Dobre parametry termoizolacyjne okien energooszczędnych i pasywnych osiągamy stosując tak zwany ciepły montaż okien (inaczej: montaż warstwowy) - najlepszy sposób ochrony przed zawilgoceniem pianki poliuretanowej (wypełniającej przestrzeń między ościeżnicą okienną a ścianą domu). W czasie ciepłego montażu okien drewnianych energooszczednych miejsce ich styku ze ściana osłaniamy taśmami izolacyjnymi, które ograniczając przepływ pary wodnej zapobiegają gromadzeniu się wody w piance, która - niestety - jeśli ulega zawilgoceniu traci swoje właściwości termoizolacyjne.

Profesjonalny montaż okien drewnianych jest szczególnie ważny w przypadku montowania okien energooszczędnych i pasywnych. Nieumiejętny montaż okien może sprawić, że między skrzydłem okiennym a ościeżnicą powstaną tak zwane mostki cieplne / mostki termiczne czyli miejsca, w których współczynnik przenikalności cieplnej jest znacznie wyższy od miejsc z nim sąsiadujących. Przez mostki termiczne dom w sposób wzmożony traci ciepło, mur z niewłaściwie zamontowanym oknem pasywnym może jako całość być mniej energooszczędny (mieć większy średni współczynnik przenikalności cieplnej U) niż mur z profesjonalnie zamontowanym, ale zwyczajnym (w sensie nie energooszczędnym) oknem.

Ciepły montaż jest w budownictwie dość szeroko wykorzystywany - stosuje się go nie tylko w przypadku montażu okien pasywnych i energooszczędnych, nie tylko okien drewnianych, a nawet nie tylko okien. Montaż warstwowy (ciepły) stosuje się też w przypadku okien plastikowych lub aluminiowych oraz drzwi zewnętrznych, szczególnie drzwi zewnętrznych pasywnych / energooszczędnych.

Pamiętajmy, że na dom energooszczędny czy dom pasywny trzeba patrzeć jak na całość. Nawet najlepsze okna energoszczędne nie zdadzą się na wiele jeśli nie będą prawidłowo zamontowane, a nawet najlepszy montaż najlepszych okien pasywnych może być mało przydatny, jeśli w domu nie będziemy mieli prawidłowo zamontowanych, szczelnych i ciepłych drzwi zewnętrznych.

Piękne drewniane okna skrzynkowe na wymiar, ceglany, zabytkowy budynek dworca kolejowego w Malborku, drewniane okna i drzwi zewnętrzne w kolorze jasnozielonym, drewno po renowacji, rewitalizacja okien i drzwi zabytkowych.

Zabytkowy dworzec w Malborku i jego drewniane okna i drzwi po renowacji w naszej firmie.Okna drewniane białe, szare, czarne i kolorowe

Okna drewniane - kolory RAL


Produkujemy dla Państwa okna drewniane w niemal dowolnym kolorze. Zdecydowanie najczęściej wybierają Państwo okna drewniane białe, ale dostępnych opcji jest niemal bez liku. Oto niektóre z nich (oczywiście żadna z nich nie jest tak popularna jak drewniane okna białe).

To oczywiście tylko wąski wycinek naszych możliwości. W rzeczywistości mogą Państwo zamówić okna drewniane w dowolnym kolorze z palety RAL, więc z całą pewnąścią nie trzeba się ograniczać do kolorów przedstawionych wyżej.

Okna w kolorze drewna


Oprócz drewnianych okien w kolorach RAL dość popularne są też okna w naturalnym kolorze drewna. W takim przypadku kolor ram okien jest kolorem tego gatunku drewna, z którego wykonane jest okno (czy ściślej jego rama). Oczywiście odpowiedni lakier może naturalny kolor drewna nieco przyciemnić lub rozjaśnić). Jakie kolory drewna są wśród Państwa szczególnie popularne? Są to:

Z nieco mniej popularnych gatunków i kolorów drewna oferujemy okna w kolorze drewna modrzewia, jesionu, świerku / świerka, meranti, sapele, iroko, acoya, teak / teczyny, cedru (w tym cedru kanadyjskiego).

Okna kolorowe


Jeśli podoba się Państwu więcej niż jeden z wymienionych wyżej (lub innych) wśród ogromu dostępnych opcji jest też mozliwość wyboru okien drewnianych kolorowych. Okna kolorowe mogą łączyć ze soba różne barwy od jednej strony, ale spod naszych pędzli wychodzą też okna dwukolorowe o innej barwie od zewnętrznej strony budynku, a innej od środka.

Drewniane okna skrzynkowe na wymiar, widok prawej części zabytkowego budynku dworca kolejowego w Malborku, drewniane okna i drzwi zewnętrzne w kolorze jasnozielonym, rewitalizacja okien i drzwi zabytkowych, drewno po renowacji.

Drewniane okna malborskiego dworca po zrewitalizowaniu. Ten sam budynek co wyżej, ale inne ujęcie - tam widzieliśmy okna skrzynkowe i drzwi w centralnej części budynku dworca, a tu okna zlokalizowane w jego bocznym skrzydle.W jakich miastach dostępny jest montaż okien drewnianych Wit Stwosz


Oferujemy montaż okien drewnianych Wit Stwosz na terenie całej Polski. Oczywiście generalnie im większe miasto, tym częściej w nim nasze ekipy montażowe bywają, choć nie jest to żelazna reguła, np. stosunkowo więcej okien skrzynkowych montujemy w miastach z większymi starówkami niż w tych, które się rozwinęły przede wszystkim po wojnie. Okna skrzynkowe dużą popularnością cieszą się też w regionach, w których jest duże zagęszczenie pałaców jak Dolny Śląsk, Opolszczyzna czy województwo lubuskie, choć inne większe regiony jak Wielkopolska, Małopolska, Mazowsze, Pomorze Gdańskie i Zachodnie, Podkarpacie, Warmia, Mazury, Podlasie czy Lubelszczyzna nie pozostają daleko w tyle.

Ze względu na wspomnianą wyżej generalna zasadę, że im większe miasto tym większa szansa, że nasi montazyści wkrótce będą w jego okolicy największe szanse na szybką realizację kompleksowego zlecenia usługi montażu okien i ich produkcji mają Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Sopot i Gdynia (Sopot - choć mały jest częścią Trójmiasta, wobec czego nie da się być w pobliżu Gdańska i zarazem daleko od Sopotu), Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Rybnik, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Chorzów, Jastrzębie Zdrój (można powiedzieć, że wszystkie miasta województwa śląskiego są blisko siebie), Częstochowa, Radom, Toruń, Kielce, Rzeszów, Olsztyn, Zielona Góra, Opole, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Koszalin, Słupsk, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Jaworzno, Nowy Sącz, Jelenia Góra itd. Oczywiście nie znaczy to, że mieszkańcy nieco tylko mniejszych niż wymienione wyżej miast (Konin, Piła, Lubin, Suwałki, Gniezno, Zamość), a także miejscowości zupełnie małych (w tym miejsc położonych w głębokiej głuszy) muszą się obejść bez okien, drzwi, mebli na wymiar i innych produktów Wit Stwosz. Wręcz przeciwnie - dojedziemy wszędzie, czasem osoby z mniej ludnych okolic zaczekają na montaż nieco dłużej (ale zrobimy co w naszej mocy, aby nie terminy i dla tych z Państwa były jak najbardziej do zaakceptowania).


Piękne drewniane okna na wymiar, widok budynku willowego z zewnątrz, luksusowe i prestiżowe okna najwyższej jakości.

Wysokiej jakości i doskonale wyglądające drewniane okna na wymiar w budynku willowym.Okna jako wyposażenie restauracji, barów, hoteli, apartamentów, gabinetów, kancelarii, itp.Produkowane na wymiar okna drewniane Wit Stwosz trafiają do starych kamienic, pałaców, rezydencji i innych posiadłości (np. okna skrzynkowe), ale również do mniej ekskluzywnych prywatnych domów tych z Państwa, którzy cenią sobie wysoką jakość mebli i wyposażenia wnętrz w swoich salonach, sypialniach, kuchniach czy łazienkach (nie chodzi tu oczywiście tylko o okna łazienkowe, okna kuchenne, okna w salonach i w sypialniach, ale i o inne elementy ich wyposażenia jak np. meble na wymiar). Naszymi kontrahentami są zarówno osoby prywatne jak i klienci firmowi i instytucjonalni, którzy zamawiają u nas okna drewniane jako wyposażenie restauracji, barów, zajazdów, kawiarni, hoteli, hosteli, pensjonatów, apartamentów na wynajem, prywatnych akademików, szpitali, domów opieki, gabinetów i kancelarii

Cennik okien drewnianychNiestety produkując okna drewniane na wymiar, zawsze dla konkretnego Klienta i na jego całkowicie zindywidualizowane zamówienie, nie "dorobiliśmy się" ogólnodostępnego cennika. Zapraszamy do składania zapytań o cenę okien drewnianych za pośrednictwem e-maila lub telefonu. Jedno jest pewne - będąc producentem okien drewnianych (a nie np. sklepem internetowym) oferujemy ceny producenta.Producent okien drewnianych Wit Stwosz zachęca do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu i opowiedzenia nam o swoich potrzebach dotyczących drewnianych okien na wymiar. Jako wszechstronny producent okien drewnianych na wymiar (a także drzwi, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz) jesteśmy w stanie zrealizować niemal każde zamówienie, również to najbliższe, zupełnie wyjątkowe zamówienie od Pana czytającego / Pani czytającej te słowa :)

Budynek zajazdu z drewnianymi oknami wykonanymi na wymiar - okna z drewnianymi czerwonymi okiennicami, na zdjęciu też czerwone drewniane drzwi zewnętrzne, mur pruski, dom kryty strzechą.

Klimatyczny zajazd z ciekawymi, czerwonymi oknami i drzwiami (zarówno drzwi jak i okna wykonane z drewna).Renowacja okien drewnianych zabytkowych, w tym renowacja okien skrzynkowych

Niezależnie od produkcji okien zajmujemy się też ich renowacją w budynkach zabytkowych. Jeśli stare okna skrzynkowe w Państwa kamienicy zestarzały się w sposób niezbyt dla mieszkańców domu łaskawy zalecamy ich renowację metodą odtworzeniową. Współpracujemy z konserwatorami zabytków w całym kraju - Państwa okna mogą być piękne.

Rewitalizacja i renowacja okien z drewna (a także zabytkowych drewnianych drzwi, bram i schodów) to dla nas (i dla włascicieli obiektów zreszta też) niezwykle satysakcjonujące przeżycieDrewniane okna na wymiar - galeria zdjęć:


Okna drewniane na wymiar - front kamienicy w kolorze białym i beżowym.

Białe, drewniane okna wkomponowane we front eleganckiej kamienicy - widok z zewnątrz.Drewniane okno na wymiar i drewniana zdobiona kolumienka z głowicą - fragment okna w kolorze naturalnym zdobiony pilastrem.

Zbliżenie fragmentu drewnianego okna z pilastrem.Kwiaty na parapecie, w tle nasze drewniane białe okno na wymiar, biała drewniana opaska, zdobiona ościeżnica - oboknie.

Co piękniejsze: kwiaty czy okno?Drewniane okna na wymiar w kolorze brązowym, nowo budowany dom jednorodzinny, budowa jeszcze nieukończona.

Drewniane okna i drzwi na wymiar - widok na dom jeszcze przed końcowym zagospodarowaniem.Zielona roślina domowa na tle drewnianego okna na wymiar, na parapecie okna stoi figurka zwierzęcia z rodziny wielbłądowatych.

Z naszej perspektywy najważniejsze na tym zdjęciu jest wyprodukowane przez nas i będące tłem dla tej urodziwej rośliny drewniane okno na wymiar.Drewniana balustrada balkonu, drewniane okno na wymiar i przeszklone drzwi z drewna.

Drewniana balustrada i okna na wymiar.Fragment brązowego, drewnianego okna na wymiar - zbliżenie na stolarkę okienną.

Drewniane okno na wymiar - zbliżenie.Otwarte drewniane okno na wymiar, zbliżenie na stojącą na drewnianym parapecie zieloną roślinę domową w białej doniczce.

Kolejna roślina, kolejne drewniane okno! Widok z kuchni na zewnątrz.Drewniane okno na wymiar, zbliżenie na klamkę.

Okno na wymiar - zbliżenie na klamkę.Drewniane okna i drzwi na wymiar w kolorze białym - luksusowy domek jednorodzinny od strony podwórka.

Luksusowy dom jednorodzinny - stolarka okienna wykonana w naszej pracowni.Drewniane drzwi balkonowe i okno na wymiar, drewniany taras ze stołem i krzesłami, widok na drzwi i okno z zewnątrz.

Ten sam dom, ta sama stolarka, te same drewniane okna na wymiar - tym razem z bliska.Białe okna na wymiar z drewna, firany i zasłony - zbliżenie.

I jeszcze raz te same drewniane okna na wymiar - tym razem z bardzo bliska i od środka.Drewniane białe okienko na wymiar i drewniana kolumienka z głowicą - okienko zdobione pilastrem / półkolumną.

Drewniane białe okienko na wymiar i kolumienka z głowicą - okienko zdobione pilastrem / półkolumną.Drewniane brązowe okno balkonowe na poddaszu na wymiar.

Poddasze jako pokój dziecięcy w trakcie remontu. Nowe drewniane okno balkonowe na wymiar w kolorze brązowym.Front okazałego domu jednorodzinnego, białe drewniane okna, białe drzwi zewnętrzne i biała elewacja - luksusowy wygląd.

Luksusowa willa z białymi, drewnianymi oknami, drzwiami i balustradą. Oczywiście wszystko "na wymiar".Drewniane okno na wymiar wkomponowane w brązową obłożoną drewnem ścianę domku jednorodzinnego.

Drewniane okno na wymiar na tle obłożonej drewnem ściany domu jednorodzinnego.Drewniane białe okno zdobione pilastrami / półkolumnami na poddaszu domu, widok okna z zewnątrz na tle czarnego dachu.

Drewniane, białe, rzeźbione (zdobione półkolumnami) okno na poddaszu na wymiar.Brązowe, drewniane okna na wymiar w luksusowym, remontowanym pałacyku.

Nasze drewniane okna zdobią i ten uroczy pałac. Teren przed nim jeszcze nie jest zagospodarowany (to nie my kładziemy tę kostkę!).Eleganckie drewniane okna i drewniane drzwi zewnętrzne w luksusowej podmiejskiej rezydencji - widok domu z zewnątrz.

Na potrzeby tego domu stworzyliśmy nie tylko widoczne na zdjęciu drewniane okna na wymiar, ale i okazale wyglądające drzwi zewnętrzne.Piękne, rzeźbione, zdobione ornamentami okna drewniane.

Zdobione ornamentami rzeźbione okna z drewna.Eleganckie, choć proste drewniane okna na wymiar w kolorze zielonym.

Drewniane zielone okna na wymiar już gotowe, ale teren jeszcze czeka na zagospodarowanie.Drewniane, łukowe okno na poddaszu.

Drewniane okno łukowe na poddaszu - widok od środka.Drewniane, zabytkowe, odrestaurowane, zielone, bogato zdobione, rzeźbione okna skrzynkowe z pilastrami / z półkolumnami na wymiar.

Odrestaurowane drewniane okna z pilastrami zdobiące dworzec w Malborku.Duże powierzchniowo okna z drewna będące właściwie drzwiami wyjściowymi na taras.

Drewniane, przeszklone drzwi balkonowe - wyjście na taras.Drewniane okna na wymiar, widok na zewnątrz z pomieszczenia na górnej kondygnacji budynku wielorodzinnego.

Drewniane okna na wymiar na górnej kondygnacji budynku wielorodzinnego (widok od wewnątrz).Drewniane okna na wymiar, widok ze środka pomieszczenia znajdującego się na górnej kondygnacji budynku wielorodzinnego.

Jak wyżej - drewniane okna na wymiar na górnej kondygnacji budynku wielorodzinnego (widok od środka).Drewniane okno łukowe na wymiar. Okno rzeźbione zdobione półkolumną / pilastrem.

Drewniane okno łukowe na wymiar. Okno z wyrzeźbioną półkolumną.Drewniane okno na wymiar w kolorze zielonym.

Jedno zielone okno z drewna...Drewniane okna na wymiar w kolorze zielonym.

Dużo zielonych okien z drewna.Nasze białe, drewniane okna na wymiar w sypialni.

Sypialnia, a w niej oczywiście ... nasze drewniane okna na wymiar.Luksusowy dom, widok z zewnątrz. Jego drewniane okna i drzwi na wymiar to dzieło naszej pracowni.

Drewniane okna i drzwi w tym luksusowym domu to oczywiście dzieło naszej pracowni.Drewniane, rzeźbione okienko łukowe na poddaszu - widok z zewnątrz.

Rzeźbione okienko łukowe z drewna na poddaszu.Przeszklone, drewniane drzwi balkonowe na wymiar - widok ze środka pomieszczenia na taras. W tle ogród.

Przeszklone, drewniane drzwi balkonowe na wymiar.Otwarte przeszklone drzwi wewnętrzne na wymiar w kolorze białym, za nimi duży, nieumeblowany jeszcze salon o półokrągłym kształcie właściwie otoczony drewnianymi oknami (okna również w kolorze białym).

Piękny salon z drewnianą podłogą i piękne drewniane okna. Piękne przeszklone drzwi na wymiar są uzupełnieniem idealnie pasujacym do tego wnętrza.Eleganckie wnętrze na wymiar o przeszklonych ścianach i suficie z widokiem na ogród.

Piękne, starannie zaprojektowane wnętrze z dużą ilością drewna i piękne 'zewnętrze' z dużą liczbą drzew - czegóż chcieć więcej?Luksusowe, stylowe, drewniane meble na wymiar: stół, krzesła, fotel, pufa. Apartament z dużymi oknami.

Drewniane okna na wymiar to nie wszystko. Czego jeszcze Państwu potrzeba? Stoły, krzesła, fotele, pufy, sofy, regały, gabloty, witryny, sekretarzyki, toaletki, konsole, szafy na wymiar, meble kuchenne... Czego dusza zapragnie.Styl i luksus w drewnie - przykłady realizacji naszej pracowni

Kontakt

Wit Stwosz - producent drzwi, okien i mebli

Aleja 3 Maja 12/1, 00-391 Warszawa

Telefon: 22 623 83 61

Email: info@witstwosz.pl


Pracowaliśmy, pracujemy lub będziemy pracować dla Klientów z miast (lista niepełna): Warszawa, Trójmiasto (Gdańsk, Sopot, Gdynia), Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Szczecin, Lublin, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Toruń. Zawsze z przyjemnością rozszerzamy tę listę.
Zapraszamy.

  • Drewniana kuchnia na wymiar - biało-brązowa.

    Twoja nowa kuchnia?